Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a budapesti Vörösma...

Vélemények a budapesti Vörösmarty Gimnáziumról, dráma szakról?

Figyelt kérdés

A drámatagozatos felvételi milyen, miből áll?

Erős, tanulás szempontjából nehéz suli? A közösség, tanárok milyenek? Köszi a válaszokat! :)



2014. jún. 30. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az egyik legrosszabb gimnázium az EGÉSZ városban
2014. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
te hülye vagy válaszoló..... az egy nagyon jó iskola
2014. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nos, én ezt inkább rád mondanám kedves 2.... a Vörösmarty nagyon gyenge
2014. szept. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért tán oda jársz nagyokos?
2014. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem járok oda, de hallottam véleményeket Olyanoktól is akik oda járnak + olvastam a statisztikákat...
2014. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon el vannak szállva tőle azok, akik oda járnak, élmény nézni, hogy utána csak valami huszadrangú főiskolára jutnak be úgy, hogy azt valahogy el is tudják végezni. Persze a gazdagabb, jó kapcsolatokkal rendelkező diáklányocskák megszerzik a jobb helyeket később. De nem az eszükkel, és ezen van a fő hangsúly.
2014. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Pedig egy jó suli. Nem feltétlenül azért mert olyan hú de erős az oktatás,mert aláírom,hogy nem annyira kemény a tanulás... Viszont sokan szeretnek odajárni és én speciel azért imádtam,mert nagyon barátságos/meleg volt a légkör...családias és elég toleránsak az emberek. De am sok függ attól,hogy milyen az osztály meg milyen tanárokat kap valaki.
2014. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pozitívum a jó légkör, és a jó társaság, viszont ha csak az van, akkor kitörölheted a hátsódat vele. Márpedig oktatás szempontjából egy gyenge hely, és ezt azok is elismerik, akik oda jártak!
2014. okt. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyénfüggő,hogy ki mennyire teszi oda magát. Azt nem gondolnám,hogy aki odajár és tanul rendesen azt nem vennék fel egy jó egyetemre... De azt hiszem a légkör sem igazán írja elő úgymond h a tanulás legyen az elsődleges szempont,mivel 4ből 3 osztálynak(dráma,média,sport) nem az a célja,hogy tudományos kutató legyen :D
2014. okt. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
94%

Eldobom az agyam!

Először is kedves kérdező, sose adj olyan véleményére aki pár "hallott" információ és internetes statisztika alapján próbál nagyon kritikus és határozott lenni. Nincs igaza. Másrészről pedig a Vörösmarty igenis jó iskola és ezt olyan írja most aki már három éve odajár és pont úgy kezdte az ismerkedést az iskolával, mint Te. Persze nekem is írták a kellemetlen lehúzó dolgokat, a nagyképűségről meg a gyenge tanításról de ezen én ma már csak nevetek. A tanárok az iskolában mind egytől egyik egyéniségek, nem azt mondom hogy mindegyikük a szívem csücske, de nem unalmas, gonosz, rosszindulatú és hideg emberek.

Teljesen fel voltam háborodva a válaszok többségétől ezért regisztráltam az oldalra és ez is pontosan azt mutatja, hogy én feladatomnak érzem megvédeni az iskolámat, nem feltétlenül azért mert növelni szeretném a színvonalát, hanem mert valótlan dolgokat állítanak róla és ez felbosszant.

A nagyképűség alatt valószínűleg azt értik, hogy a VMG-sek büszkék arra, hogy VMG-sek lehetnek és szerintem ez valahol szép gesztus az iskolára nézve. A közösség végtelenül változatos, kellemes. Mindenféle ingert meg lehet élni ebben az iskolában, nincs olyan hogy unalmas szürke nap mert mindig történik valami apróság, ami megmosolyogtat.

Én speciel médiás osztályba járok, de drámaira is felvettek ez pedig tökéletesen cáfolhatja azt az elterjedt hiedelmet a suliról, hogy a médiások többsége "bukott drámás". A dráma szóbeli izgalmas, főképp rád kíváncsiak, a tehetségedre. Énekelned és szavalnod biztosan kell majd!

Tanulás szempontjából nem fog kikészíteni, ha órákon odafigyelsz és otthon is szánsz az adott tantárgyra egy kis időt. De amúgy nem ez lenne a lényeg? Vagyis nem tudom felfogni azt, hogy miért az a "jó" gimnázium amitől teljesen kikészül a diák? Éppen ezért vezették be szerintem a fakultációt, hogy 11. osztálytól kezdve intenzívebben és hatékonyabban tanuld azt az általad kiválasztott tantárgyat, amivel majd a jövőben többet szeretnél majd foglalkozni. A faktos órák viszont nehezek! Sok külön munkát, tudást és energiát igényelnek.

(Zárójelben megjegyzem, hogy a VMG-ből sok különféle helyre mennek tovább tanulni a diákok, de én még egy végzett Vörösmartystól sem hallottam vissza azt, hogy azért nem tudott volna tovább tanulni mert pont ide járt.)

Igazából már így is többet írtam a kelleténél, de úgy hiszem a csetlő-botló válasz mellett elfér egy tapasztalaton alapuló is.

2015. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!