Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes átjelentkezni a Buda...

Érdemes átjelentkezni a Buda Nagy Antal Gimnáziumból a Szent Margit Gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a Szent Margit Gimnáziumba színvonalasabb oktatás folyik, illetve akik ott végeznek könnyebben kerülnek be a felsőoktatásba is. Ez mennyire igaz ?

2015. aug. 18. 19:51
 1/5 anonim válasza:

A Budai Nagy Antal Gimit nem ismerem, ezért nem tudom összehasonlítani a Szent Margittal. (Én csak szeptembertől leszek Margitos, ezért jelenleg még arról se tudok valami sokat :D )

De amikor volt ez a felvételi időszak, elmentünk a szüleimmel egy ilyen pályaválasztási tanácsadóhoz és megkérdeztük, hogy mi a véleménye a Margitról. Ő azt mondta, hogy nagyon jó iskola és színvonalas az oktatás, valamint a felsőoktatásba kerülők aránya is elég magas. 1-2 ismerősöm is jár oda és hát igen...nem egy gyenge iskola az ő elmondásuk szerint. A szóbelin is eléggé beszóltak a 3-asért (ha csak 1 van akkor is...)

Én nagyon ajánlom a Szent Margitot, DE csak akkor ha tudod vállalni azokat, hogy pl. 5 hetente mise van, ünnepekre egyenruhát kell hordani, minimum térdig érő nadrág/szoknya (ha lány vagy) meg ilyenek, de szerintem egyszerűbb, ha előbb elolvasod a házirendet.

A lényeg, hogy jó suli, de vannak bizonyos kötöttségek. Ha ezeket tudod vállalni, akkor szeretni fogod. Gondold meg, mindenesetre én ajánlom. :)

2015. aug. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is csatlakozom az előttem válaszolóhoz, minden úgy van ahogy írta. A Szent Margit erősebb gimnázium, mint a Budai Nagy Antal és tényleg kicsit könnyebben lehet bekerülni onnan az egyetemre. De az biztos, hogy a Budai Nagy Antalból is be lehet kerülni oda ahova menni szeretnél, csak tanulás kérdése az egész.Amúgy a Margitban jó a közösség, a tanárok többsége is színvonalas, csak ajánlani tudom. De ismerősöm tavaly a Budaiból is simán bekerült az egyetemre.
2015. aug. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :) Abba esetleg valaki tud segíteni, hogy zajlik az átíratkozás ?
2015. aug. 26. 19:22
 4/5 gyurgyo95 válasza:

Én egy évvel ezelőtt a Szent Margitban érettségiztem, úgyhogy tudok egy s mást mondani ami talán segíthet (ha még aktuális).

Szerintem egyáltalán nem olyan jó az oktatás a margitban, mint ahogy az hírlik. Persze nyílt napokon előadják hogy milyen szipi-szupi dolgokat tanulunk, meg mindenféle kísérletezést előadnak fizikából, kémiából meg bioszból, de lényegében az csak azért van, hogy csábítsák a leendő diákokat. Nem azt mondom, hogy borzalmas, és hogy lazsálás megy egész nap az iskolában, de egyáltalán nem olyan mint ahogy azt terjesztik.

Annak pedig, hogy melyik gimibe jártál az ég világon semmi köze sincs ahhoz hogy felvesznek-e az egyetemre vagy sem. az egész attól függ, hogy hogy tanulsz, és hogy milyen jól írod majd meg az érettségit. Ha pl majdnem 100%-ra megírod mind az öt érettségidet, akkor tök mindegy hogy hova jártál akkor is felvesznek az egyetemre. Az hogy több margitost vesznek fel a felsőoktatásban mint budaist, arra szimplán az a magyarázat, hogy a margitosok általánosságban jobb tanulók, mint a budaiba járók.

[link]

a hvg felmérései szerint nincs benne a margit az 50 legjobb budapesti gimiben, vagyis tényleg nem olyan jó mint az hírlik. A két szomszéd gimnázium, a szent imre és a józsef attila viszont igen, szóval ha jobb gimibe akarsz menni, akkor inkább menj az imrébe.

Amúgy tényleg vannak bizonyos kötöttségek, kb. havonta van egy kötelező mise vasárnaponként, olyan néha a ti osztályotoknak kell ministrálnia és könyörgéseket felolvasnia, olyankor egyenruhába kell menni, illetve ha valamikor egy szentnek az ünnepe van akkor is van hétköznap mise (ilyenkor egy óra el szokott maradni), illetve kb havonta van reggel héttől egy osztálymise. tavasszal és ősszel van lelkigyakorlat, olyankor nincs tanítás, de jönnek előadók (általában külsős papok) előadást tartani, ilyenkor is van egy mise és egy többnyire oktatójellegű filmvetítés is.

az igazgató elég fura ember, néha alig lehet érteni amit mond, mert annyira helytelenül beszél magyarul (nem arról van szó hogy nem magyar, mert az, csak van egy sajátos beszédstílusa), amúgy nem tanácsos ujjat húzni vele, mert egy lobbanékony figura, a telefonozó gyerekek utáni nyomozás a mániája, ha meglát telefonnak a kezedben, elveszi tőled és felad egy verset hogy tanuld meg és ha felmondtad, akkor visszaadja.

Létezik olyan hogy Diák Önkormányzat, de túl sokat nem ér, csak a formalitás kedvéért van, egyébként úgy is mindig az lesz amit az igazgató mond.

Összességében véve az oktatás a margitban egy középszerű, átlagos színvonalon van, ha neked megfelel az átlagos akkor nyugodtan jelentkezz át, de amúgy ha tényleg színvonalas oktatásra vágysz, akkor inkább válassz másik iskolát, ez a véleményem.

2015. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gyurgyo95 válasza:

Előző vagyok, előbbi álításomat, miszerint a margit nincs benne az ötven legjobban visszavonom, utóbb észrevettem, hogy egy ávvel korábbit néztem. az idei: [link]

a tévedésért elnézést kérek. Azonban még mindig fentartom a véleményemet, hogy az oktatás középszerű abban az iskolában

2015. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!