Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy tanár mit tud csinálni ha...

Egy tanár mit tud csinálni ha bíróságon perelik?

Figyelt kérdés

Szitu a következő: a tanár adott pár 1-est néhány nagyszájú diáknak házi hiánya miatt, a diákokat meg felbuzdították, és kitaláltak valami hazugságot a tanárról, amit a szüleiknek beadtak és bíróságra mentek vele.


Akik ebbe nem szálltak bele, azok se védték meg a tanárt, inkább kimaradtak mindenből.



Ilyenkor mi történik tovább? Börtönbe zárják a tanárt a semmiért?



(Az eredeti sztorit kicsit átírtam, eltúloztam, de bíróság az volt pl.)



2017. jan. 21. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Mit tudna? Fogad egy ügyvédet és szépen elslattyog a bíróságra. Ha nem csinált semmit, nem fogják azért börtönbe zárni, mert páran az ellenkezőjét állítják. Létezik bizonyíték is még a világon, ami alapján a bíróság dönt.
2017. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Órai molesztálásra milyen bizonyítékok vagy ellenbizonyítékok lehetnének?
2017. jan. 21. 21:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Borzasztó nehezen bizonyítható. Mit takar a molesztálás? Nézte a diákokat, hozzájuk ért, simogatta őket...?
2017. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Simogatta, úgy ahogy a vénasszonyok szokták a kiszemelt fiatal ismerősöket.
2017. jan. 21. 23:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondjuk a többi osztálytárs kinyitja a száját, hogy semmi ilyen nem történt. Úgyis kikérdezi a rendőrség a többi tanulóját is a tamárnak, ha tudják hogy semmi ilyen nem volt de nem szólnak a rendőröknek vagy bekamuzzák, hogy tényleg fogdosta őket tettestársak lesznek rágalmazásban. Meg élhetnek a tudattal hogy semmit se tettek annak érdekében, hogy a tanárt ne hurcolják meg ártatlanul. Ilyen ügy kapcsán biztos eltanácsolják a tanárt és utána elég nehezen tud újra gyerekeket tanítani.
2017. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyíték lenne: videó, fénykép ahogy a tanár taperálja, facebook üzenetek, a tanár kézírásával írt levél hogy mit tenne velük stb

Ellenbizonyíték: az összes tanuló elmondja hogy semmi ilyen nem volt az órákon, csak besértődött pár éretlen hülyegyerek az egyesek miatt és ezért tönkre akarják tenni egy ember életét. Hogy utálom az ilyen felelőtlen hülyegyerekeket.

2017. jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez is kamu sztori. Le is vezetem.


Tegyük fel bíróságon beperel pár szülő. Mit tud tenni az ember? Semmit nem kell tennie, csak elmennie először egy békéltető tárgyalásra, és ha ott nincs egyeszség tárgyalásra. Hogy miért? A római jog miatt.

Ez azt takarja, hogy minden esetben a vádló bizonyít, tehát, ha a diákok azt állítják, hogy molesztálta őket, akkor bizonyítékokkal kell alátámasztani. Ha ez nincs, akkor bizonyíték hiányában megszüntetik az eljárást.


Azonban ez a vád nem PTK hatálya alá tartozik, hanem BTK, tehát nem a diákoknak kell vádat emelni, hanem először rendőrségi nyomozás, aztán az ügyészség emel vádat. Tehát itt az első kamu, miszerint a szülők nem mehettek bíróságra, hanem rendőrségi feljelentést kellett tenniük.


Na mármost, ha a rendőrség nem talál bizonyítékot (itt kikérdeznek minden kollégát, osztálytársat, plusz ugye még jönnek pszichiátria vizsgálatok az áldozatoknak) el se jut az ügy az ügyészségig, így a bírósághoz se.


Legalábbis ez az ügy nem, viszont a hatóságok félrevezetése eljut oda (BTK - akár 2 évig terjedő szabadságvesztés), valamint ha a tanár tényleg bírósághoz fordul mehetnek becsületsértés és jó hírnév csorbítása végett (PTK - tetemes pénzbírság).

2017. jan. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval ez nem úgy megy hogyha kigyűl a tanár ellen x-aláírás, bezárják?
2017. jan. 22. 09:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nem vagy képben hogyan működik ez, ugye?

Szépen is nézne ki, ha megfelelő eljárás nélkül bárkit lecsuknának, mert X aláírás összegyűlt. A sorozatgyilkost, akiről ott a felvétel amint elköveti a dolgot, ott a véres kés az ujjlenyomataival, is a hivatalos eljárás során ítélik el, nem csak fogják magukat és bedobják a cellába aztán kiengedik ha jó ak tartják. Akkor most olyan embert hogy lehetne elítélni aki ellen bizonyíték sincs? Ha így működne már rég az összes politikust bezárták volna, mert aláírás lenne bőven.

Moért van az a sanda gyanúm, hogy általános sulis vagy még?

2017. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok általános sulis, csak rökönyödve néztem hogy a feljelentett tanár kollégája diákokat zaklatott azzal hogy írják alá hogy a tanár molesztálta őket, hogy legyen "bizonyíték", én se gondoltam hogy akkor ez most így fog működni, csak úgy a helyzetről érdekel a véleményetek.


Az osztálytársaim azt gondolják hogy így működik.

2017. jan. 22. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!