Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus egyetem - közigazgatá...

Corvinus egyetem - közigazgatási mesterképzés. Ez diploma vagy oklevél?

Figyelt kérdés
A Corvinus (BCE-KIK) honlapján az olvasható, hogy a mesterképzés után a diplomában az áll: Okleveles közigazgatási szakértő. Akkor ez nem is számít diplomának?
2009. júl. 24. 02:28
 1/4 anonim ***** válasza:
diploma latinul=oklevél
2009. júl. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden diplomában az áll, hogy "okleveles". Ha mesterképzés, akkor egyetemi diploma.
2009. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na várj csak, a főiskolaiban, azaz a mostani BA-ban nem az áll, hogy "okleveles", nagyon sok szakot pont így különböztetnek meg, ami elvileg létezhet BA-ban is és mesterben is. És én láttam nem egy ilyet, szóval ez biztos.

Ha az van ott, hogy "okleveles .... stb", akkor az egyetemi, azaz mester-fokozatot jelent.

Egyébként mielőtt behozták eztaz idióta rendszert, tök egyértelműen így is adták ki az okleeveleket, hogy volt külön "főiskolai oklevél" és "egyetemi oklevél", és oké magánszférában talánnem annyira, de hivatalos helyeken baromira nem mindegy melyik fokozat, merthogy rengeteg pozíció kifejezetten egyteemihez van kötve, és ismerek nem egy embert aki a főiskolaival aztán utólag csinálgatott egy két éves kiegészítő képzést, hogy meglegyen az egyetemi szintű papírja, mert különben nem maradhatott volna a helyén.

És azért valljuk meg, a különbség szakadéknyi ... Amit ebben az új rndszerben sikerült szétzúzniuk, de azért mananapság is elég éles a különbség az alap és a mester között (nem csak papírilag ...)

2009. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jahh

és hivbatalsoan ezt soha nem hívják diplomának, ennek a hivatalos neve "oklevél", én már oylat is láttam, hogy egy pár napos idióta ilyen-olyan képzésért vagy konferenciáért simán adogattak mindenféle "diploma" elnevezésű papírokat, na de kérem ...........

2009. szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!