Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Karinthy, Madách vagy Szent...

Karinthy, Madách vagy Szent László?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most kezdem a nyolcadikot és három gimnázium közül próbálom kiválasztani a megfelelőt. Fontos szempont számomra a jó közösség és az, hogy anyanyelvi szinten megtanuljak angolul. A Karinthy-ról hallottam, hogy nyelv szempontjából kiváló, de a Madáchról és a Szent Lászlóról nem sokat tudok "angol-ilag" :).

Tudnátok segíteni?



2015. aug. 25. 20:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha az angolt anyanyelvi szinten akarod, akkor a Karinthyt javaslom. Szent László nem igazán jó választás ilyen célra, mert az inkább reálos. A Madáchról nem tudok sokat, de jó ott az angol, igazából a kettő között van.
2015. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az anyanyelvi szinttel egy kicsit túl messzire mész a kívánságlistán. Anyanyelvi szinten a legtöbb magyar anyanyelvű tanár se tud. A Karinthy kéttannyelvűt egyik iskola sem verheti, amúgy is jó hírű iskola.
2015. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2015. aug. 26. 10:19
 4/18 anonim ***** válasza:

a karinthyban nagyon jó a hangulat,sok a program,jó a társaság :)

és mivel kéttannyelvű nagyon jól megfogsz tanulni angolul,hiszen angolul érettségizel is

2015. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Bogi11 ***** válasza:
A Karinthy nekünk is nagyon szimpatikus, csak az a baj, hogy nekünk elég messze lenne. Az útvonaltervező szerint több , mint 1 óra BKV-val. Ez azért nagyon sok, túl sok nem? Vagy ti hogy viselitek a hosszú utazásokat az iskolába és haza? Főleg, ha általános iskolában ehhez nem kellett hozzászokni? Megéri? Nem megy a tanulás rovására?
2015. szept. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én is a Karinthyba járok és nekem is 1 órát kell BKVval utaznom. De szerintem megéri,nagyon jó suli,jó a társaság a hangulat. Persze eléggé fárasztó de én szeretek utazni,meg általában van társaságom :)

Amúgy ha van még kérdésed nyugodtan írj üzit:)

2015. szept. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Bogi11 ***** válasza:
Köszönöm. :)Igyekszünk elmenni a nyílt napra, és ha tetszik a gyerkőcnek, akkor megpróbáljuk. A sikeres felvételi meg még igencsak odébb van. :)
2015. szept. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Bogi11 ***** válasza:
A Budai Szent Imréről esetleg nem hallottál tapasztalaton alapuló véleményt? Az nekünk nagyon közel lenne, de a nyelvoktatásról, és egyebekről sem sikerült eddig hiteles véleményt kapnom.. :(
2015. szept. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én kicsit kevesebb mint 1 órát utazok a Karinthyba. Nem az utazással van a baj. Az, hogy kéttannyelvű az iskola még nem jelent semmit. Nagyon sok átlagos (sőt! rossz) tanár van. Ha a természettudományok érdekelnek, akkor NE a Karinthyt válaszd. Matekkal meg humánnal még megbírkózik, de TTK-ra nem jó. Én a társaságot se nagyon szeretem (igen, odajárok), de ez emberfüggő. Amikor én kerültem be a Karinthyba, akkor a fölöttem járó évfolyamokból még volt pár (egész sok) ember, akit bírtam. Ahogy most nézem csúszik le a társaság szintje. De mondom, ez ember- és osztályfüggő. Lehetsz olyan #swag#páwa, hogy ez neked jó, vagy épp kapsz egy osztályt tele normális emberekkel. Igen, vannak beképzeltek is, akiknek apuci 16-17-18 éves korára kocsit vesz, meg fizet mindent, és igen, elég nagy a valószínűsége, hogy ezt az orrod alá fogják dörgölni. Igen, isznak. Igen, cigiznek. Ez se jobb iskola egy átlagosnál. Elismerem, hogy van 1-2 jó tanár, de összességében én megbántam, hogy ide jöttem. Más gimnáziumokból is vannak barátaim (Szent István G., Szent László G., L. Klára Gimn.), és náluk tudom, hogy jobb a közösség és pl.: jobb a TTK-tanítás (ami a Karinthy-ban selejt).
2015. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Bogi11 ***** válasza:
Utolsó, eléggé megleptél. Azt hiszem eddig csak jókat olvastam a Karinthyról. Sajnálom, hogy neked rossz tapasztalataid vannak. Az nem lehet, hogy végülis szerencse kérdése is, hogy valaki milyen osztályközösségbe kerül? Bármelyik iskolában.. Eddig pont olyanokat olvastam, hogy szuper a közösség, jó a diákélet, és a tanárok többsége is. Ha a TTK volt a prioritásod, akkor valószínűleg te tényleg nem jó iskolát választottál.A Leöwey egyébként nincsen bent az első 100-ban, a Karinthy pedig a 25. Tudom, hogy ez a rangsor nem feltétlenül egyezik meg a valós tapasztalatokkal, de azért valamit csak számít. Legalábbis remélem.
2015. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!