Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első éves egyetemista vagyok,...

Első éves egyetemista vagyok, siralmasan sikerültek a vizsgáim! Mi lesz most?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve, sírni tudnék. 2 vizsgatárgy sikerült, az összes közül. A többi bukás. Második félévben ugye felvehetem ezeket a tárgyakat, és újra vizsgázhatok belőlük...? Vagy plusz egy félévet be kell járnom? Kétségbeestem... Pécsi Tudományegyetemre járok.

2017. jan. 11. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

persze felveheted


de hogy kell e érte fizetni azt az egyetemen mondják meg


készülj a vizsgákra már szorgalmi időszakban is

szerezd meg a kidolgozott tételeket és kezd el időben a tanulást

Ja és vizsgaidőszakban reggeltől estig illik tanulni.


Ha így sem megy akkor érdemes azon elgondolkodni hogy neked való e az amit választottál.


De nagyon sokan az időbeosztáson buknak el. Egyfolytában játszanak a számítógépen meg buliznak és azt hiszik hogy napi egy-két óra tanulás elég lesz az üdvözüléshez. Persze akinek meg így is az csinálja nyugodtan...!

2017. jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
ja és ha van rá lehetőség akkor 1-2 vizsgát érdemes már ünnepek előtt megcsinálni
2017. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem január végéig tart a vizsgaidőszak? Minden tárgyból elmentél 3x vizsgázni már?


Ha nem, akkor tessék kérni még időpontot és tanulni és próbálkozni!

2017. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Biztos vagy benne, hogy folytatni akarod? Én átgondolnám.
2017. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

És még valami:


Lehet hogy jobban jársz ha 1 fél évvel meghosszabbítod most a tanulmányaidat, mint hogy a következő vizsgaidőszak azért ne sikerüljön mert túlvállaltad magadat. Az az 1 félév nem fog sokat számítani

2017. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg vannak hirdetve kereszt félévében akkor minden további nélkül felveheted. Ha epul ra valami akkor azokat viszont nem.

Arra figyelj hogy van bizonyos minimum kredit limit amit teljesíteni kell adott időszak alatt (2-3 félév összesen )különben kicsapnak vagy atsorolnak önköltségesre, egy tárgyat csak 3x vehetsz fel + méltányossági. Minderről a saját egyetemes HKR-éből tajekozodhatsz.

2017. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#3asnak igaza van! Jóformán a vizsgaidőszak felénél tartunk!

Nehogy már feladd azért mert 1x kibsztak. Ülj le reggeltől estig tanulni és menj el még vizsgázni!

2017. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És hogy fognak beleférni egy hétbe az első félévről maradt tárgyaim és a második félévesek?

2017. jan. 11. 13:00
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten? Kb. sehogy. Ahogyan az is eleg meresz otlet, hogy masodik felevben hirtelen megcsinalnal cirka 20 targyat (vagy 45-50 kreditet), mikor mar az elsoben egyedul nem mentek. Szoval, januar 11-e van, meg siman elmehetsz mindenbol egyszer-ketszer vizsgazni, mert a kovetkezo felevre garantaltan tul sok lenne.
2017. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Mégis mit gondolsz? Harcolsz, küzdesz, mész újra és újra és újra, és tanulsz, éjjel-nappal. Azért, hogy néhány év múlva könnyebb legyen. Vagy: feladod, otthagyod a sulit, elmész melózni és ennyi. És akkor 85 éves korodig ennyi. Aztán vége.
2017. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!