Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elfogadható hogy így viselkede...

Elfogadható hogy így viselkedett a tanárom?

Figyelt kérdés

Másodéves főiskolás vagyok nappalin. Sajnos itthoni problémák miatt nehezen tudtam felkészülni a vizsgákra, ezért húztam-halasztottam őket. Az utolsó vizsgám hétfőn volt egy bizonyos tantárgyból. Nem mondhatnám hogy hej-de felkészültem rá, de a kettest összetudtam volna nyögni. 5en voltunk a teremben plusz a tanár, mindenkinek kiosztotta a témákat és papíron kellett kidolgoznunk, és aztán jött a szóbeli nála. Olyat kérdezett amire kb gőzöm se volt, de az apró kérdésekre tudtam válaszolni, amiket mellé leadott nekem. Félidőben kihúzta a lapot a kezemből, hogy ez bizony ránézésre is 1es, és hirdet még arra a hétre időpontot. Mára lett időpont belőle.

Tanultam mint a dög, még ma reggel is a vizsga előtt felkeltem hajnalban hogy mégegyszer utoljára átrágjam magam az anyagon. A mai pót-pót-pót-pót vizsgaidőszakon kívüli vizsgán én voltam meg egy levelezős rajtam kívül, plusz a tanár. Kiadta a témákat. Olyan témát adott nekem amit kívülről fújtam, ugyanis a tanár saját jegyzetéből kívülről magoltam be az utolsó betűig az egészet! Aztán kiment a tanár telefonálni. A srác aki bennt volt mellettem, nem tudta a sajátját, diktáltam neki 3-4 mondatot (mert tudtam az övét is) aztán írtam a sajátomat. Aztán bejött a tanár. Az anyagnak még a felét se írtam le, szó szerint írás közben kihúzta a lapomat és elkezdte olvasni, aztán azt mondta 3-as. Szóban meg se hallgatott! Nem hagyta hogy befejezzem az anyag leírását. 5ösre tudtam az anyagot! Pluszban nagyon számítottam a szóbelire mert gondoltam hátha kérdez mást is, mert nagyon tanultam, mindent tudok.

A srácnak az 5 mondatára kettest adott, én meg majdnem rommá írtam a papírom, úgy, hogy még csak be se fejezhettem.

A történethez hozzá tartozik hogy egész félévben nem voltam a tanár óráján, egyetlen egyszer SE. A tanár tudta ezt mert nem voltam neki ismerős, meg is kérdezte mi az oka. De én nem jókedvemből nem jártam az órájára, hanem mert pont abban az időpontban volt testnevelés órám, ami kötelező, ráadásul fizetős, nem hagyhattam hogy elcsússzon a féléves tesim, ami ráadásul az utolsó. A tesi kötelező volt, a tanár órája meg nem, viszont jegyzetből feltudtam készülni a vizsgára.

Elmagyaráztam a tanárnak hogy utolsó féléves fizetős tesim volt, ami kötelező, és muszáj voltam azt választani a tanár órája helyett. Ezt már akkor mondtam mikor írni akarta befele a hármast. Erre megremegett a keze, és azt mondta: "Magának elég lett volna a kettes is" és legyintett egyet, látszott rajta hogy megbánta hogy nem kettest adott a hármas helyett.


Megértem: elvárható lenne a diáktól hogy bejárjon a tanára órájára, ergo örüljek hogy szelel a s.gem és egyáltalán kaptam jegyet. De ugyanakkor úgy gondolom, hogy nyomós okom volt arra hogy miért nem jártam, a B vizsgára pedig már rendesen felkészültem. A tanár ennek ellenére azt se hagyta hogy befejezzem a tételt.


Reklamálni természetesen nem reklamáltam, hiányzik még nekem a balhé meg a kinézés, így is éppen elég nehéz egyik másik tantárgyam, hát ha még elkezdenek a tanárok szívózni velem mert reklamálok..


De valaki mondja már meg nekem kinek van igaza??


2009. júl. 10. 19:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

igen, szemét tanár. de tudnád nálunk miket szokott csinálni egy-két tanár nagyon meglepődnél. szóval szerintem azzal a 3assal még jól is jártál.

én persze neked adok igazat:)

2009. júl. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen neked!
2009. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem fogadható el, mert értelmes ember így nem viselkedik. Egyébként ők oktatók és nem tanárok, mivel nem nevelnek. Velem is volt ilyen. Csak egy kicsit más. Minden órán ott voltam és a vizsgára meg nem engedett be. De ezt úgy kell elképzelni, hogy beállt az ajtóba és közölte, hogy "maga nem jöhet be, mert úgysem tudja ezt megcsinálni." Mentem a tanszékvezetőhöz, aki azt mondta, hogy az van amit a tanárnő mond. Pedig az amerikai lektor is ott volt mellettem és ő is mondta, hogy ez így nem fer. Követkeő félévben 4est kaptam.

Felsőoktatásban nincs igazság én azt vettem észre.

2009. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
óÓ hát akkor még örüljek hogy egyáltalán nekem megengedte hogy vizsgázzak! Nem semmi mik vannak :(
2009. júl. 10. 20:10
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Minden tanár ilyen? Remélem nem, mert már félek fősulira menni.
2009. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
60%

persze h neked van igazad...de hol érdekli ez öket? :(

na az ilyenek miatt nem szivesen mennék 1 fősulira,egyetemre se,tisztára felháborító!! :S

2009. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

négyesnek: Nem minden tanár ilyen, de akik tanítani fognak elég nagy a valószínűsége, h lesznek köztük ősbunkók is.

én amikor szóbeliztem, tök jól tudtam az anyagot, majd 5 perc után ilyet mond, hogy blablát máshol is tud hallgatni...

2009. júl. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik oldal szemszögéből válaszolnék. Figyelembe vesszem az évközi munkát és kerekítek általában fölfelé, de van hogy lefelé is. Akiről fogalmam sincs, hogy kicsoda, annak nagyon kell pengetnie a jó jegyért, de ha penget, akkor meg is kapja. A problémákról pedig jó előre tájékoztatni a tanárt előre
2009. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%
Kissé ellentmondásos a dolog...én mindenképpen azt mondom, hogy tedd össze a két kezed. Ha azt mondta volna a tanár, hogy nem fogadja el a féléved, mert nem jártál az óráira, teljesen igaza lett volna és egy rossz szavad nem lehetett volna rá. Így talán nem teljesen etikus, hogy rosszabb jegyet kaptál rá, de azt hiszem sokkal jobban jártál. A felső oktatásnak nem szerves része mérlegelni, miért nem tudtál készülni, bejárni. Itt neked kell mérlegelned. Szerintem ezen ne idegesítsd magad, valószínűleg fogsz még ennél nagyobb igazságtalansággal is találkozni, amiből ne adj isten de lehet rosszabbul jössz ki. Fellebbezésnek meg helye nem lesz.
2009. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

na véletlenül rányomtam. hülye tanár!

szóval veszem nem vesszem

és

inkább előtte szólj, hogy nem tudsz bejárni ezért meg ezért, legfeljebb nem érdekli, mert rettenetes sok rinyát kell végighallgatni és sajna sokan kamuznak, meg nyafognak, ami baromi idegesítő és végül már azt sem nagyon hiszed el, ami tényleg igaz és indokolt.

Ettől függetlenül rengeteg visszaélés fordul elő, sok a kis diktátor a fősikolákon/egyetemeken és igazán mocskos kis tanárok is vannak. Hidd el visszagondolni azért majd nagyon jó lesz!

Kitartás, sok sikert!

2009. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!