Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Berzsenyi Gimnázium (13....

A Berzsenyi Gimnázium (13. kerület) -ben valaki megtudná mondani, hogy milyen a szóbeli? A Humán tagozaton mit kell csinálni? Milyen kérdések lesznek? Milyen a menete? Ha több szakot jelölök meg, akkor hogy működik?

Figyelt kérdés
Szeretnék a Berzsenyi Gimnáziumba járni és érdekelne részletesen a szóbeli menete

2016. jan. 6. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Töriből és magyarból kell szóbelizni. Először bemész a terembe. Megmondják, hogy először magyarból vagy töriből kell húznod. Húzol egy tételt. Magyarból szövegelemzés lesz, általában Kosztolányi szöveg (vagyis nekem és több barátom is Kosztolányit húzott :"DD De lehet hogy nem csak az van), amit elemezni kell. Kidolgozod, van rá 15 perc. Anno kicsit meg voltam ijedve, mert azt hittem novellát kell elemezni, amit akkor még nem tanultunk, de semmi ilyesmiről nincs szó, csak amit a szövegről gondolsz, azt majd a tanárnak el kell mondani. De amúgy ő is fog kérdezni néhány dolgot.

Aztán töriből, megvan adva 4 tétel, ezeket itt találod: [link] Ajánlom, hogy dolgozd ki otthon, hogy ott helyben már tudd, mit kell csinálni. Erre is lesz a húzás után 15 percet az átgondolásra, kidolgozásra, és majd a tanár kérni fog, hogy mesélj az adott korról, ami a papírodon van, ha nem megy kérdezgetni fog.

Közben rólad is fognak kérdezni, miket olvasol, mit csinálsz a szabadidődben, miért szeretnél humánra jönni, mik a hobbijaid, sportolsz-e zenélsz-e valamit stb.


Ha több szakot jelölsz meg, az összes tantárgyból, amiket megjelöltél szóbelizni kell. Kivéve nyelvin, mert ugye ott több nyelvi szak van, oda csak egyszer kell.

2016. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Köszi
2018. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!