Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Véleményetek szerint a Lónyay...

Véleményetek szerint a Lónyay Utcai Református Gimnázium, vagy a Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium az erősebb?

Figyelt kérdés

A két honlap: www.lonyay.edu.hu és www.bkgsz.hu

Ja és nem olyan válaszokat szeretnék, hogy "manapság már minden suli gyenge", hanem konkrét véleményeket, Főleg olyanoktól, akik oda járnak/ismerősük tanul ott/... ilyenek. Előre is köszi!


2009. júl. 21. 21:45
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Na basszus, pont most akartam feltenni egy kérdést, hogy így igazgató válást követően mi a helyzet a Lónyayban? Egy-két volt tanárommal beszéltem, de érdekelne a diákok véleménye is :)


Egy korábbi válaszoló, aki jól lehúzta a gimit :D

2015. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Hátha idetéved valaki, aki suliválasztás előtt van:


batthyányis voltam (batyis, ahogy mi mondjuk) 2007-2012-ig. ). évfolyamos voltam, 2 nyelvvizsgám lett, mire kijártam a sulit, sokakat ismerek, akik 0 nyelvtudással jöttek nyelvi képzésre, és egy év alatt megvolt nekik a BME középfok. Volt, aki mondjuk elsőre megbukott, de mire kijártuk a sulit, mindenkinek meglett, többségnek 2 is. A tanárokat kedveltem, persze mindenhol van, aki nem szimpatikus, de nem volt egy igazán kiemelkedően utált tanár se. Jól tanítanak, szimpatikusak. OKTV-ztünk angolból, meg más tárgyakból, volt, aki felsőfokra készült angolból (British Council féle vizsgára). Az évfolyamból majdnem kivétel nélkül mindenki egyetemre ment.


A mi osztályunk... hát szerintem az egyik legrosszabb osztály voltunk, de csak BKG-s mértékkel, ami jó oszályközösség lenne sok suliban.


A suliban nagyon jók és kreatívak a programok (tudományos napok, teremverseny, osztály-kávéház, versenyek, diáknak, sportnapok, táborok). A fakultációk elég kemények. Őszinte sajnálatomra nyelvi fakultáció nincs, mert olyan erős a nyelvi képzés, hogy 11.-ben leérettségiztünk, és 12. és 13. osztályban csak az járt angolórára, aki akart.



De:

mindenképpen el kell mondani, hogy sok dolog megváltozott. A kisgimiseknek már nincs szóbeli, már központi felvételit íratnak (régen saját felvételi volt a suliban, és szerintem logikus volt, pl. szövegértés feladatnak mindig voltak számlák, táblázatok, menetrendek, a matekos felvételin volt egy 15 perces rész, ahol ellenőrizték, milyen gyorsan számolsz gép nélkül stb.), szóval mostanra ezek nincsenek. Az angol tankönyvek listája változott, könnyebb könyvből tanítanak, illetve most az új tankönyvi törvény óta nem tudom, mi van. Az én időmben remek igazgatónk volt, azóta nem tudok nyilatkozni arról, ami van. A honlapot végiggörgetve sok jó tanár elment a suliból, aki engem tanított (gondolom nyugdíjba vagy hasonlók), az újakról nem tudok szólni. Szerintem biztos, hogy romlott a suli minősége, erőssége, és a felvételi is könnyebb, de ez önhibájukon kívül történt (a fenntartó, az önkormányzat hozta ezeket a döntéseket). Saját tapasztalataim alapján ajánlom a sulit, egyetemi tanulmányaimat is kiegészítette, amit ott tanultam, de az új dolgokért nem tudok jótállni.



Tanulni pedig kell. De elvégezhető. Sok a házivizsga, de ez jó, mert gyakorlott vizsgázó leszel, mire kijárod.

2016. aug. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Előkészítő évfolyamos*
2016. aug. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Én kijártam a 8 évemet ott, nem volt kifejezetten szörnyű, de a mai fejemmel nem oda mennék már :D


2014-2016-ig megbízott igazgató volt, Ő kihúzta az iskolát a csávából, azóta azért fejlődik az intézmény...


Nekem olyan iskola kellett anno, ami nem versenyistálló, de nem is c-telep. :)


Most villamosmérnök hallgató vagyok.

F

2019. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!