Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a megoldás? Nálatok milyen...

Mi a megoldás? Nálatok milyen a közoktatás? Hogy vagytok megelégedve a felvételi eredménnyel?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. Vidéki , falusi (most már város) iskolába járnak a gyerekeim és úgy látom hogy teljesen szétesik az iskola...Most volt a lányom felvételizni (jeles tanuló) és összesen 61 pontja lett. A legeslegjobb is csak 70 pontot ért el. Úgy vélem a képességeik meg lennének, (vagy akkor az év végi bizonyítvány nem reális) de nincs idő felkészülni. Mi jártunk (plusz pénzen matek előkészítőre- ezt a korábbi matektanár ingyen bevállalta 7-8 osztályba heti két alkalommal 0. órában)

A matketanár idén az 5. aki elmegy...és az igazgató csak széttárja a kezét hogy nem tud mit csinálni hiába hirdet, nem jön jelentkező, ha jön is alkalmatlan. A tanárok akik jók kezdenek kiöregedni és nincs utánpótlás..vagy aki volt elment. (az igazgatóval nem egyeztek) egyre többen viszik át másik iskolába a gyerekeiket... Nekem még egy lányom van akinek még 2 éve van de hallani sem akar arról, hogy eljöjjön. Szereti az osztályát. de félek hogy gyengébbek lesznek az esélyei a továbbtanuláskor. Nem tudom hogy mindenhol ilyen katasztrófális a helyzet, vagy csak nálunk jöttek ennyire össze a dolgok...

Úgy látom hogy a tanárok nagyon fásultak, érdektelenek, talán rossz is a közhangulat a tanáriban...Leadják az órát mint egy gép, feszültek, türelmetlenek idegesek. Néha elmesélik hogy miket mondanak órán a tanárok. (hát egyáltalán nem tisztelik a gyerekeket - csúnyán beszélnek az órán ronda szavakat használnak, kiabálnak..stb) . Biztos hogy van egy két gyerek aki miatt erre szükség van de sajnálom a gyerekeimet hogy ennek vannak kitéve.


Köszönöm előre is a segítőkész válaszokat!



2015. jan. 27. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Kisvárosban vagyunk, és sajnos ugyanez a helyzet nálunk is. :(

Segíteni nem tudok, sok helyen tapasztalom ezt. Szomorú.

Életpályamodell, tessék!

2015. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ami dühítő még számomra az hogy elvileg ingyenes oktatás mellett akkor érek el valamit a gyerekemmel ha már általánosban fizetem a különórákat. Olyan különórákat amiket elvileg napközben az iskolában kellene megtanulni. Nem tudom meddig bírom (anyagilag is)
2015. jan. 27. 13:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Hova jelentkezett a lányod?

Melyik suliba?

2015. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy nyelvi előkészítős iskolába Fejér megyében...Két ilyen iskolát jelölt meg. Elég nagy a túljelentkezés..
2015. jan. 27. 15:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan rossz a hatvanegy pont

Még a szóbelivel fel lehet húzni, meg ugye az átlag is számít

2015. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért kell erőltetni a gyerekeknél azt a továbbtanulást? Legyen egy jó szakmája!
2015. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem számít, hogy eddig mit jelölt meg. Nyugodtan írjatok hozzá több iskolát, minél több legyen az esélye. Az csak egy dolog, hogy a legtöbb általános iskolában már le kellett adni, de csak febr. 13-ig kell jelentkezni. Jogod van kikérni és javítani, mielőtt beadjátok. Gondoljátok át újra, mert csak azt variálhatjátok, ami az eredeti lapon szerepel, tehát az legyen minél bővebb.
2015. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!