Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok a Lónyai Református...

Mit tudtok a Lónyai Református Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy lehet hogy ebbe az iskolába fogok bekerülni.Annyi gondom van vele hogy nem szeretnék olyan túlzásba vitt vallási iskolába kerülni mint például a Pannonhalmi.Mit kell tudni még a Lónyairól a heti 2 hittanórán kívül ami nem minden gimnáziumra jellemző.Milyen véleménytek van róla akik jártak és akik ismerik.Aki tudjon légyszi segítsen mert tudnom kell hogy mien.A honlapról és a közösségről ítélve nem olyan túlzásbavittnek néz ki de lehet hogy nincsen igazam.A túlzásba vitten azt értem hogy imaszövegek,egy halom vallási dolog magolása,kötelező vallási dolgok tanulása.Pls help
2010. febr. 10. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Úhh, én versenyen voltam ott... Gimibe járok, hatévfolyamba. a Lónyay valami hihetetlenül tetszett, pedig nem is református vagyok, hanem római katolikus. Azt tudom, hogy bibliaismeretből kell felvételizni. Nem hiszem, hogy olyan iszonyat vallásos lenne, nekem nagyon tetszett. :)
2010. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

még annyi, hogy táblák felett bibliai idézetek vannak, és dicsértessékkel köszönnek a diákok és tanárok.. ez szerintem nem túlzott egy ilyen iskolában.

de azt el tudom képzelni, hogy vallásos sulikban igenis íratnak dolgozatokat hittanórán.

ne keress laza, vallásos iskolát, mert nem fogsz találni...

2010. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen am nem hogy nem keresek hanem én nem is naon szeretnék oda járni mert nagyon nem szeretem a túlzásba vitt valássos dolgokat.Azért fogok lehet odajárni mert nagyon közel van és mert ugye jó alapokat ad angolbol matekbol infobol és engem ezek érdekelnek.
2010. febr. 10. 20:03
 4/9 anonim válasza:

Szió:)


Én Lónyays öregdiák vagyok:)

Már jó régen végeztem, de valamire még emlékszem diákéveimből:) Minden hétfő reggel "áhítat"tal kezdtük a hetet, ami a tornateremben volt, aki katolikus volt, annak nem kellett ezen résztvennie, mert akkor volt a katolikus hittanóra. Szívesen válaszolok még konkrét kérdésekre, állítsd be, hogy tudjak küldeni mailt, és írok:)

2010. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia köszi mindkettőtöknek a válaszokat.Az email cimem bigbugs@citromail.hu

Egy két dologrol ha irnál megköszönném pl.:egyenruha van-e meg hogy mien a közösség hogy tetszette neked , és hogy tulzásba viszik e a bibliaórákat meg a hittanórákat.válaszodat előre is köszönöm!

2010. febr. 10. 20:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem ide járok,hanem egy másik református gimibe. Nálunk úgy kell köszönni, hogy áldást,békességet.Az egyenruhát csak évnyitón,évzárón és fontos (országos) versenyeken kell viselni,de nagyon kényelmes és csinos a ruha és nem fázol vagy nincs meleged benne. Az öltözködésben csak annyi a kikötés,hogy például ne olyan szoknyába gyere,amiből kilátszik a bugyid.A hétfői reggeli áhitat 7:30-kor kezdődik,de ilyenkor 5 perccel rövidebbek az órák. A tanítás egyébként 7:55-kor kezdődik.A vallás nincs erőltetve,még templomba se kell járni.Heti 2 hittanóra van és négy vallás közül lehet választani.A "dolgozatok" nagyon könnyűek,még a legrosszabb tanuló is megírja négyesre. A suli tökéletesen fel van szerelve.Szinte minden hónapban rendeznek valamilyen bulit(gólyabál,farsang és szalagavató után discó;pince parti;Valentin party; fordított nap).A tanárok is rendesek és sok a fiatal tanár.Az osztálytársaim is kedvesek.Szóval én nem bánom,hogy nem állami gimnáziumba iratkoztam be.Remélem segítettem.
2010. febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és az egyetlen ima amit tudni kell a Miatyánk,ezt az áhitaton szoktuk egyszer elmondani.Ezen kivül nem kell semmilyen bibliai szöveget tudni,bár azért van néhány,ami olyan gyakran hangzik el,hogy már mindenki tudja.
2010. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
és csak angolt tanít az iskola?
2010. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

lonyay.edu.hu

itt minden kérdésre választ találtok.

én pár éve járok ide, és szeretem. sokkal több a normális ember, mint a liberális iskolákban. 1-2 buta, primitív ember azért itt is van, de lényegesen kevesebb, mint egy átlag állami iskolában. összetartó közössége van, és átlagon felüli az oktatás. angolt és németet emelt szinten meg lehet tanulni már 9., 10. alatt is. ;) a második nyelvet is színvonalasan oktatják(angol, német, olasz, spanyol, francia, holland) jók a hétfői áhítatok is, meg a hittan órák se rosszak. mondjuk a köpenyért senki sincs oda, meg azért se, hogy néha nem fűtenek.. de én attól még csak ajánlani tudom. ;)

2011. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!