Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez az átjelentkezés lehetséges...

Ez az átjelentkezés lehetséges egyetemek között, újbóli felvételivel?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves, csak fizetősre vettek fel és nem oda ahova szerettem volna. Beadhatom most újból a felvételit úgy mint tavaly, normál eljárásban? Megpróbálnám az érettségimet javítani hogy több pontom legyen, ugyanarra a szakra mennék ahol most vagyok. Ha ez összejönne, a második évemet kezdhetem ott?
2017. jan. 9. 22:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Arra nem is gondoltam, hogy mi van, ha újból felvételizek ugyanerre a szakra ugyanitt, csak a támogatottra? :D Ugyanis simán felvettek volna, csupán a pótfelvételi miatt kell most fizetnem.
2017. jan. 9. 22:20
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

persze


amíg nem meríted ki a keretedet addig mehetsz

2017. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi akadálya. De arra számíts, hogy amennyiben felvesznek szeptemberben, akkor lesz egy szép köröd a tanulmányi osztálynál a tantárgyak elfogadásával. Addig is folytasd tovább az egyetemet, csináld a tárgyakat, hogy ugyanott folytathasd szeptemberben.
2017. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Persze, futkosnom kell majd a TO-ra ezt tudom. A legjobb lenne ha a másik városban tudnám folytatni, szóval szerintem azt jelölöm meg elsőnek, majd az ittenit másodiknak, ha nem sikerülne az érettségi, a fizetősről mindenképpen jó lenne átkerülni, ami nem lesz nehéz mivel 5-en vagyunk csak a szakon.
2017. jan. 9. 23:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nem opció, hogy kérvényezed, hogy államisra átvegyenek? Ha bizonyos tanulmányi átlagot elérsz, akkor átvesznek. Akkor nincs macera az új felvételivel, stb.

Bár ez attól is függ, hogy van-e/szabadult-e fel államis hely.

2017. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Mivel a 30 helyből csak 5 van betöltve, és csak én fizetek a pótfelvi miatt, így van állami hely. Lehet kérvényezni hogy vegyenek át, de szerintem nem egyszerűbb az sem, főleg ha nincs meg az átlagom, akkor mindenképp bukom, így meg szinte biztosan át fogok kerülni, ha nem is a másik egyetemre, az itteni államisra biztosan.
2017. jan. 10. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!