Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Februárban töltöm a 16ot, ha...

Februárban töltöm a 16ot, ha betöltöm abbahagyhatom az iskolát, vagy az évet végig kell járni? Kössszz a válaszokat.

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 17:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Lehet nem jól tudom, de legutóbbi információm szerint 18év az iskolakötelezettség? Vagy már ezt is megszüntették?


Egyébként az évet nem kell végigjárnod,de akkor mit fogsz csinálni,mert dolgozni ugye nem vesznek fel 16évesen!?

2012. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
már nem 18,az új törvény szerint 16évig tanköteles a diák
2012. jan. 10. 17:45
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

De rád nem az új törvény vonatkozik... 1998-tól 2011-ig 18 év volt a tankötelesség. És te ebben az időszakban kezdted el a tanulmányaidat (amikor kis elsős voltál általánosban), ezért rád az akkori szabályok vonatkoznak, így 18 éves korodig vagy tanköteles.

Nálam is így volt, én '97-ben kezdtem az általánost, akkor még 16 éves korig volt tankötelesség, és hiába emelték fel '98-ban 18 évre, rám akkor is a '97-es szabályok vonatkoztak.

2012. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
ez nincs fenn a neten,meg nem is mondták sehol hogy azért a régi törvény vonatkozna,akkor lehet úgyvolt,most elv. nem,és nem is találtam sehol ilyet.
2012. jan. 10. 17:53
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Iskolaváltáson nem gondolkodtál? Ha érettségit adó képzésre jársz és nem jössz ki 1-2 tanárral vagy a közösséggel, akkor inkább menj máshova. Érettségizz le, aztán majd lesz valami, addig is van 2 éved, amíg 'csak' iskolába kell járni! (én seciel már visszasírom a középiskolás éveimet :) )

Ha szakmunkásképzésre jársz, azt fejezd be, mert se érettségi, se szaka nélkül pláne nem kellesz sehova! Ha ez se tetszik, válts, de addig amíg lehet, mert ki tudja meddig lesz az első okj ingyenes...

2012. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
én az általánost sírom vissza :()
2012. jan. 10. 17:59
 7/20 A kérdező kommentje:
tudsz adni msn címet ahol beszélhetünk?:D
2012. jan. 10. 18:02
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha beilleszkedési problémáid vannak vagy ilyesmi, tényleg keress másik iskolát, bár ott is te leszel az 'új', de ha szerencséd van, hamar megszeretteted magad és akkor jobb lesz minden (közérzet, tanulmányi átlag, jövőkép)


Annak idején én is váltottam, mert első körben megijedtem a sok embertől a gimiben, aki körülvett (általánosban 14-en voltunk, középiskolában 35-en) emellett sokkal többet is kellett tanulni, nem úgy osztályoztak a tanárok, ahogy megérdemeltem volna (rengeteget tanultam és nem ért majdnem semmit) és inkább elmentem máshova. Jó iskola volt, végig tudtam volna csinálni, csak akkori fejjel egyszerűbb volt lelépni :/

A következő iskolában hamar rájöttem, nem jobb, bár kevesebben vagyunk, de a közösség nem a 8 éven át megszokott és szeretett banda, új vagyok és ez már önmagában szívás. De a szüleim nem hagyták, hogy innen is elmenjek, azt sem, hogy otthagyjam (mit is csináltam volna 15-16 évesen :D ) aztán jött egy nagy szerelem, ami külföldre húzott, a suli nem tette lehetővé a speciális órarendet, a szülők nem tágítottak az érettségi mellől.. így maradtam és leérettségiztem, aztán továbbtanultam és azt mondom, megérte. Az utolsó 2 évem középiskolában szupi volt, könnyen ment, jó tanuló voltam, elfogadtak és pár emberrel azóta is jó barátságot ápolok, emellett várom az osztálytalit. :)


Biztos változott volna a véleményem az első iskoláról is ha maradok és pár jó élmény ér az osztálytársakkal, de ez akkor nekem gyors volt meg talán nem is voltam rá felkészülve és megérve...


Ne add fel, csak magadért csináld végig ott vagy máshol, mert semmi nélkül biztos nem lesz munkád és esélyed (meg)élni...

amúgy nincs msn-em :/

2012. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindent (:

a végére hogy nagyon rossz tényleg hogy nem a régi,megszokott osztály van

akikkel 8évig voltam..annyira rossz,úgy visszamennék oda. 27en voltunk de nagyonjó volt,igaz 8.-ra már aztkivánták sokan de jó lenne már elhúzni a csíkot..most meg mindenki visszasírja.. nagyon jó volt. :)

2012. jan. 11. 18:01
 10/20 anonim ***** válasza:

Aki tegnap 17:50-kor írt az ROSSZUL mondja!


Nem 1998-tól volt 18 év a tankötelezettség, hanem 2008-tól.

Te azzal kevered össze a dolgokat, hogy azokra vonatkozott a 18 évig tartó tankötelezettség, akik 1998 szeptemberben kezdték el az iskolát, vagyis akkor voltak 6 évesek.

Az akkori 6 évesek 2008-ban lettek 16 évesek és ők voltak az ELSŐ évjárat akiknek 18 évig volt kötelező az iskolábajárás, mivel AZT a törvényt felmenő rendszerben vezették be.


Amit a mostani kormány decemberben megszavazott azt NEM FELMENŐ rendszerben vezetik be, hanem MINDENKIRE érvényes AZONNAL 2012-től és a 16. év betöltéséig tart.


Abban az egyben nem vagyok biztos, hogy már most januártól érvényes-e vagy csak szeptembertől.

De szeptembertől már 100% hogy MINDENKIRE vonatkozik, teljesen függetlenül attól, hogy mikor kezdte el az iskolát.

2012. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!