Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Kőbányai Szent László...

A Kőbányai Szent László Gimnáziumban hánykor kezdődik az első óra?

Figyelt kérdés

Milyen a csengetési rend? Köszi a válaszokat!

Olyan válaszokat is szívesen várok, amiben a suliról beszéltek, hogy melyik tagozatra jártok, szeretitek-e, milyen eredménnyel jutottatok be..



2013. nov. 13. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:

7:30-kor a nulladik,és 8:25-kor az első óra.10 perces szünetek vannak,a kajaszünetek pedig 20 percesek. (4.óra után végig 20 perces)

Emelt angolos vagyok, 83 pontos központival és 13 pontos szóbelivel kerültem be simán.:) Legtöbb osztálytársam 70pont körülit írt. Az alá ne nagyon menj,és akkor simán bent leszel!

2013. nov. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

8:25? Az nem semmi.. Remélem, nem lesz túl sok nulladikom, de a fél kilences első óráért még az is megéri. :D Hány nulladikod van egy héten?

Én is emelt angolra szeretnék menni. Speciálisra szerettem volna igazán, de az már idéntől sajnos nincs.. Szép pontszám! 80 körülire tervezem a központit és egy erős szóbeli van tervben :)

2013. nov. 14. 16:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát 3 nulladikom van: egy tesi,és két angol. De hát heti 7 angolt nehezen tudnának máshová besűríteni. :) Most,hogy említetted felmentem a honlapra,ugyanis teljesen meglepődtem,hogy nem indítanak spec angolt. De tényleg így van,és csodálkozom is. De hát ez van. Így viszont nehezebb dolgod lesz,mivel szerintem kb most 30-32-en vagyunk összesen angol szakon (spec+emelt),de nem hinném,hogy ennyit vennének idén fel CSAK az emeltre. Szóval szerintem max 20 ember fog bekerülni. De ez csak az én véleményem. (Idén 17-en vagyunk csak emelten,de sokkal több embert vettek fel,mint kellett volna.) Sok sikert kívánok akkor! Szóbelit NE vedd félvállról,elég kemény! Én is utolsó 1-2 nap kezdtem el tanulni rá,és rendesen ráfaragtam,látod.:S
2013. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt mondták nyílt napon, hogy két osztálynyi emelt indul, a spec. helyett is emelt lesz, A B és a D osztály :) Kösz, megfogadom!

Egyébként az olaszról és a biosz-kémiáról tudnál nekem mesélni? :)

2013. nov. 15. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát,nem igazán,inkább mást kéne kérdezned.:/ Nincs ismerősöm,aki oda járna.
2013. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én biosz-kémiára járok és nagyon szeretem. 11. E-s vagyok akkor könnyű volt a felvételi szóval kb 85 pontom lett a vitt pontok 4-es 5-ös volt. A felvételin már nem tudom h mennyi pontot értem el, de arra még emlékszem h bioszból húzni kellett egy állatot és egy növényet elmondani róla mindent amit tudsz + még egy emésztés légzést érkeringést ezek közül valamelyikről beszél. Kémiából kaptál egy lapot amin asszem volt egy kis elmélet meg valami egyenlet de sajnos már nem nagyon emlékszem. Én ajánlom az E-t ha szeretnél valami természet tudományos pályára menni. Sok sikert!
2013. nov. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a válaszokat! :)
2013. nov. 27. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha még mindig érdekel az olasz tagozat:

Viszonylag nagy az elvárás, hiszen egy idegen nyelv tanulását mindig komolyan kell venni, ha valóban eredményeket szeretnél elérni, de úgy gondolom, hogy megéri energiát fektetni bele már a 9. osztálytól, mert megtérül.

Olaszul tanítják a civilizációt, a földrajzot és a művészettörténetet, részben olaszul a történelmet és a matematikát. Ezek közül a tárgyak közül kell majd választani 2-t, amiből érettségizel, s ha ezek sikeresek, plusz az emelt szintű olasz érettségid is, akkor egy felsőfokú nyelvvizsgával leszel gazdagabb a tanulmányaid végére, valamint egy kétnyelvű bizonyítványt/érettségit is kapsz, amit ugyanúgy elfogadnak Olaszországban, mintha ott jártál volna gimnáziumba.

Szerintem jó az olaszos közösség, én szeretem az osztályomat is, megtaláltam a saját érdeklődésemnek megfelelő barátokat, így sokkal kellemesebb bejárni suliba. :)

Rendszeresen vannak diákcserék, utazások, olaszos találkozók, események az Olasz Intézetben, tehát bőven akad lehetőség gyakorolni az itt megszerzett nyelvtudásodat. :)

Kemény, de jól tanító tanárok dolgoznak az olasz szekcióban, látszik, hogy nem az Ecseri úti piacon vették a diplomájukat.

Ha nagyon érdekel az olasz nyelv és kultúra, szerintem mindenképpen megéri bejelölni a Szent László olasz tagozatát, mert országos szinten a legjobb ilyen jellegű képzést nyújtja. :)

2013. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!