Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van köztetek olyan aki amikor...

Van köztetek olyan aki amikor iskolába járt, általános, gimi, nem vett részt a tornaórákon mert igazságtalannak érezte hogy másokkal fizikailag összehasonlítsák, osztályozzák?

Figyelt kérdés

ha nincs mi a véleményetek egy olyan gyerekről aki max megjelenik, de nem vesz részt rajtuk?


ugyanis bántja az hogy fizikai veleszületett teljesítő képességét mérik össze másokéval, és ezt akarják leosztályozni. ezáltal bizonyítványt állítani ki arról, hogy mennyit is 2 "ér".


én ilyen voltam. a szüleim miatt nem mert megbuktatni a tanár mert tudta hogy anyám szakmailag tökreteszi, apám meg testileg ( anyu kapcsolatai polgármesteri szinten van, apum meg hivatásból erős ember)


mellesleg most már egyetemista hallgató vagyok, és jó felé haladok. de sosem bírtam elviselni hogy engem a fizikai erőnlétem alapján valaki is megítéljen. lehet nem vagyok erős, és nagy, de van eszem. és azzal akarok érvényesülni.


2014. szept. 20. 22:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
Én elfogadnám az érvelésedet, de azzal hogy azt mondod, hogy ez csak a tesi órákra vonatkozik (mert te pont azt nem szereted), tényleg csak magadat égeted...
2014. szept. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Hardy Weinberg ***** válasza:
95%

Én meg nem tudok énekelni, akkor az én énektudásomat nem volt igazságtalan olyannal összehasonlítani, aki férfikarban énekelt?

Nagyon félreérted a dolgot. A közoktatás nem erről szól, legalábbis nem erről kellene szólnia. Hanem arról, hogy a gyerekeknek olyan dolgokat tanittunk, amik által többet tud meg a világ szépségeiről. És ennek része a testmozgás is. Ha ezt nem tudod megérteni, akkor te vagy egy kicsit szegényebb, nem véletlen a testkultúra, mozgáskultúra elnevezés sem.

2014. szept. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"hát, az egyetemen elért eddigi eredményeim nem arról árulkodnak :)"


Hát miről?

2014. szept. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
96%
pont olyan vagy, amilyennek ilyen szülők nevelhettek. Beképzelt, arrogáns hülye.
2014. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Harmad éves hallgató vagyok, és 4.8-5 az átlagom :D biztos hülye vagyok. majd ha meglesz a vörös diplomám, dedikálhatod nekem, mint a hülyének, aki annyira buta, hogy kitűnő tanuló :)


Továbbra is azt mondom, hogy a tornát azt külön kéne választani. csak mert egyesek nem tudtok máshogy létezni, mert rabjai vagytok egy rendszer normáinak, nem jelenti azt, hogy ez a normális.


Mellesleg nem tudom milyen mozgás kultúráról beszélsz kis hazánkban, szeretném ha beavatnál. Ha csak nem a labdarúgásra gondolsz, aminek valóban van kultúrája https://www.youtube.com/watch?v=xwbC38htA_M


imádom, ahogy a szurkolók beisznak, és ölik egymást.


igazából a tornával sem lenne bajom, ha nem osztályoznák.


Ha osztályozzák, az versengéshez, rivarizáláshoz vezet, amiben az egyik fél mindig alul marad. Na ez lehet úgy tűnik egyeseknek hogy rendkívül ösztökélően hat a fejlődésre, de valójában maga a rivarizálás hajtja előre őket, nem a sportág/mozgás szeretete, és ez nagyon nem jó. azok akik rivarizálnak, mindenre képesek a másik megsemmisítésére. Akár ön, akár közösség pusztítóan. ez nem követendő példa.


amúgy kis hazánknak lovas kultúrája van, ha már mozgásról vagy sportról beszélünk, ha valaki meg szeretne ismerkedni ezzel iratkozzon be egy ilyen csoportba.

2014. szept. 21. 12:04
 16/24 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen szakra jársz?
2014. szept. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
41%
Én meg köztársasági ösztöndíjas vagyok, és továbbra is nyomoréknak tartalak. Ez van. ;)
2014. szept. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%

Én végzős orvostanhallgatóként vagyok azon a véleményen, hogy egy bunkó vagy kérdező.


Mellesleg a testnevelés nem a hallgatók összehasonlításáról szól, hanem a mozgásról, és nem a tényleges teljesítményt hanem az igyekezetet a lelkesedést és a sport és a mozgás szeretetét kell osztályozni. Én vasággyal vagyok ötven kiló férfi létemre, és rendkívül béna vagyok labdajátékokban, de kiváló futó vagyok. Mindig ötös voltam testnevelésből. Ugyanis megcsináltam mindent legjobb tudásom és testi adottságaim szerint, továbbá futóversenyekre jártam mert abban voltam jó. A száz kiló körüli legjobb barátom is ötös volt, mert igaz, hogy nem tudott futni, de remekül dobott kislabdát, gerelyt, és ő is mindent igyekezett megcsinálni, legjobb tudása szerint.


Rendkívüli módon fel tudnak húzni a magadfajták, akik anyuci szoknyája mögé bújnak szimplán azért mert lusta disznók és még meg is idealizálják a dolgot. A szüleid is igen kultúrált emberek lehetnek, ha apád megverte volna a testnevelő pedagógust. Arra pedig kíváncsi lennék, hogy milyen szakra és milyen egyetemre jársz.


Mindenesetre én megfogadtam, hogy egyetlen lusta kölyöknek sem fogok felmentést adni testnevelésből. Ha komoly EÜ problémája van az rendben van, habár szívbetegek rehabilitációjának például szerves része a mozgás, tehát megfelelő odafigyeléssel szinte minden fiatal részt tud venni egy testnevelés órán.

2014. szept. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%

"a szüleim miatt nem mert megbuktatni a tanár mert tudta hogy anyám szakmailag tökreteszi, apám meg testileg ( anyu kapcsolatai polgármesteri szinten van, apum meg hivatásból erős ember) "


"de van eszem. és azzal akarok érvényesülni."


:D:D:D szánalom

2014. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

mielőtt doktor kommentelő a szüleimre jobban rácuppanna. apám bírkozó/ oktató, anyám pedig 4 diplomával, és egy doktorátussal rendelkezik :D


nem kell szeretni, de ez van, létezem, vagyunk páran, és mindig feljebb leszünk és előrébb a kapcsolataink által. ez az élet.

2014. szept. 21. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!