Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az SZFI-ről vélemények?...

Az SZFI-ről vélemények? (Színház és Filmintézet)

Figyelt kérdés

Milyen az oktatás? Kollégiuma van?

Néztem a hivatalos oldalt és ilyen konkrét dolgok nincsenek fent csak a képzési lehetőségek. Várom a véleményeket! (:


2012. máj. 22. 11:08
 1/7 anonim válasza:
lenyúlnak egy csomó pénzel és nem adnak érte semmit. csaló, tolvaj banda az egész iskola, az igazgatóval az élen... én most döntöttem úgy, hogy otthagyom ezt a trágyadombot, de még azért is fizetnem kell, hogy kiiratkozhassak.. ráadásul behajtócégeket kérnek fel, ha esetleg úgy döntesz, hogy nem fogsz fizetni a semmiért... semmit nem tanítanak, 0 a színvonal...kerülje azt az iskolát aki csak tudja!!! én mindent megteszek azért, hogy az emberek ne dőljenek be nekik és hogy csődbe menjenek!
2014. ápr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Igazán kár,hogy csalók mert olyan jó lett volna..:C

2014. ápr. 3. 22:42
 3/7 anonim válasza:
Én most kezdem a második évet, eddig elégedett vagyok a szakommal. Nekem nagyon jó tanárokat osztottak tavaly. A helyszín volt sz.r, de hálistennek idén eddig a corvinus épületében tartották az órákat.
2015. szept. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Valóban többen elhagytuk az iskolát (tavaly és az előtte levő években is). Az előadóművészeti képzések teljesen össze vannak keverve. Színészek, énekesek, táncosok együtt tanulnak. Lehetetlen kibontakoztatni egy-egy szak sajátosságait. Bizonyos tárgyakat olyan tanár tanít (még ha szaktekintély is), amiről korábban egyáltalán nem volt oktatási gyakorlata. A záróvizsgához sok esetben magadnak kell megoldanod a gyakorlatot, vagy addig nem jutsz el a vizsgáig. Vannak azonban olyan szakok, amik igen erősek (hangmester, magánénekes, szcenikus)és jól szervezettek.

És bizony, érdemes a szerződést átrágni hozzáértővel a megkötése előtt! Sok említésre méltó dolog lenne még, de ami biztos, hogy átgondolandó milyen helyre mész tanulni ezt az amúgy is nehéz területet.

2016. nov. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
kerüljétek ezt a helyet! Dilettáns banda, csak rá kell nézni a honlapjukra: 110 szak, 100 tanár, stb. Kamu, csalás, kacsa. Minden jobb nevet kiírnak tanárnak - azt is, akit meghívnak évente egy előadásra. Ismerőseim futva menekültek onnan, alkalmazottakat is ismerek, nem fizetik ki őket, stb. Ne vesztegesse itt senki az idejét és pénzét.
2016. dec. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Most néztem meg ezt az oldalt. A szerkesztőktől szeretném kérdezni,hogyan tehetnek közzé és tarthatnak fenn évek óta ilyen választ: "én mindent megteszek azért... hogy csődbe menjenek"? Szerintem ez nem vélemény, hanem szándékos erkölcsi és anyagi károkozás. Az ilyesmi nyilvánosságra hozatala nem bűncselekmény? Továbbmegyek, ha az oldal egy ilyen nyílt és szándékos károkozást évekig nyilvánosságra hoz, azért nem maga az oldal felelős? Melyik hatóság ellenőrzi az ilyen tartalmakat? Mert az iskolákat rendszeresen ellenőrzi szinte minden hivatal. Na, meg évről évre több mint száz új tanuló és a szakma élvonalából érkező tanárok. Rosszindulatú emberek mindig akadnak. Kérdés, hogy miért adnak ennek teret és meddig biztosítanak még nyílt fórumot egy szántszándékos lejáratásra?
2017. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Színház és Film Intézetben (SZFI) és a fenntartásában lévő Színház- és Filmművészeti Szakgimnázium és Technikumban (SZFI SZGT) jelenleg évente 200-250 tanuló tanul, legalább 40 szakon, kis létszámú osztályokban. A Pécsi Tudományegyetem Művészeti karával közös 10 egyetemi képzésük is van Budapesten, az SZFI-ben. Mindez a tanári gárdát magasabb szintre emeli, számos közismert művész és szakmai vezető tanít náluk, a képzéseik rokon területekkel összehangolása pedig teljesen egyedi lehetőségük. Mivel szakmai utánpótlás nevelést végeznek, sok gyakorló szakmai partnerrel működnek együtt, komolyan veszik magukat és abszolút ezt várják el a jelentkezőiktől is. Persze, a szakképzésben mindig akadnak olyanok, akik eltűnnek, aztán az iskolát hibáztatják. A hírek szerint ősztől a belvárosba, a Váci utcába költöznek, saját stúdiószínházzal, és most mutattak be egy lengyel-magyar nemzetközi koprodukcióban készült filmet, amit részben az SZFI-ben csináltak. Az SZFI évről évre fejlődik és a külső vizsgabizottságok rendszeres értékelése szerint kifejezetten magas szakmai színvonalon végzi az oktatást.
2022. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!