Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ilyen eredménnyel...

Szerintetek ilyen eredménnyel van esélyem bejutni a Karinthyba? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az írásbelin 70 pontom lett, és 49 pontot viszek tovább (összesen 119)

A Karinthyban is írtam meg a felvételit, úgyhogy biztos behívnak, de nem tudom mennyi reális esélyem van? :(

Főként a német két tannyelvű tagozat érdekelne.



2016. febr. 17. 10:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Bar en is csak egy ujabb Karinthys kerdeseket figyelo nyolcadikos vagyok, de szerintem ha szobelin elersz legalabb 40-45 pontot, akkor bent vagy :) ha jol tudom tavaly vagy tavalyelott az utolsokent bejutottnak 161 pontja volt osszesen.
2016. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Első válaszolót kiegészíteném, 161 pontja volt német kéttanra!

Szóbelire majdnem mindenkit behívnak, úgyhogy téged is be fognak :)

Viszont. 50 szóbelivel sem lesz szerintem ez elég angol kéttanra :( Németre és emelt angolra elég lesz :)

Két éve 170-172 pont kellett angolra, neked max szóbelivel 169 pontod lenne.

Végül is, kétesélyes, szóval nagyon nyomd meg a szóbelit, sok sikert!

2016. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Elso vagyok

Kint vannak az eredmenyek:) a ponthatar 105 pont volt, elmeletileg behivtak mindkettonket:) sok sikert!

2016. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én jövő szombaton megyek. Emelt angolra szeretnék bekerülni, eddig 110 pontom van. Nagyon izgulok a szóbeli miatt. Ez az első szóbeli vizsgám...

Megírnátok, hogy milyen volt a szóbelitek? Milyenek voltak a tanárok segítenek vagy nagyon szigorúak? Köszönöm

2016. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Magyarból kell szóbelizni és matekból.

Magyarból verselemzés, szövegértés, szövegelemzés van, ez viszonylag egyszerű, nem kell novellát elemezni, csak a gondolataidat kell a szövegről elmondani (pl. ok-okozati kapcsolatok, a szereplők viszonya egymáshoz stb.), verselemzésnél pedig, ugye a költői képek.

Matekból feladat van, kb. 5, ez általános iskolai tananyag, ami egy témakör köré épül, pl. szóbelizhetsz geometriából, ha azt húzod, vagy algebrából stb.

Mindkettőből lesz 15 perc a felkészülésre.

Sok sikert!

2016. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm a választ. Remélem jókat fogok ki és rendes tanárokat!
2016. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ősszel nekem is azt mondták, hogy 170 körül kell az angol kéttanra. Ugyanaz, azt mondta most, hogy nem jól sikerültek az írásbelik a Karinthyban átlag 63 pontosak lettek, az én lányom 78 pontja kifejezetten jó eredménynek számít (nem ott írta). Ergo minden nyitott és neked is megvan az esélyed.
2016. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki a válaszát! :)

Tulajdonképpen az angolra nem szeretnék menni. (8 évig tanultam és középfokúm van belőle, úgyhogy nem akarom nulláról kezdeni) Mindenképpen németet tanulnék inkább.

2016. febr. 19. 15:16
 9/20 anonim ***** válasza:

na én is csatlakozok, én is a németre szeretnék menni, eddig 138 pontom van, remélem nem rontom el a szóbelit:D

kedden megyek, majd leírom a tapasztalatokat ;)

nektek pedig sok sikert!:)

2016. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Megy valaki hétközben felvételizni emelt angolra?
2016. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!