Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME járműmérnök a cél, de...

BME járműmérnök a cél, de gondolkoztam az OE-n is, ha esetleg nem lenne elég pontom. Jó döntés lenne?

Figyelt kérdés

BME-t jelölöm meg elsőnek, de drága jó Hoffmann Rózsikánk kitolt most mindannyiunkkal, nem tudom, hogy hogyan fognak alakulni a ponthatárok. Becsülni sem nagyon merek, mert ugye több pont vihető kevesebb helyre.


Cél ugye: BME - járműmérnök.


Második helyre az Óbudai Egyetemen jelölném meg a villamosmérnökit, vagy a gépészmérnökit (ezt még nem döntöttem el, erről is várnék véleményeket, hogy mennyit érek egy olyan diplomával).


Ér egy ÓE-diploma annyit, hogy megérje elvégezni?

NEM büfészakra akarok járni, nem azért mennék oda, hogy "na akkor én vagyok a Jani, mert egyetemre járok", hanem mert érdekelne. Csak azért viszont nem fogom végigjárni, hogy aztán ne találjak vele munkát, mert mindenki a BME-t részesíti előnyben.


Szóval: tapasztalatok, vélemények kellenének!


Ui.: kérlek kíméljetek meg az elfogultságoktól, hogy azért, mert X helyre jársz, az Y már csak szar lehet.


Köszönöm szépen a segítséget


2012. jan. 9. 18:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
esetleg szívesen fogadnék tanácsot is, hogy ezek helyett mit érdemes. leginkább fizika v. mérnök vonalon
2012. jan. 9. 18:43
 2/12 anonim ***** válasza:
A SZIE is nagyon jó Gödöllőn. De persze az OE is. Nem leszel hátrányban, mérnökből akkora hiány van.
2012. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ha vmi mérnökit végzel, akkor találsz vele munkát tutira (mm az említett intézményekben). én egyébként egy sima gépészmérnökit javaslok, kb ugyanaz mint a járműmérnöki, csak sokkal általánosabb képzést nyújt, ezért több irányba tudsz szakosodni.
2012. jan. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ha gépész, akkor mindenképpen járműre szakosodnék, ez - mondjuk úgy - egy álom.


viszont az ÓE-n nem tudom, hogy melyik legyen.

melyik a jobb: villamos- vagy gépészmérnök?

2012. jan. 10. 17:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha a jármű az álmod, akkor mit keres itt a villamosmérnök? Érdekel a járműelektronika? Ha meg a mechanikus részei érdekelnek, akkor egyértelműen gépészmérnök, ami tényleg széleskörűbben használható mint a járműmérnöki szak. De hogy miért ilyen népszerű ez az OE...? Azért nem olyan nagy szám.
2012. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

a gépész és a járműgépész tanterve kb 90%-ban megegyezik. nem úgy van, h az autókkal csak az járműgépészek foglalkoznak, más rá sem néz.

ez most marha jól hangzik h járműgépész (a diákok nagy része autókkal foglalkozna leginkább hidd el), de azért egy gyár sokkal összetettebben működik, mint ah azt gondolja sok ember. a tanítás sem úgy van h amit a suliban tanulsz, akkor már azt is fogod csinálni. a mérnökképzés igazából csak egy szemléletet ad neked, az h te mit fogsz belőle használni, az már csak a munkahelyeden múlik.

ha el kezdesz dolgozni, akkor ott a gyárban fogod kitanulni, az adott műszerek használatát.


szóval azt akarom ezzel mondani, h ha gépészmérnök leszek, akkor simán mehetsz az autóiparba is dolgozni, de ha járműgépész, akkor már eléggé behatárolod magad.

2012. jan. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jó lesz neked a BME KSK is, aztan meg majd megnézheted, hogy az ÓE villanyos mérnökök mennyivel hamarabb tudnak melohelyet talalni mint te :).
2012. febr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Hello! Azt hiszem én vagyok a te embered :D. Én másodéves járműmérnök hallgató vagyok a BME-n. Az én véleményem az, hogy messze ez az egyik legkeményebb szak az egyetemen. Gimiben eléggé vágtam a matekot, a fizikát pedig még szerettem is. Nekem egy álom volt annak idején a BME, de aztán szépen lassan kipukkant ez a lufi. Nem véletlenül kapunk már 1,6-os átlagtól ösztöndíjat. Annak idején 230-an kezdtünk elsőévesként, most negyedik félév elején jó ha vagyunk 80-an. Az egy dolog, hogy sok az anyag, az is rendben van, hogy nehéz, de azt már egyre nehezebben veszi be a gyomrom, hogy bizonyos tanárok, tanszékek azon élvezkednek, hogy kinél buknak többen (a tantárgyak nagy részénél 80-90%-os a bukásarány, aki nem hiszi, járjon utána). Ha autókkal vagy egyéb járművel akarsz foglalkozni, akkor bizony elég hamar szembesülsz majd azzal az apró ténnyel, hogy itt nem sok szó lesz róluk. Konkrétan annyi, hogy az autónak négy kereke van és azon gurul. Nekem ez még másodévesként is édeskevés. Majd szakirányválasztás után tényleg lesz szó verdákról, de addig matekkal és mechanikával van az út kikövezve. Nálunk konkrétan 27 ember jutott el egyenesben a szakirányválasztásig. Én személy szerint mindig röhögök az elsőéveseken, mert úgy jönnek ide, mintha itt tejjel folyna a méz, aztán meg jön a megvilágosodás. Nézd, rajtad múlik a dolog, ha tényleg akarod, akkor hajrá, de felejtsd el a bulikat, a nőket, a haverokat és az alvást. Én hatalmasat csalódtam az egészben, ettől függetlenül hozom a stabil 3,5-ös átlagomat, de nagyon könnyű belefásulni a dologba. Ja és még valami, szánj a dologra 5-6 évet, a 3 és fél év az csak a beugró.
2012. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök a kommentednek!

Pont ma jelentkeztem e-felvin, direkt úgy, hogy igény esetén módosíthassak a sorrenden, és ne legyen ebből bajom. Megjelöltem elsőnek a járműmérnökit, aztán a gépészt a BME-n, harmadiknak pedig az ÓE gépészt.


Nem a bekerüléstől félek én, hanem attól, amit most te is igazoltál, hogy sanszos, hogy nem bírom majd szusszal.

Remélem a határidőig még meghozom a legjobb döntést, hogy módosítsak, vagy ne.


Még mindig nem tudok, hogy be merjem-e vállalni..

Mindenesetre megjegyzem a hozzászólásodat, sokat fog nyomni a latba, hogy mégis megpróbáljam-e.

Még egyszer köszi!

További véleményeket/tapasztalatokat is szívesen várok!

2012. febr. 13. 21:05
 10/12 Zsigmond Kapita'ny ***** válasza:
100%

Nem tudom végül hogy döntöttél, de a 8. hozzászóló tökéletesen leírta a BME KSK-t...


Én személy szerint idén kezdtem itt, úgymond szerencsét próbáltam, és ma reggel jöttem rá arra, hogy nekem erre nincs szükségem.


Nem azért, mert képtelenség, igen, elvégezhető, de nem biztos, hogy számomra megéri feladni az egész fiatalkoromat azért cserébe, hogy legyen egy "hú BME-s" diplomám.


Nekem nem éri meg az, hogy éjjel nappal csak tanuljak, utána pedig reménykedjek hogy hátha éppen megvan a kettes, de aztán még csak örülni se örülhessek, mert ha egy napot is kihagyok és netán elmegyek bulizni, akkor hopp a következő zh-t már bukom mert nem tanultam eleget...


A másik tényező ami engem igen rosszul érintett, az az, hogy minden egyes kreditért amit elbuksz 1800 forintot kell fizetned, így félévre összejöhetnek 30-40 ezres kifizetések is, ha sok tárgyból mész pót-pót ZH-ra, és még át se mész...


Erre jön az, hogy ha 2 félév alatt nincs minimum 30 kredited, akkor átraknak fizetősre, és ha nem vagy egy totális lángelme, akkor pedig a fél éves csúszásokból össze fog jönni annyi, hogy átcsússz fizetősre a 10 támogatott félév után.


Egyszóval, nagyon nehéz, nagyon sokat szopatnak, nagyon sokat kell tanulni, nagyon nem jól adják le az anyagot, nagyon brutálisan kérdezik vissza azt amit le se adtak, ÉS még van, hogy azt se tudod hogy miből lesz a ZH, mert minden tanár mást mond...


Szóval ja, pá BME, sok szerencsét annak aki el szeretné végezni, én inkább szerzek egy gyengébb diplomát de úgy, hogy mellette ne golyózzak be és ne váljak egy dagadt befordult 30 éves szűz kockává, aki csak annak él hogy dolgozhasson



Hm, ez egész jól kijött, most már jobban érzem magam, hátha még valaki el is olvassa :3

2013. nov. 18. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!