Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, mi kell nektek?

Egyetemisták, mi kell nektek?

Figyelt kérdés

Kaptam ballagásomra a mamáéktól 100ezer forintot, de apu azt mondta, hogy ne költsem el, hagyjam meg arra, hogy ebből vesszük meg, ami kell az egyetemre. Mégis mi fog kelleni? Koleszos leszek. Oda mi kell?

Segítenétek egy listát írni? :D


2012. jún. 13. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Én laptopot vettem a ballagási pénzemből. Az kell.
2012. jún. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A koleszba az első héten csak a legfontosabbakat vidd, aztán meglátod, hogy mi az, amire még szükséged van, mi az, ami ott nincs. Gondolok itt olyanra, hogy vasaló, vízforraló, amikre esetleg igényt tarthatsz.

Itt van egy jó kis lista koleszosoknak. :)

[link]


Egy laptop az nagyon jól jöhet. Meg ugye venned kell könyveket, füzeteket majd. Hidd el ez a 100ezer pillanatok alatt el fog menni.

2012. jún. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a listát még olyan apróságokkal egészíteném ki, mint pl tisztálkodó szerek. Mindenképpen vigyél wc papírt első körben, mert nálunk ugyan adtak, de valaki "zabálta", természetesen mire kellett volna tuti nem volt már...

Ezen felül nem árt ha van két törölköződ, konyharuhád, saját mosogatószivacsod (közös konyhai sokszor úgy nézett ki, hogy nem kommentálnám), mosogatószer sem árt ha van...


Elvileg alapvető tisztítószereket lehet kérni a legtöbb helyen, így első héten ilyeneket nem vinnék, de érdemes megtudni. Voltam olyan helyen is, ahol saját fürdő, saját wc. Azért nem árt azt a wc-t néha domestosszal át sikálni. Zuhanyzóról nem is beszélve. Felmosni, meg ugye hasonlók.


Ezen felül én kerestem egy közeli éttermet, ahol lehetett menüzni. Nem valami olcsó, de ha nem terveztünk közös pénz összedobós főzést, avagy csak nem volt időm főzni, akkor is jó volt, hogy tudtam meleg kaját enni.

A leírt konyhai felszerelések tényleg jól jönnek és nem mellesleg jó ha egy 10-esből kijönnek. Csak les az ember, hogy alig vett valamit és még is mennyire drágák.

Még alapvető fűszereket javasolnék! Só, bors, paprika, oregánó, meg amiket szeretsz, vagy kell a kedvenc kajádba pl.

Cukor, citromlé, teafilter, esetleg kakaó!

Ha a szekrényeteken nincs, akkor lehet saját lakatot is kell vinni.

MÉLYTÁNYÉR, LAPOSTÁNYÉR külön, ha csak egyik van, tuti a másik fog kelleni! :)


Ezek mind kis tételeknek tűnnek, de hidd el eszméletlenül kellemetlen, amikor megennél egy konzervet és egyszerűen nem tudod kinyitni... :D Vagy innál egy teát, de nincs cukrod. Később már nincs ilyen probléma, mert az emberek tudják, hogy kinél mi van, átcsörtet a szomszédba és kölcsön kér! Mennek a cserék rendesen! :)

De szerencsésebb helyzetben pár dolgot tudsz vinni otthonról, pl evőeszközt, poharat, bögrét, tányérokat, fazekat, serpenyőt, kis tepsit, ágyneműhuzatot, törölközőt, konyharuhát, stb. Így ezek kiesnek és már spóroltál is. A lényeg hogy tényleg jól fog jönni az a pénz, hidd el!

2012. jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Laptopot anyuéktól kaptam ballagásra. A könyveket, jegyzeteket nem ebből veszem meg. Minden más jön ebből, de nem hinném, hogy 100ezer lenne. Jó lenne tudni mennyit költhetek el belőle :D Ha még bármi eszetekbe jutna, nagyon örülnék :)
2012. jún. 13. 12:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Hamar el fog menni az a pénz...

kolidíj havonta min. 9 000 Ft, utazási költség oda és haza, bérlet, ha tömegközlekedéssel jársz be, étel/menza, könyvek, írószerek, vízforraló(! :D)

és minden egyéb extra kiadás, ha bulizós fajta vagy, akkor meg pláne.

2012. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez csak arra van, amit a nyáron be kell szerezni :D tehát kolidíj, bulik, stb. nem ebből fognak jönni :D Esetleg a vízforraló igen :D
2012. jún. 13. 13:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem legalább a felét tedd el. Hidd el bármikor jól jöhet, hogy van egy kis plusz pénzed! Ha nincs égető szükséged semmire, akkor tedd el az egészet!
2012. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, értem, ok :D Én amúgy a jogsit fizettem a ballagásra befolyt pénzből. És igaza van az utolsó válaszolónak. Egy kis félretett pénz sosem árt. :)
2012. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!