Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mivel lehet...

Szerintetek mivel lehet jobban elhelyezkedni: molekuláris bionika, biomérnök vagy humán-kineziológia?

Figyelt kérdés
Ezeken gondolkozok, csak nem sok mindent tudok róluk. Órarendeket találtam, de nincs ismerősöm aki mesélhetne a tapasztalatairól valamint arról, hogy mennyire nehezek. A problémám az, hogy a gimnáziumban, ahova járok nem sok mindent tanítanak meg, ezért muszáj lesz valahogy saját erőből felkészülnöm, de nem tudom megtalálni, hogy mire kellene rámennem jobban (pl. biomérnökihez szervetlen kémia, szerves vagy mindkettő stb). Esetleg valaki tudna segíteni? Vélemények az egyes szakokról?

2015. jan. 13. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mit szeretnél csinálni. Ha főképp BSc után dolgozni már, valami jó állásban, jó fizetéssel akkor biomérnök inkább.... de nekem pl az álláshirdetések nem tetszenek, analitika, élelmiszerbiztonság stb... persze ezzel a legbiztosabb jelenleg szerintem.


A kineziológus "masszőr", kb ilyen állásokat találtam.


Bionika meg abszolút kutatás, ipar még odébb van kissé, és nincs szükség ennyi emberre. Szerintem a motivált 15-20%-nak lesz helye, a többi pedig kénytelen mást csinálni, vagy külföld. PhD a fő kimenet inkább, de az is csak MSc után ugye. BSc önmagában értelmetlen.


Tehát ha gyorsan jó állást akarsz akkor utóbbit ne válaszd :) Ha nagy a kockázattűrő képességed, és szeretnél kutató-fejlesztő mérnök lenni esetleg bevállalva a 90 ezres jó magyar PHd fizetést, akkor sima ügy, később nagyot lehet vele majd szakítani.

2015. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a PPKE-ITK bionika közelebbről, gyere el a nyílt napra január 30-án, ott első kézből lehet infókat szerezni a hallgatóktól, és lesz laborlátogatás is.

[link]

2015. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Linkelek egy kérdést itt elég hosszan kifejtettem a véleményemet a szegedi bionikáról, de ppke-sek is nyilatkoztak: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


De egyébként, ha a bionikával kapcsolatban lenne még kérdésed nyugodtan keress meg privátban.


Az elhelyezkedésről annyit, hogy szerintem valóban nehéz lesz, mert annyira új, hogy igazából a munkáltatók se nagyon tudják mit kezdjenek egy ilyen szakemberrel, hogy mennyire érné meg nekik őket alkalmazni, és ha van is egy két jó állás, szerintem lesznek annyian pár éven belül amit a munkaerőpiac nem képes befogadni...

2015. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!