Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik suliba menjek? Most...

Melyik suliba menjek? Most leszek nyolcadikos.

Figyelt kérdés

Nagyon jó a tanulmányi átlagom, reál vagyok. :) Van a Nagy Lajos Gimnázium meg a Bólyai János Gyakorló Gimnázium Szombathelyen. A Bólyai bioszos, természetes, az NLG matekos(matek szak is van). Biológusnak szeretnék tanulni, és nem tudok választani: NLG vagy Bólyai? Matekból vagyok a legjobb, utána bioszból, majd fizika, kémia, töri és nyelvtan és irodalom (így egymás mellett). Sokan az NLG-t ajánlják, meg hogy a Bólyaiban strébereket képeznek... (Ezzel persze nem akarok megbántani senkit!!!)


Illetve van a Bólyainak diákszállása? Az NLG-nek van, hallottam. És ha akarunk igényelni szállást, akkor azt hol kell feltüntetni? Illetve ha mondjuk kilencedikben nem kértem, de tizedikben szeretnék, azt lehet? Vagy év közben?



#Szombathely #Nagy Lajos Gimnázium #Bólyai János gyakorló Gimnázium
2012. júl. 12. 03:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
mehetsz a fazekasba, apáczaiba is. a karinthy is jó, ha két legyet akarsz egy csapásra ütni, ott jelölj reál osztályt, ott megtanulsz pöpecül angolul és erősíted a reált is. de ez csak a nyelvszakosoknak ajánlom és akik hajtanak rendesen. bár nem nehéz suli egyáltalán, és nem olyan stréber mint amilyennek beállítják.
2012. júl. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm. :) de nem szeretnék budapesten tanulni annyira.
2012. júl. 12. 13:39
 3/16 anonim ***** válasza:
jaj ne haragudj nem láttam hogy szombathelyi vagy :)) de ettől függetlenül ajánlom a kéttant, keress, hátha van arrafele is!
2012. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
oké, köszi :)
2012. júl. 13. 04:01
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

Szia! Bolyaiban 11. osztálytól felvehetsz bármilyen tantárgyat fakultációként. Akár irodalmat, történelmet, matematikát, informatikát, nyelveket is, nem csak biológiát, fizikát és kémiát. Én személy szerint a Bolyait ajánlanám, sokkal színvonalasabb (igaz NLG is az).

Saját kollégiuma nincs tudtommal.

2012. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Ha biológus akarsz lenni egyértelmű, hogy a Bólyai.
2012. júl. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
oké, köszi. :)
2012. júl. 14. 05:13
 8/16 anonim válasza:
Csak annyi,hogy a Bolyai az rövid O* : ) BJG-t ajánlom,igaz én Kecskeméten vagyok Bolyais:)
2012. júl. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Bocsi! Ne haragudj, világ életemben hosszúval írtam, pedig voltam bolyais versenyen is. :$
2012. júl. 19. 11:19
 10/16 anonim ***** válasza:
Bólyai, egyértelmű.. nem tudom van-e kollégiuma, tudtommal nincs, de valamelyik kollégiumba csak felvesznek.
2012. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!