Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen ikola a refi? (debrecen)

Milyen ikola a refi? (debrecen)

Figyelt kérdés
sok jót és rosszat is hallottam de nemtudom melyik az igaz
2012. okt. 30. 16:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%

Egy jó dolog van benne, a társaság :D de komolyan, ilyen jófej emberekkel nem sokszor találkoztam, a kolisok között óriási az összetartás (nyilván mert mindenki utálja az egész kócerájt).

Tudom, mire gondolsz, én most matekból állok úgy, hogy az elmúlt években jóformán csak felejtettem, a tanárunk iszonyat tré, most fogok járni valszeg érettségi felkészítőre. Hát igen, ha kicserélik az épületet meg a tanárokat, minden rmdben lesz :D

2014. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

Igen, mindez szép, csak majd a felvételin, vagy egy állásinterjún nem sok hasznát lehet venni annak, hogy jó volt a társaság. A közös gyűlöleten alapuló "barátságok" rögtön szétesnek az érettségi után. Barátaid pedig bármelyik iskolában lesznek.


Akit ezzel a jó a társaság dumával akarnak félrevezetni, az ne hagyja magát becsapni!

2014. febr. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

Kölyök, te normális vagy? Ennyire nem nehéz amit próbálok elmagyarázni. Elhiszem, hogy nem jött be a refi, elhiheted, én is szívesen mennék utólag máshová, de annyit talán csak elmondhatok, hogy jó a társaság, nem? Ha ennyire a lelkedbe tiport ez a szaros iskola, akkor bármelyik sulit szívből gyűlölnéd, mert egy gyenge idegzetű, nulla alkalmazkodókészségű szerencsétlen vagy. Feleannyit sem ártott neked ez a suli mint nekem, szóval ha itt valakinek van joga utálni a refit, az én vagyok, és mégsem én vergődök.

A társaság márpedig jó, és ha úgy értelmezted, amit írtam, hogy a gyűlöleten alapul, akkor kiröhöglek. Az évfolyamunk (mostani negyedik) tele van értelmes arcokkal, bár az alsósok eléggé fel vannak hígulva. Az oktatási színvonalat kb. öt-hat tanár tartja fenn, a nagy részük kritikán akuli. A felszereltség is a béka segge alatt van, még mindig óriási dilemmának számít, hogy a takarítónők helyezzenek-e ki papírt a mosdókba, mert úgyis elfogy. A két koli hihetetlenül rossz. Nem a berendezés vagy ilyesmi miatt, hanem a nevelők miatt (a fiúkoliról tudok beszélni), akiknek ha szar a napjuk, simán beszólnak húgyért-szarért, kihasználják a szánalmasan elmaradott házirend (még mindig a telefonok ellen küzdenek 2014-ben) minden kiskapuját. Minden kötelességet bevasalnak (akár egyperces késésért is lazán bezárnak), de ők soha sem tartják meg a számukra előírt foglalkoztatásokat, sokan a munkaidő egyharmadát az udvaron cigizve töltik. A lánykoli kb. egy középkori zárda szintjén van, nem tarthatnak biciklit (azzal a címszóval, hogy sokan falusiak, ezért nem tudnak városban biciklizni), meg csomó minden meg van szabva számukra (pl. tiltják a hajfestést, holott a tanári kar fele undorítóbbnál undorítóbb módon színezi a haját).

Ez jelenleg a refi. És mégis tudod, mit gondolok? Azt, hogy csak magammal cseszek ki, ha azt hajtogatom egész nap, hogy tönkretett meg fúj ne gyertek ide, mert ettől a rinyálástól senkinek sem lesz jobb, hanem annIt mondok az egészre, hogy leszarom. Leszarom a nevelőket, a tanárokat, és inkább készülök az érettségikre, amik a saját eszem és a legkevésbé sem az iskola miatt lesznek 90+ százalékosak. Ha kijársz négy évet a refiben, utána még a jég hátán is megélsz. Mielőtt elkezdenél rinyálni, hogy fúj jaj de senki sem azért megy suliba hogy túlélési stratégiákat tanuljon, elmondom, hogy a szavaimmal még mindig nem azért harcolok, hogy minél többen menjenek ebbe a szarkupacba, csak elmagyarázom, hogy én hogy élem meg.

Kérdező, remélem, most már tudsz mindent.

2014. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
28%

Ezt kaptam ma a fenti elmés teológustól:


"Abból ítelve, hogy hétfő hajnali háromkor van időd a gyakorikérdésekre írogatni, téged nem a refi cseszett el, hanem alapból egy szerencsétlen vagy. Tény, hogy a sulnál nem sok szánalmasabb van Debrecenben, de az, hogy a barátságok szerinted szétesnek a refi után, megerősít a tudatban, hogy egy tipikus sikertelen, lúzer típus vagy, akinek egy normális haverja nem volt a gimis évei során. Komolyan, szánlak, hogy a refi a top problémád még az egyetemi éveid alatt is. Amúgy is, milyen szakra jársz egyáltalán? Szabad bölcsészet?"


Nos, nem igazán értem a problémádat, mikor te magad is az imént részletezted, hogy mekkora szarkupac az iskola. Ha te nem akarsz ezzel foglalkozni, akkor ne tedd, az én időmbe viszont belefér, hogy ennyit tegyek a közjóért, főleg annak tudatában, hogy én mit meg nem adtam volna, ha nyolcadikos koromban valaki így felnyitja a szemem.


Azt se értem, hogy milyen naptár szerint élsz, tegnap szombat volt, és a hétvége estéi a legtökéletesebb időpont a társas kapcsolatok ápolására. Nyilván a refiben a négy fal között ezt lehetetlenné tették, DE attól a normális világban ez még így zajlik. És ha hazaérkezvén megválaszolom a kérdéseket, az azért baj, mert... miért is?


Ha csak a gyűlölet tart össze egy társaságot, akkor az bizony szét fog hullani. Pont úgy, ahogy azok, amit csak a dohányzás tart össze. Persze fogtok majd kedvesen köszönni egymásnak azután is, de ennyi. Ez természetesen nem vonatkozik azokra, akikkel más ponton is kapcsolódtok. Viszont ilyen barátaid bármelyik másik iskolában is lesznek. Ezért írtam, hogy senkinek ne legyen motiváló tényező ez a jó a társaság duma, mert máshol is ugyanolyan jó! Csak ott még szabadok is lehettek!


A személyeskedésed pedig betudom annak, hogy észérveid nincsenek, bár mint írtam, nem is igazán értem mi a célod, mivel egyetértünk abban, hogy a refi egy szánalmas szar iskola!

2014. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
36%

A naptári cuccért bocsi, itt most hétfő van, ezt benéztme. Am milyen teológusról beszélsz, de komolyan? Ki nem állhatom azokat az iszákos férgeket, főleg hogy a 70%-uk ex-refis, akit nem vettek fel máshová. A következtetésed már csak azért is röhejes, mert vagy tízszer leírtam, hogy végzős vagyok, azért efölött elsiklani nem semmi.

A személyeskedésről ne papoljon egy olyan, aki a privát üzeneteket teszi közzé, nem azért írtam oda, hogy más ne tudja meg, hanem azért, hogy ne rontsuk el ezt a kérdést azzal, hogy a te felvilágosító-hadjáratod túlzásaira világítok rá. A refi egy fos pl. a tág-hoz meg jó pár prominens sulihoz képest, de azért az átlag hétköznapjaim nem azzal telnek, hogy sírdogálok, mert olyan sokat szenvedek. Aki nagyon vallásos, debreceni és tud magától tanulni, annak a refi szelleme tökéletes lesz (a vicces egyébként az, hogy a tanárok marhára nem ezt a szellemiséget közvetítik, de a tapasztalatom az, hogy az előbb említett réteg fanatikusan rajong az iskoláért), de a többség sajnos nem ez a kategória.

2014. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Azért még pár dolog:


"Kölyök, te normális vagy?"

Te ehhez honnan veszed a bátorságot? Le se érettségiztél, még nem láttál a refi négy falán kívül semmit. Majd ha lesz némi élettapasztalatod, utána esetleg. Vállalva a következményeket.


"mert egy gyenge idegzetű, nulla alkalmazkodókészségű szerencsétlen vagy"

Honnan is tudod?


"Feleannyit sem ártott neked ez a suli mint nekem, szóval ha itt valakinek van joga utálni a refit, az én vagyok, és mégsem én vergődök."

Elsírom magam te szegény:)) Hát akkor mit csinálsz itt?:)


"Az évfolyamunk (mostani negyedik) tele van értelmes arcokkal"

A TÁG-ban és a Kossuthban bizonyára csak szellemi fogyatékosok vannak. Nyilván.


"mert ettől a rinyálástól senkinek sem lesz jobb"

Ettől annak lesz jobb, aki hallgat a jó szóra és más iskolát választ.

2014. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem siklottam el felette, csak nem vagyok benne biztos, hogy el kellene hinnem. Főleg, hogy végzős vagy a refiben, ahol épp hétfő van. Oké..

Ha pedig túlzásnak érzed, nyugodtan írhatod ide is, de hogy a személyeskedéshez mi köze lenne, az végképp érthetetlen.

2014. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Újabb két üzenettel örvendeztetett meg:


""Te ehhez honnan veszed a bátorságot? Le se érettségiztél, még nem láttál a refi négy falán kívül semmit. Majd ha lesz némi élettapasztalatod, utána esetleg. Vállalva a következményeket. "

A helyzet az, hogy pusztán *****, hogy egy-két évvel idősebb vagy nálam (így nem értem, hogy mi a ****** beszélsz élettapasztalatról), az ordító szellemi különbség (beszélhetnék fizikairól is, de nővel szemben sosem volt kenyerem az ilyesmi, nem kompetens egy vitában) kettőnk között számomra elegendő ahhoz, hogy lenézzelek (sosem bírtam a rinyagépeket). Nem hiszem, hogy sok 18 éves ember tett már le annyit az asztalra ebben az országban, mint én (ennek tudható be, hogy hétfőt írtam, ugyanis hétvégén nem igazán Magyarországon voltam, és elhiheted, hogy nem a muteroméktól kapartam össze a pénzt hozzá. Bár annyira nem tartalak fontosnak, hogy ezt bővebben kifejtsem).

Maradjunk annyiban, hogy sok olyan tudálékos, önelégült ********* láttam már, mint te.

"Elsírom magam te szegény:)) Hát akkor mit csinálsz itt?:) "

Mit? Ide jöttem, mert azt hittem, ez egy top iskola. Eléggé mellélőttem, de szereztem egy rakás barátot, ezért nem akartam otthagyni. Számomra a társaság mindennél fontosabb (és igen, a TÁG és a Kossuth tele van nyomorék páwával, de ebbe ne menjünk bele, nem a levegőbe beszélek), ugyanis a tanulás soha sem volt nálam elsődleges szempont.

"Nem siklottam el felette, csak nem vagyok benne biztos, hogy el kellene hinnem."

Őszintén szólva ********, hogy mit hiszel, valami ócska büfészakos ismeretlen álértelmiségi soha nem lesz annyira fontos nekem, hogy most nekiálljak bizonygatni. Mi okom lenne ex-refisként azt kamuzni magamról, hogy refis vagyok? De legyen neked karácsony, szvsz elég bizonyíték, hogy tudom, hogy most második félévben egy órával előbbre hozták az oratóriumi istentiszteleteket, a fiúkoliban pedig ezért negyed órával hamarabb kell kelni vasárnaponként.

Abban még most is egyetértünk, hogy a refi egy ****, csak én azt mondom, hogy ki lehet bírni, te pedig azt, hogy kvázi tönkreteszi az életed. Nos, a tiédet lehet, de engem a legalább átlagos szellemi képességű emberek sorsa izgat.

Hogy miért tartalak hülyének? Egyszerűen elég belegondolni abba, hogy míg én próbálok törekedni arra, hogy ne azt a ********** kérdést csesszük szét a baromságainkkal, te mégis következetesen ezt teszed, még a neked szánt privát üzenetemet is közzé teszed ott, pedig az ******* nem oda való, mint ahogy a túllihegett szerencsétlenkedésed sem.

A személyeskedés pedig a mindennapi élet része, ha nem szoktad meg, hogy az emberek cselekedeteid alapján minősítenek, szerintem te vagy az, akinek nulla élettapasztalata van."


"Egyébként képzeld el, van érettségim, mégpedig kettő is. Gondolom te az a típus vagy, aki számára az érettségi nélküli szakmunkás nem is ember. Mindig is gyűlöltem a prolikat."


(A trágár szavakat szerkesztenem kellett.)


Nézzétek meg, mennyi komplexussal küzd, és mennyi ellentmondás van a történetében!

Ezt teszik az emberrel 4 év alatt a refiben! Megéri?

Kedves nyolcadikosok! Még van idő, próbáljatok helyes döntést hozni.

2014. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Újabb levél érkezett:)


"Még mindig nem velem cseszel ki, ha az üzeneteim sorra megosztod, hanem azokkal, akik áttekinthető válaszokat szeretnének látni, mivel lehet, hogy meglepő a számodra, de valójában senki sem kíváncsi erre az egészre. Ez az óriási harc a felvilágosult, lázadó antirefis értelmiségi és a megbomlott elméjű, korlátolt refis között csupán a te elmédben létezik.

Csupán annyi érdekelne, hogy mik az ellentmondások a "történetemben" (fura, hogy így nevezed, ugyanis nem mesedélutánt tartok)?

Meg jó lenne, ha pár komplexusomról is beszámolnál, mindig tanulhat valami újat az ember.

A vicces az, hogy szerintem mindenki látja, hogy csak magadat járatod le, ugyanis egész nap mást sem csináltál, csak beírtad az én üzeneteim és mellényögtél két haszontalan ökörséget, tehát gyakorlatilag magad ellen harcolsz. Többre mennél, ha privátban válaszolnál, ugyanis nem egy blogon vagy, hiába próbálsz színpadiasnak lenni, ez elég szánalmas hatást kelt.

Én továbbra is így üzenek, mivel ez való az ilyen vergődésekre (Miért is kínlódok én veled? Az ilyen embereket úgyis pofán veri párszor az élet)."


Ő egyébként most végzős a refiben, persze már van érettségije, kettő is(!!), most pedig épp külföldön van, ahol kedd van. Rendben. És őt nem is érdekli ez egész, de valamiért mégis írja a kilométeres leveleit. Na sebaj, legalább jól szórakozunk. Egyébként azért választotta a refit, mert egy top iskolára vágyott, persze a tanulás őt nem érdekli, ezt is maga állította. Csak hogy összefoglaljam a lényeget.


Aki nem akar ilyenek mellett tölteni 4 évet, az sürgősen felejtse el a református kollégium nevét is.

2014. febr. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Van ott még ahonnan a többi jött:)

Őt egyébként ez nem érdekli, csak valamiért mégis hosszú leveleket ír:)


"Gondolom az előrehozott érettségi fogalma számodra az űrtechonlógia bonyolultságán van. Egyébként igen, külföldön vagyok, és nem, még nincs kedd, de másfél óra múlva az lesz. Azért hittem vasárnap este (itt az volt), hogy nálatok hétfő van, mert elszámoltam magam.

Annyira nem nagy kihívás számomra betűket egymás után pakolni (ha ez számodra hosszú üzenet, akkor ki se nyisd a Trónok Harcát, mert beszarsz :D), úgyhogy örömmel szórakoztatlak, habár itt szerintem te vagy a komédia tárgya, és a színpadias álcád beárnyékolja a kommentjeidből sugárzó frusztráltság.

Igen, azt hittem, ez egy top iskola, mert marha nagy híre van, és az után úgy éreztem magam, mintha pofánvertek volna egy lepényhallal. A tanulás tényleg nem érdekel, idén kb. kétszer nyitottam ki könyvet, ennek ellenére bőven megvan a 4,5+ átlag (továbbra sem fogok bizonyítani semmit, leszarom, ha nem hiszed el). Ennek ellenére nem örülök annak, hogy ilyen alacsony itt az oktatási színvonal, mert ez a legtöbb embert arra kényszeríti, hogy kemény pénzeket költsön magántanárokra (ismerek olyat, aki heti 8k-t).

Felőlem ezt is közzéteheted, bár továbbra sem érdekel senkit, ezzel csak a saját becsületed rombolod. Jó látni, ahogy megalázod magad."


Egy normális gimnáziumban alapvető az előrehozott érettségi, erre kár verni magad. Bár tény, hogy a refiben nagy szó.

Az lehet, hogy nem olyan sokan olvassák ezt a kérdést, de mi itt kapásból hárman röhögünk rajtad, ami csak azért elszomorító, mert tulajdonképp ugyanaz az álláspontunk a kérdést illetően, csak valamiért mégis küzdesz, valószínűleg te magad se tudod miért.

További leveleidre már nem kívánok válaszolni, csak kirakom ide.

2014. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!