Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » általános iskolai bizonyítvány...

általános iskolai bizonyítvány másolata megvan az általános suliba?

Figyelt kérdés
Iskolátváltok(9.es vagyok) de itt nem adják ki nekem a bizit, aztmondták, csak szülőnek. Még másolatot sem adnak! Általános sulimba esetleg megvan még valami másolata?
2009. okt. 1. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Fénymásolata nem hiszem, hogy meglenne, viszont a törzslapodnak (nem tudom, mi a hivatalos neve, de felénk mindenki így hívja) meg kell lennie, abban pedig szerepelnek az év végi érdemjegyeid.
2009. okt. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És azt kiadják nekem vajon?
2009. okt. 2. 00:12
 3/6 anonim ***** válasza:

anyukámnak is eltünt a bizije.bemnta titkárságra,és kért másolatot.

van ilyen.

hidd el,és adnak is helyette másikat

ez kb 5 éve volt.

2009. okt. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem nem tűnt el, hanem középsuliban beiratkozáskor elvették. És most költözés miatt át kell majd iratkoznom, mert 250km-t nem akarok majd utazni minden nap oda vissza. De nekem azt mondták hogy nem adják ki, szülő menjen be érte... de ők nagyon sokára érnének csak rá
2009. okt. 2. 00:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt nem csak az a gond, hogy a bizonyítványt nem adhatják át a gyereknek, hanem inkább azért nem adják oda neked, mert a kiíratkozáshoz a szülőnek ki kell töltenie egy nyomtatványt ("Értesítés iskolaváltoztatásról" 1.számú és az "Értesítés beiratkozásról" 2.számú)...

Kell a régi iskolában egy igazolás az új iskolától, hogy oda beiratkoztál, és a régi suliból kell vinni egy igazolást az újba, hogy onnan meg kiiratkoztál!


Ehhez kell a szülő és a szülő aláírása!!!


Enélkül a "befogadó" nyomtatvány nélkül nem írathat téged ki a régi iskolád, tehát addig a bizonyítványt sem adhatják át (mert jogilag még oda kellene járnod).


Szóval a tennivaló :


1.) Az ÚJ ISKOLÁTÓL kérj egy befogadó nyilatkozatot lepecsételve, igazgatóval aláírva ("Értesítés beiratkozásról")


2.) A RÉGI ISKOLÁBA küld el anyukádat/apukádat ezzel a nyomtatvánnyal és akkor megkapjátok a bizonyítványodat, EÜ.törzslapodat, tanulmányi eredményeidet, dolgozatfüzeteidet, stb... és a másik nyomtatványt ("Értesítés iskolaváltoztatásról") amit az új iskoládban kell majd leadnod a bizonyítvánnyal és a többi cuccal együtt...


Hivatalosan csak így iratkozhatsz át egy másik iskolába!!!


Hiába kérsz a bizonyítványodról másolatot, az nem lesz elég az új iskolában és mivel a kiiratkozás lebonyolításáig hivatalosan a RÉGI iskolád tanulója vagy, ott írják be minden nap azt, hogy hiányzol!...


Vigyázz, mert bizonyos idejű igazolatlan hiányzás után értesítik a szülőket és a lakóhelyed szerinti Jegyzőt, bírósági ügy is lehet belőle, mivel 18 éves korodig iskolaköteles vagy!


Az iskolaváltásnak szigorú adminisztratív előírásai vannak, amit nem lehet kikerülni (az iskolák igazgatóin kérik számon, melyik gyerek hova jár iskolába).

2009. okt. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt tudom hogy a szülő kell hozzá, de most a bizit mért lenne olyan nehéz odaadni? Nem magamat akarom átiratni, hanem csak azt a szerencsétlen bizonyítványt szeretném elkérni...
2009. okt. 2. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!