Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb gimi? Szent...

Melyik a jobb gimi? Szent László (Bp. ) vagy Jedlik Ányos Gimnázium (Bp. , Csepel)

Figyelt kérdés

Melyik a jobb szerinted és miért?

Előre is köszi!



2014. okt. 6. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
A Szent László mindenképpen erősebb tanulmányilag.
2014. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
84%
Szent László Gimnázium. Egyrészt egyet értek az előttem szólóval,másrészt sokkal jobb a közösség és valószínűleg több mindent elérsz vele :)
2014. okt. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

A Szent László Gimnázium az ország 34. legjobb középiskolája, ami tekintve, hogy több mint 900 középfokú oktatási intézmény működik az országban, nem csekély eredmény.

A csepeli Jedlik nincs benne a legjobb 100-ban.

2014. okt. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
67%
a Szent László valószínűleg erősebb, de a Jedlikben megígérhetem, hogy jobb a közösség és biztos, hogy nem fogsz unatkozni. :DDD Sok szakkör is van, a tanárok jófejek, sok program van, jók a cserediák kapcsolatok, szép az épület, több intézménnyel nagyon jó a viszonya és ez előny a diákoknak ... stb. A természet tudományi labor is nemrég lett felújítva és azt sokkal-sokkal modernebb mint a Szent Lászlós :) Az előttem írónak pedig üzenem, hogy a Jedlik jelenleg 46. :P
2014. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Utolsó!

A Jedlik csak budapesti viszonylatban a 46., országos szinten viszont 126.

Az egyszerűen tény, hogy a Szent László Gimnázium minden téren elismertnek számít, elég csak arra gondolni, hogy már az első körben, 2008-ban tehetséggondozó középiskola lett, egy évvel később megkapta az ELTE-től a "természettudományok kiváló középiskolája" címet, az 1960-as évek óta UNESCO-asszociált iskola, ami többek között azt is jelenti, hogy az összes jelentős európai nyelvet magas szinten oktatják, s idén megkapta a Budapest Márka-kitüntetést is, amit azok az intézmények kapnak, akik öregbítik a főváros hírnevét.


A közösségről pedig igen nehéz lehet úgy nyilatkozni, hogy általában egy ember csak egy gimnáziumba jár. Én nem vitatom, hogy a Jedlikben fantasztikus a közösség, de Te sem tudod összehasonlítani más iskoláéval (maximum hallomásból), de saját tapasztalatokkal nem feltétlenül.

2014. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!