Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Pázmány és a...

Mit gondoltok a Pázmány és a Károli jogász képzéséről?

Figyelt kérdés

Jogi karra szeretnék menni, és a Pázmány és a Károli között vacilálok.

Mit tudtok mondani róluk? Milyenek a tanárok? Milyen a közösség? Mennyien vannak egy előadáson? Milyenek az előadások? Mennyire közvetlen a kapcsolat az oktatókkal? Nagyon szívatnak a vizsgákon?

Köszönöm előre is!

17/L



2016. márc. 6. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
A Pazmany szinvonalasabb, azt mondta a baratnom, aki oda jar.
2016. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Én is 17/L vagyok, szintén jogra készülök, jövőre érettségizem. Ha a kettő közül kell választani, egyértelműen Pázmány, a Károlit nagyon lehúzzák, nem színvonalas.

Én első helyen Pécs és az ELTE között vacilálok, és harmadiknak jelölöm a Pázmányt:)

2016. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Károli jobb olyan szempontból hogy gyakorlatiasabbnak mondható,a tárgyakhoz vannak gyakorlati órák. de minden jogi karon vannak olyan tárgyak amik teljesítését megkövetelik,de "haszontalanok" lehetne diffferenciált tárgyakként oktatni inkább "fő" tárgy helyett. a gyakorlat fontosabb lenne,mert idő míg beletanulsz,ha kikerülsz.


Pázmány is jó egyébként.

2016. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
65%
Szerintem is Károli jobb, egyre több embertől hallom. Bár ugyanaz a képzés eredménye mindkét egyetemen.
2016. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pázmányra járok és itt is ugyanúgy vannak gyakorlati órák :) (egyébként minden egyetemen...)


Nem degradálásból mondom, de nem egy lapon említendő a kettő, a Pázmány nevesebb, híresebb, színvonalasabb. Akárhol ha a neten körülnéz az ember, vagy fel sem tüntetik a Károlit a listákon vagy az utolsók között.

2016. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
9%

Regen volt rossz hirneve a vezetosege miatt a Karolinak! De ez mar reg nem ervenyes. Illetve fiatalabb egyetem, mint a Pazmany! De UGYANAZ a kepzes eredmenye. Van ket ismerosom az egyik Pazmanyos masik Karolis (jogasz) es a Karolis sokkal tobbre vitte!

Illetve olyan is aki atment az egyikrol a masikra. (Pazmanyrol Karolira vagy fordifva) Azt mondtak, ugyanaz, ugyanannyit kell tanulni. Csak eppen itt ebbol szivatnak, ott pedig a masik targybol. Es ez minden jogi karra igaz! Mondjuk a Pazmanyon polgar megajanlott.. Nem is ertem! Eleg erdekes. Meg egy oldalas tetelek, se szigorlat, se beugro.. Es meg a Karolira megy a megjegyzes, ahol van szigorlat, beugro es semmi megajanlott. Ugyan!

De egyebkent nem szamit hol vegez az ember, hanem MILYEN EREDMENNYEL.

2016. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!