Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz, ha nem fizetem be a...

Mi lesz, ha nem fizetem be a tandíjat?

Figyelt kérdés
Pótfelvételin gondolkodom, hogy jelentkezem az ELTE-n OLK-s képzésre. Ha felvesznek, de nem tetszik, és félév vége előtt kiiratkozom, akkor is ki kell fizetnem a tandíjat? És amíg nem fizetem ki, addig nem jelentkeztek máshova? Hogy van ez pontosan?

2015. aug. 9. 05:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal előre kell, de ilyen biztos nincs, hogy lelépsz a félév vége előtt aztán kössz nem:D
2015. aug. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előre kell fizetni, de amúgy (ha nem változtattak rajta az elmúlt években) bejárni bejárhatsz attól még az előadásokra, a kutyát se fogja zavarni. Csak vizsgázni nem vizsgázhatsz :)
2015. aug. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Előre, oké, de mikor? Már aug. vége? Ha jelenleg nincs annyi pénzem, és csak pár hónap múlva tudnám fizetni, akkor mi van (diákhitelt eszembe sincs felvenni)? Ha nem fizetem be határidőre, csak simán kirúgnak egy felszólítás után? Ha kirúgnak, mert nem fizettem be felszólításra se, akkor követelhetik még később, a jogviszony megszűnése után is?


Ha félév vége lenne a határidő, tudnám fizetni, de így nem. Azért lenne jó tudni, mert akkor inkább hagyom és majd tavasszal jelentkezem helyette.

2015. aug. 9. 06:41
 4/5 anonim ***** válasza:

októberben szokták kérni, a diákgitelesek miatt. És az iratkozás visszavonható kb egy hónapig, az olyan, mintha sose jártál volna oda. Ha ezt követően szünteted meg a jogviszonyt, fizetni kell.

Én államin vontam vissza iratkozást, megmaradt a féléven (nem gondoltam meg magam, csak eltört a medencêm az első hét után hazafelé...)

2015. aug. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagy ha beiratkozáskor rögtön passziválok, akkor a passzív időre nem kell fizetni?
2015. aug. 9. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!