Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a következő...

Festéktüsszentőhapci kérdése:

Mi a véleményetek a következő gimikkel és kB hanyas átlaggal lehet Bekerülni?

Figyelt kérdés
káposztásmegyeri Babits,Berzsenyi Dániel,Bornemissza Péter,Könyves Kálmán,Váci Boronkay.tudom ez így sok de jövőre felvételizek és már most izgulok.

2016. márc. 10. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Babits: min. 4,5 átlag, de ha jó a központid, 4,3 is elég Nagyon jó suli, jó a közösség, a legkisebb 5.-es is ismeri az utolsó 12.-est is, ergó mindenki ismeri egymást. Színvonalas a nyelvoktatás is.


Berzsenyi: min. 4,5 átlag, de jobb, ha afelett. A közösség nagyon jó, a tanárok színvonalasan tanítanak, a gólyatábor pedig tematikus. Minden évben más a téma, tavaly Mulan volt, tavalyelőtt Herkules. Egyébként oda járok, ha van kérdésed, kérdezz.


Bornemissza Péter: Nem nagyon ismerem, de 4,00 átlag felett lehet bekerülni


Könyves: 4,5 átlag felett. Kívülről szép az épület, belülről modernek a tantermek, jól felszereltek és korszerűek. Van pár jó szakkör, pl. csillagászati és irodalmi színpad. Van pár jó sportlehetőség is.


Boronkay: Erről a suliról sem tudok sokat, de gimis ostzályba 4,00 felett, szakközepesbe elég, ha 4,00 körül van az átlagod. Nagyon színvonalasan oktatják a kémiát, a biológiát, illetve az egyéb természettudományos tantárgyakat, nem mellesleg a szakmai tárgyakat is.

2016. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Az első leírta a lényeget, viszont gimnáziumba jóval több pontot jelent a felvételi és ha van a szóbeli, mint csak szimplán a jegyek. Minden évben írnak 40-50 pontot kitűnők, persze van ellenpélda is, amíg nincs meg egy csak saccoli tudunk.
2016. márc. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!jaj nagyon remélem sikerül bekerülni az egyikbe.
2016. márc. 11. 06:37
 4/14 A kérdező kommentje:
És azt kérdezném meg még hogy ide kB hanyas központot kell irnom?
2016. márc. 11. 06:41
 5/14 A kérdező kommentje:
És hogy a szorgalom magatartáson kívül minden beleszámít az átlagban??
2016. márc. 11. 06:43
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha már most így izgulsz mi lesz veled jövőr! Csak higgadtan, semmi baj;D

Tanulj jól ës ne idegeskedj!

Ha becsúszik egy rosszabb jegy, az sem a világvëge;)

2016. márc. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden iskola máshogy számítja a vitt pontokat. Valamelyik kijelenti hogy akkor ők most a biológia jegyedre lennének kíváncsiak, legtöbb egy választott, a legjobb természettudományos jegyedet nézi. Tagozatoktól is függhet. Nézd meg a suli oldalán levő felvételi tájékoztatót, ott mindent leírnak :) Az írásbelire pedig már most kezdj el készülni. Csinálj meg minél többet az előző éviekből és feltétlenül mérd le pontosan a 45 percet. Én idén írtam és szerintem nem volt nehéz, egyedüli problémám az idő volt. A Berzsenyibe 65-70 pont kell, emellé max hozott pont és kiemelkedő szóbeli, de minél több, annál jobb. A Könybesbe 60-65 is elég, Boronkayba is kb ugyanez. Többiről sajnos nincs infóm. Vidéki vagy? :) Ha gondolod írhatok mèg pàr közepes/közepesen erős gimiket Budapesten.
2016. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A Babitsba 55 ponttól tudtommal már behívtak szóbelire, viszont felvenni főleg 60-65 ponttól fognak.

Bornemisszába is olyan 50-55 körül kéne írni.

A másik 3at már leírta az előző :)


És tényleg, minden suliban máshogy számolják a pontokat. A magatartás és szorgalom jegyet nem nézhetik, valami törvényben tudtommal benne van.

Általában a 7.-es évvégi és a 8.-os félévi jegyek számítanak, az alábbi tantárgyakból: magyar irodalom és nyelvtan (átlag), matematika, történelem, egy idegen nyelv és egy természettudományos tárgy, ami a legjobban jönne ki neked.

A Berzsenyiben úgy van, hogy a történelem az csak a humán/nyelvi osztályoknál számít bele, a többi tagozaton helyette beleszámít egy másik természettudományos tárgy.

A Könyvesben lehet, hogy nézik az 5-6.os jegyeidet is, mert ott nincs szóbeli.

2016. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget!13:38 as kommentelőnek megköszönném.nem vagyok vidéki pesten élek :) jaaj csak lennék már túl rajta
2016. márc. 13. 10:03
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

13:38as vagyok. Kicsit bezavart a Vác-Káposztásmegyer-Budapest kombináció, azért gondoltam, hogy vidéki vagy :)

Én 7ben az alábbi gimiket néztem:

- Kölcsey Ferenc Gimnázium - itt kiemelkedő a francia oktatás, pláne a francia kettannyelvu tagozaton. Inkább a lányok vannak többségben. Van öko és sport tagozat is, illetve olasz és nemet nyek is, ha az jobban érdekel. Tagozattól függően olyan 60-65 pont a minimum.

- József Attila Gimnázium - szinten nyelves suli, sok programok, jó megközelíthetőség. Idén több, mint ezer diák jelentkezett. Ide idén minimum 63 pontot kellett elérni max hozott pontok mellett, hogy be hívjanak szóbelire. Van biosz és matek tagozata is.

- Károlyi Mihály Spanyol Kettannyelvu gimnázium - szinten nyelvi. Nekem egyik ismerősöm jár oda és csak dicsérni tudja. Ha rajongsz a spanyol kultúráért akkor nagyon ajánlom.

- Szerb Antal Gimnázium - szinten nyelves (ígérem ez az utolsó ilyen :D). Kint van a világ végen, viszont az épülete szép és az oktatás színvonala is erős. 65-70 pont a minimum.

- Vörösmarty Mihály Gimnázium - ha esetleg muveszlelek vagy... Van média, dráma, sport tagozata, de általános es természettudomány is. A kettő utóbbiba tobb, de szerintem a másik háromba 55 pont elég, szóbelin inkább tehetséget nézik.

- II. Rákóczi Ferenc Gimnázium - elit, nemrég felújított, modern suli. A tanárok akik engem szobeliztettek tunderiek, közvetlenek voltak. Van rajz, biológia és nyelves tagozata is. Engem speciel az EU tagozata fogott meg, itt inkább a francia nyelvre mennek rá. Minimum 60-65 pont.

- Petőfi Sándor Gimnázium - sokat nem tudok róla, van nyelvi, történelem, általános tagozata. Osztálytársamat 47-48 ponttal behívták szóbelire, de a rangsorban elég hátul van. Minimum 60 pont szerintem amennyitol van esélyed.

Közepes kategóriába szoktak sorolni meg a Leovey, Teleki Blanka, Ady Endre, Weöres Sándor, Deák Ferenc, Kossuth Lajos gimit. Ezekről sokat nem tudok, de itt gyakorin elég sok kérdés van velük kapcsolatban. Ha erősebb sulik is érdekelnek, akkor tudom ajanlani a Madáchot (nyelvi :D), a Varosmajorit (biosz, spanyol, nemet, ének), Veres Palnet (természettudományi, humán, nyelvi), Szent Lászlót (biosz-kémia, angol, olasz kettannyelvu, info, média) es a Szent Istvánt (természettudományi, humán). Ide 75-80 pontok kellenek. Összeségében, ha írásbelire elersz legalább 70 pontot, mar kiszélesedik a választási köröd :)

Ui.: Nezd el ha néha lemaradt egy-egy ékezet, telefonról írok. Amúgy remelem nem lett túl hosszú es nem ijesztettelek el meg jobban :D

2016. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!