Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor jár a gerincferdülé...

Most akkor jár a gerincferdülésre is pkusz pont a felvételin?

Figyelt kérdés

Tompalátásom van még a bal szememre, gyakorlatilag nem látok vele.

[link]


2017. jan. 20. 02:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, viszont ehhez kellenek papírok is ugyebár.

Bár még erről sose hallottam. Hát énis mindjárt elferdítem a gerincemet. :D

2017. jan. 20. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogy ez mennyire igazságtalan O.o

Vagyis ha egészséges vagyok, kaphatok kevesebb pontot azért, mert más nem az?

um. Oké?

2017. jan. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Amúgy tavaly felvételiztem és pont ez a 40 pont hiányzott volna, hogy bekerüljek álmaim iskolájába.

Én is csak az este láttam meg, mert beteg vagyok és nem tudtam aludni, ezért elolvasgattam mindent.

Csak érdekelt, mert így nagyon elkezdett bántani, hogy mennyit kaphattam volna.

2017. jan. 20. 07:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Az átlagembereknél fellépő gerincferdülésre nem fognak ilyen igazolást kiadni, úgyhogy ne reménykedjetek. :)
2017. jan. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

"Hát énis mindjárt elferdítem a gerincemet"


Rossz ötlet, még vicc szintjén is. Nézz utána, mivel jár egy súlyos gerincferdülés. Konkrétan életképtelenné tesz.

2017. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gerincferdülésnél nem azt értik amit kb minden 2. ember birtokol hanem az amikor csak előredőlve vagy képes járni és hasonló dolgok:)
2017. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mekkora hülye dolog már ez. Miért kapna több pontot? Nem lesz tőle butább
2017. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó elmondom neked hogy nem a butább kap többletpontot hanem a "hátrányos"... értek ezalatt testi fogyatékkal élőt, diszes problémával küzdőt, autistát stb:)


Butább "azaz sajátos nevelési igényű (ha jól tudom ez a szakirodalom)" ember nem kap többlet pontot:)

2017. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 2016-ban érettségiztem, az ortopédorvosom mondta, hogy nekem erre nem jár pluszpont, pedig gyógytornára jártam, gerincmerevítőm volt. Azt is hozzátette, hogy ő benne van a bizottságban, aki ilyesmiket elbírál érettséginél, szóval elhihetem neki, hogy nem kell próbálkoznom :D Szerintem annak járhat csak, akinek olyan súlyos, hogy nem tud egyenesen járni, stb. . Egyébként, ennyi gerincferdüléssel sem buli az élet. Rengeteget fájt a hátam már akkor is az üléstől, de ezzel párhuzamosan meg nem tudok nehezebb dolgokat cipelni (már 2 kg is nehéz), mert olyan szinten képes begörcsölni, hogy mozdulni is alig bírok. Egyik nap hazahoztam 2 db 3,5 literes mosószert, semmi más nem volt nálam, és utána 5 napig szinte csak feküdni tudtam, és folyamatosan krémeztem pedig a hátam, és vettem a fájdalomcsillapítót. A vizsgaidőszak egyetemen maga a pokol, mert szinte mindenem fáj folyamatosan, a nyakam, a hátam, stb. de muszáj ülni és tanulni. És mindehhez vagyok 24 éves. Pluszpont olyan dologra járna, ami nehezíti a tanulási körülményeket, ez meg abszolút ilyen, hiszen az ember nem tud sokat ülni, de pl. nekem nem járt pont, mert ennél sokkal rosszabb is van, meg mert a több kilós iskolatáskák népbetegséggé tették a gerincferdülést a 18 év alattiak körében, és ami sokakat érint, az rögtön nem mérvadó.
2021. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!