Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják, hogy könnyű a BTK?

Miért mondják, hogy könnyű a BTK?

Figyelt kérdés

Elte Btk-ra járok,szlavisztika alapszak,skandinavisztika minor.Szemináriumokon 5-ös vagyok,de a vizsgákra hiába tanulok napokat,van,amiből csak kettes sikerül.Ebben a félévben 7 vizsgám van,eddig 5 sikerült,3 kettes,1 hármas és 1 ötös(mindegyik elsőre sikerült).


Most a kérdésem,hogy vagy én vagyok nagyon hülye,vagy most akkor mégsem olyan egyszerű a BTK?:D Hozzáteszem gimiben szinte kitűnő voltam,érettségin is + 2 felsőfokú nyelvvizsgám van,és mégsem tudok itt 5-ös átlagot produkálni.Fogadjam el,hogy az egyetem már csak ilyen?Elég maximalista vagyok...



2017. jan. 19. 12:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom miért megy ez a görcsös bizonygatás, hogy mindenki egyformán értékes. Nem tudom melyik kommentemmel szolgáltam rá erre.


Feltettél egy kérdést, hogy miért mondják ezt az emberek, én adtam pár tippet. Ezekre nem mondtál semmit, csak annyit hogy "ne bántsd a bölcsészt". Nem is bántom, mert szerintem kb hatszor aláhúztam, hogy szükség van a humán beállítottságú emberek által teremtett értékekre, és még abban is lepacsiztam az egyik válaszolóval, hogy beszűkült érdeklődési körű ember mindenhol van. Ennél jobban már nem tudok középre menni.


Ha megengeded most akkor én kérdeznék egyet: szerinted miért mondják az emberek, hogy könnyű a btk? Valami oka csak van, hogy nem az általános orvosiról terjedt el ez a nézet, én felsoroltam hármat is. Arról lehet vitatkozni, hogy az embereknek igazuk van-e vagy sem, de nem az volt a kérdés, hogy X ok miatt jogosan tartják-e könnyűnek a bölcsészképzést, hanem hogy mik azok az X, Y, Z okok. Ezek között lehetnek megalapozottak és érzelem vezéreltek is, ezt ki-ki döntse el maga.

2017. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
61%

Azért mondják, hogy könnyű, mert más szakokhoz képest tényleg az.


Lehet, hogy 5-ös átlagért meg kell erőltetnie magát az embernek, de pl nálunk (orvosi) a kettesért is néha összeteszed a kezed és én most így vizsgaidőszak vége felé már kb neurotikus vagyok időnként meg simán depressziós, h másfél hónapja nem csináltam semmit a tanuláson kívül, néha 1-1 pár órás összefutáson kívül a barátaimmal.


Míg btk-n az 5-ös átlagért küzdesz, reálosabb képzéseken néha a bentmaradásért... persze, én kissé humánosabb beállítottságú vagyok, de konkrétan a fejemet teszem rá, hogy btk-n annyi energiával, amennyit itt a vizsgáimba teszek, közel kitűnő lennék.


És ez nem jelenti, hogy a btk értéktelen, sztem halál jó szakok vannak, de tény, hogy nincs rákényszerítve az ember arra, hogy hullára hajtsa magát. Már ha önmagától nem olyan sztahanovista.

2017. jan. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

Én japán szakos vagyok, és bizony nálunk évközben is és vizsgaidőszakban is bele lehet dögleni a tanulásba, ha valaki jó jegyet akar, ÉS államin akar maradni, mert ha két félév tanulmányi átlaga nem éri el a 3,5-öt, akkor átkerülsz önköltségesre, amit senki sem akar nyilván.


Ahogy már írták, azért tartják könnyűnek, mert sokan a szabad bölcsészt azonosítják az összes bölcsész szakkal, ráadásul szájhagyomány útján terjed, ezért mindenkihez eljut, hogy juj a BTK milyen csicskaság, miközben lövésünk sincs arról, hogy ide tartozik a pszichológia, meg az összes nyelvszak.


Az ilyen összehasonlításokat meg pláne nem értem, hogy pl az orvosi mennyivel nehezebb. Kérem, az jelentkezik orvosira, aki az egész életét arra akarja feltenni, hogy nap mint nap, emberi életeken segít, és emberi életek forognak kockán általuk. Már bocsánat, de még jó, hogy többet kell tanulniuk, ott aztán nem csinálhatod azt hogy hopp, ezt a részt majd kipuskázom, csak valahogy menjek át, mert műtét közben nem mondhatod azt hogy bocs, ezt nem tanultam meg vizsgára. Éppen ezért, rohadtul leverik a hallgatókon az anyagot, amit meg is értek. Nyilván vannak tölteléktárgyak, amikre valószínűsíthetőleg nem lesz szükségük, de hol nincsenek, és hol nem kérik számon a különböző fokozatú szadista tanárok? Míg mondjuk ha a BTK-n a filozófia vizsgán ha Kant filozófiai nézetét kipuskázod, mi lesz a következmény? Nem fogod tudni, mi az a transzcendentális megismerés. Ugyanakkor a nyelvi tárgyakra átkozott sokat kell készülnünk, mivel aki az adott nyelvből akar megélni (én esetemben pl fordítás-tolmácsolásból), az nem lébecohatja el az órákat, zéhákat. Azért megnézném, hogy félévente hogy tanulná meg sok más szakra járó hallgató félévente úgy 1000 szónak a kanjijait.

2017. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
19%

Nem értem, mi ez a sértődés, nyilván mindenki azt a fszt szopja, amit választott. Csak elmondtam, hogy vannak fényévekkel nehezebb szakok is, legjobb barátnőm pl. pszichológiára járt, és hát ott se gebedt bele a tanulásba. Ettől függetlenül mondtam, sztem halál jó szakok vannak a BTK-n is.


Azt meg hagyjuk, hogy szerinted mi és mi nem kell egy orvosnak, pl egy szemésztől biztos kva sokszor fognak emberi életek függni (ja, bocs, nem), meg úgy egyáltalán, ha pl kutató akar lenni valaki, akkor mennyire hasznos számára az urológia és mennyiszer fogja használni. :)


Mondjuk felőlem aztán nem kell elhinned, tarthatsz nagyképűnek, i dont care, mint mondtam, én tán azért élem meg így, mert humánosabb beállítottságú vagyok. Szóval a kanjikkal se lenne problémám, elhiheted. Tanultam egy ideig kínaiul. :) Csak nem tetszett a hangzása, az intonáció, és végül abbahagytam, de abban a nyelvben is az írás a legmelósabb. Barátom meg japánul tanul, szóval abba a nyelvbe is belelátok némileg.


De igazából te is azt mondtad, amit én: azért a 3,5-ös átlag nem olyan hűde nagy dolog, ezt megugrani ha valakinek olyan nagyon nehéz... Az 5-ös átlagért nyilván tenni kell, de én sem mondtam mást.

2017. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ehhez még annyit fűznék,hogy nyugodtan elhihetitek,ismerek olyan orvosist,aki egy nyelvi szakon az első félévben elvérezne,mert semmi nyelvérzéke sincs :D Orvosin viszont lehet,hogy csoportelső,mert a kémia,biosz a vérében van.Akkor minek az összehasonlítgatás a szakok között?


Egyébként,egyik válaszoló említette az átsorolást államiról költségtérítésesre,de nem jól mondta,mivel Elte btk-n csak az számít,hogy 2 félév alatt szerezz 36 kreditet és a 2016/17-től felvetteknek az átlagot is nézik,aminek 2,5-nek kell lennie.Ilyen szempontból egyszerű,de egy 4-es 5-ös átlagért itt is meg kell izzadni elég rendesen,plusz a 2-esért is legalább 3 napot töményen kell tanulni egy adott tárgyra,van,ahol az is kevés.

2017. jan. 22. 17:07
 16/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, én Károlis vagyok, és nálunk bizony 3,5 alatt átsorolnak. Tavaly hozta a suli ezt a rendeletet, de rendes tájékoztatást egyszer se nyújtottak, szóval aki nem mozog bizonyos körökben (illetve nem ismer olyan embert aki ilyen körökben mozogna), az nem is tud erről (tavaly előttig 3,00 volt a határ). És elébb is írtam, hogy két félév átlagáról van szó. A minimum kredit mennyiséget az Oktatási Hivatal határozza meg, de az átsorolásos átlagot minden egyetem magának határozza meg.
2017. jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még koliban laktam a szomszédos szobában csupa matekos lány lakott együtt. Soha egy rossz szót nem szóltunk hozzájuk, de ők még így is akárhányszor megláttak minket BTK-sokat elkezdtek cikizni meg szidni, hogy milyen bóvli szak a miénk, meg úgyis a mekiben végezzük. Az egyik lány folyton a képünkbe vágta, hogy a BTK annyira semmi neki a matekhoz képest, hogy maximum két félév alatt el tudná végezni az összes tárgyat, amit három év alatt kellene. Hát mit adott az Isten, fél év után otthagyta a matekszakot, mert nem bírta és átment a BTK-ra angolt tanulni meg törit (mert úgy gondolta, hogy ezekből ő jó volt a gimiben és hát ő reálos, neki ez seperc alatt meglesz).

Nem csak, hogy nem teljesítette két félév alatt a teljes szakot, de még át is sorolták költségtérítésesre, mert majdnem mindenből megbukott, alig gyűlt össze neki pár kredit egy év alatt. Nos ennyit erről.

2017. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!