Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy SOTE orvosi diploma ugyan...

Egy SOTE orvosi diploma ugyan olyan szintű, mint egy vidéki egyetemé? Illetve hogyan lehet év közben átjelentkezni? Mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Pécsre vettek fel, fogorvosira, mert elrontottam az érettségim, de mindenképp a sotéra azeretnék járni!

Hogyan tudok átjelentkezni?


Illetve ha mégsem sikerül, van okom bánkódni? Ugyan olyan erősségű diplomát ad mindkét egyetem?

Munkavállalásnál számít, hogy esetleg hol végeztem?


Ha átjelentkezek mondjuk az utolsó 1-2 évebmen, akkor olyan diplomát kapok, mintha végig ott tanultam volna?


2015. márc. 10. 20:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy szeretnél, te egyszer annyit tudni, mint a vidéki orvosin oktató professzorok.
2016. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Egyébként hogyhogy a SOTE-n nem "külföldön egyszer-egyszer megfordult" profok vannak? Akkor? Teljes állásban dolgozik Washingtonban és a SOTE-n? Mesélj még! :) Őket is vendégelőadónak hívják, életem!
2017. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
65%

#5!

Hogy lehet egy kérdésből elítélni? Nem a kérdéssel van baj, hanem az alatta lévő szöveggel. Aki 18 évesen azon kesereg, hogy "csak" a "sz...r, vidéki orvosira" vették fel, én is elítélem. A kérdésből egyértelmű, hogy nem azért sajnálja, hogy nem Pécsre vették fel, és hogy nem azért kell neki mindenképp a SOTE-ra járni, mert közelebb van, jobban tetszik a város stb, hanem mert egy értéktelen, sz@@@rnak tartja a POTE-t. Na, emiatt ítéljük el. Szóval ezek után senki ne mondja, hogy nem volt rosszindulat a kérdésében.

Úgy látom, hogy a színvonal, a ponthatár és rangsorok tekintétében homály van a fejedben, úgyhogy egy gyorstalpaló, tőlem neked.


Ponthatár:

Ez a jelentkezők számától függ. Mivel a SOTE a fővárosban van, ahol a legpezsgőbb az élet, ahol legjobb az infrastruktúra, oda jelentkeznek a legtöbben. És attól, hogy valaki 18 évesen pár ponttal jobb bioszt vagy kémiát írt, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy sikeresebb orvos lesz, mivel az orvosin oktatott tárgyak nagy része köszönőviszonyban sincs az érettségin számonkért anyaggal, teljesen mást kell tanulni. Arról nem is beszélve, hogy több vidéki medikust ismerek (PTE, SZTE és DE hallgatót is), akik 470 feletti pontokkal mentek vidéki orvosira, mert nem vonzotta őket a pesti élet vagy nem engedhették meg anyagilag, de többen a távolság miatt, mert pl Szeged közelebb volt. Még annyi, hogy mi van azokkal, akiket elsőre egyik orvosira se vesznek fel, majd másodjára, harmadjára bekerülnek a SOTE-ra? Velük mi van? Először még a "sokkal alacsonyabb ponthatárt" se sikerült elérniük. Akkor ők jobb orvosok lesznek, mint akit elsőre felvettek vidékre orvosira, mert végül felvették a SOTE-ra, vagy rosszabbak, mert a gimis évfolyamtársaikkal ellentétben ők sehova se kerültek be először? Na, ennyit a ponthatárokról, semmi köze a színvonalhoz. Aki nem való orvosira, az a vidéki orvosiról is ugyanúgy kibukik, mint a SOTE-ról. Erre szokott jönni néha egy-egy SOTE-s, hogy "ismerősöm, haverom stb-m megbukott a SOTE-n, átment vidékre és sokkal könnyebben vette az akadályokat". Talán mert már 2-3x megtanulta, és úgy már sikerült elérnie a kettes szintet. Én egyébként olyat tudok, aki épphogy elérte az átvételi átlagot a SOTE-ra (3,5 körül), utána 4-eseket, 5-ösöket kapott Pesten.


Rangsorok:

A HVG "egyetemi rangsora" egy vicc, önmaga paródiája. Felvettek átlagpontszámát, emelt érettségik számát, nyelvvizsgák számát, OKTV helyezéseket vesz figyelembe, amik a gimnázium érdemei; egyetem előtti teljesítmény az összes, abszolút nem korrelál egy egyetem színvonalával.

A többi rangsorban idézettséget, minősített oktatók számát és hasonlókat néznek, amiknek szintén semmi köze nincs az oktatás színvonalához. Attól, hogy valaki elismert kutató, egyáltalán nem biztos, hogy jól is oktat. Arról nem is beszélve, hogy a SOTE a fővárosi helyzete miatt aránytalanul több pénzt kap kutatási célra, a háttér biztosítására, mint a másik 3 orvosi egyetem.


"Egyaltalan nem volt sznob, semmi rosszat nem mondott Pecsrol." Tényleg ennyire nem megy a szövegértés? Olvasd még el párszor a kérdést! Az egész másról sem szól, csak a POTE szidásáról, lenézéséről, hogy csak arra a hulladék helyre vették fel, és mennyire értéktelen WC-papír diplomát fog kapni.


"Azert, mert o a legjobb kepzest es diplomat szeretne kapni" Na, itt álljunk meg. A magyar orvosi egyetemeknél a rangsorolásnak semmi értelme nincs. Érdekes, más szakok rangsoraival nincs tele a sajtó havonta, csak az orvosin szeretik gyalázni a PTE, SZTE és a DE képzését. Nüansznyi különbségek vannak, és nem is mindig a SOTE javára, vannak nemzetközi rangsorok, ahol a SOTE a 4. a magyar orvosik közül. Úgy írod, mintha a SOTE a TOP3-ban lenne a világrangsorban... Könyörgöm, mind a 4 magyar orvosi a többszázadik helyeken van, ráadásul kutatási eredmények alapján elsősorban, nem az oktatás színvonala alapján rangsorolnak. Néhányan úgy mondják ezt a "színvonalbeli különbséget", mintha érzékelhető lenne, de rossz hírem van: a SOTE nem a Harvard. Ugyanúgy a világrangsor középmezőnyében van, mint a PTE, SZTE és DE.


Záró gondolatként annyit megjegyeznék, hogy a magadfajták (a Bp-imádó médiát pl 444, mérce stb-t is beleértve) haknizhatnak nyugodtan azzal, hogy a SOTE mennyivel jobb, és vidéken mennyire értéktelen, ócska diplomát adnak, és csak a SOTE-n van világszínvonal, vidéken meg sz@rszínvonal van, ettől még a valóság ez:

Mind a 4 orvosiról húznak el külföldre az orvosaink, amint lediplomáztak. Eddig egy olyat nem hallottam, hogy valaki azért ne kapott volna állást külföldön magyar orvosi diplomával, mert nem a SOTE-n végzett. Az USA-ba pedig önmagában egyiket se fogadják el, csak a USMLE és a TOEFL letétele után.

2018. márc. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Még a másik kommentelőre is reagálnék. A nagy nevű kutatókat, professzorokat mind a 4 orvosiról rendszeresen hívják vendégelőadónak külföldre. A PTE, SZTE és DE professzorai sem egyszer-egyszer fordulnak meg külföldön, rendre visszahívják őket konferenciára, előadást tartani. Ennél többet pedig a SOTE-s prof se tud tenni, elvégre -ahogy feljebb írták- teljes állásban dolgozna két helyen, vagy hogy oldaná meg a budapesti és pl washington egyidejű teljes állást?
2018. márc. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!