Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi gimnáziumokról?

Figyelt kérdés

8. osztályba fogok menni, kedvenc tantárgyaim: történelem, nyelvtan, irodalom. 7. osztályban kitűnő voltam. Szerintetek melyik gimnázium lenne a legjobb számomra?:

Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium,

Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium,

Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium,

Nagykállói Korányi Frigyes Gimnázium.

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2016. jún. 23. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Első három:

Szerintem túl nagy a hype az összes körül, meg sok a sznob. Ha 4-5 éven át csak tanulni akarsz, akkor nyugodtan. Szerintem nem arról kell szólnia a diákéletnek, hogy következő órára 150%-ot tudjál, meg mindenből toppon legyél. Ha semmi szabadidőt nem szeretnél magadnak, akkor jó választás.


Azt se mondom, hogy rossz iskolák, de, ha újrakezdeném, akkor Eötvös, Arany, vagy Vasvári. Aránylag jól van balanszolva a szabadidő és a tanulás is.

2016. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek közül Kölcsey, Krúdy tényleg amit az első ír, sokat nem akarok hozzá tenni. Kölcsey jobb, mint a Krúdy, ott minden arról szól, hogy a sulinak jó legyen a hírneve, újra íratják a dogákat, stb.

Zrínyi elvileg most javuló tendenciát mutat, elvileg diákbarátabb.

Korányit csak akkor ajánlom, ha drámára mész, abban kiválóak.

Én VPG-s vagyok, tényleg csak ajánlani tudom. Mindent követelnek, tudni kell az anyagot, de van a suli mellett szabadidőm, nem őrülök meg a tanulástól.

Egyébként így töri meg magyar mellett akkor Kölcsey humánját tudom ajánlani, akkor ha érdekel a színjátszás, akkor Vasvári, Arany vagy Korányi. Még a Kossuth is jó suli egyébként, de az ottani szakokról nincs sok ismeretem.

2016. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, még meggondolom, hogy melyiket fogom választani. Várom még a kommenteket:)
2016. jún. 26. 09:03
 4/7 anonim válasza:

Szia. Én is VPG-s vagyok. Látom, hogy nem írtad ezt a sulit, és most nem is hegyibeszédet szeretnék tartani arról miért gyere ide. Az van (néhány rosszindulatú pletykának ellentmondva), hogy itt is ugyanúgy mindent megkövetelnek a tanárok, és innen is ugyanúgy be tudsz jutni jó egyetemekre, mint sok ismerősöm az évek során. :) A diákélet, közösség is teljesen jó.

Az előttem szólókkal egyetértve, a többi suli körül szerintem is nagy a hype. Most éppen azokat kapták fel, oda menő menni. :D 5 év múlva biztosan más lesz, ki tudja.

Nyolcadikban több osztálytársam zrínyisesz, ma rájuk sem ismerek... Mondjuk ez csak az én tapasztalatom. A Kölcsey-t annyira nem ismerem. A Krúdy szimpatikus iskola volt, azt jelöltem másodiknak régebben. :) Az unokaöcsém korányis, és szerinte már csak a kéttannyelvű tagozatnak van értelme...

Az én véleményem szerint a nyelvi tagozatoknak van a legnagyobb értelme. :D Elvégre nyelv nélkül manapság... És később fakt.-ként fel is veheted ami akkor majd érdekel. :)

Na, ezekkel nem befolyásolni akartalak, csak elmondtam a véleményemet, elvégre azt kérted. :D Remélem fel fognak venni oda, amelyik sulit választod, sok sikert kívanok. :)

2016. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én hatosztályosként jöttem át a korányiba. És most nem fényezésként de én szeretem a sulit és nem is akarnék innen elmenni immár szeptembertől kilencedikes leszek. A honlapon pedig utána tudsz nézni milyen tagozatra menj, ami neked tetszik. Persze oda mész ahova szeretnél, csak egy kis infóval szolgálok. Ha kérdésed lenne vagy egy kis infót akarsz írj privátba. :)
2016. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
En a Krúdyban tanulok,mar végzős leszek szeptembertől. Nagyon jó iskola,csak ajánlani tudom. Nagyon megérte,hogy ide jelentkeztem. Az igaz,hogy nagyon sokat kell tanulni,de a legjobb iskolák közé tartozik, ez teljesen alapvető az ideje járó diákoknak. Az első évben mar tökéletesen ki tudod egyensúlyozni,hogy mikor mennyit es hogyan kell tanulnod,hogy szabadidős is bőven maradjon. Az pedig egyáltalán nem igaz,hogy a hírnévre megy csak az iskola. Nagyon sok szabadidős programunk van,a tanárok pedig próbálnak mindenben a lehető legtöbbet segíteni. Az igaz,hogy gyakran írunk újra dolgozatokat,de ez nem azert van,hogy nekünk legyenek a legmagasabb átlagaink,hanem így nem törődnek bele sem a tanárok,sem a diákok,ha rosszul sikerül valami,helyette kapunk egy ujabb esélyt,hogy megtanuljunk egy-egy anyagot. Ez óriási segítség. Nem mindenhol tehetik ezt meg a diákok. Itt mindenki nagyon motivált es komoly céljai vannak. En történelem faktos vagyok,nagyon orulok,hogy ezt választottam,magas színvonalú a tanítás es érdekes. Tenyleg csak ajanlani tudom ezt az iskolát. Ha ezt valasztanad,írj majd nyugodtan es segítek bármiben.
2016. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Így leírtak alapján nagyon tetszik a Krúdy.

A Vasváriban nincs olyan szak amire szívesen mennnék, maximum a tesi.

Igazából eddig a legjobban a Kölcsey és a Krúdy tetszik.

Meg a SZIKSZI-n gondolkoztam még. Arról esetleg valakinek van véleménye?

2016. júl. 20. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!