Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Jaschik Álmos Művészeti...

A Jaschik Álmos Művészeti szakgimnáziumba érdemes továbbtanulni? Vélemények?

Figyelt kérdés
Illetve láttam hogy kell oda otthoni munkákat is vinni...de hányat és milyet? Akik felvételiztek már oda, milyen volt?

2017. jan. 22. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:

NEEEEEE, menekülj onnan! Az az iskola négy évemet keserítette meg. Általános iskolában imádtam csak úgy magamtól Photoshoppolgatni, képeket szerkeszteni, az az iskola megutáltatta velem. Rajzilag pedig többet fejlődtem visszafele, mint előre. Az érettségi után elmenekültem onnan, pedig még lett volna egy évem hátra, de már idegileg össze voltam roppanva és nem bírtam volna még egy évet elviselni ott.


Sajnos viszont azt kell, hogy mondjam, hogy még ez az iskola sem a legalja. Óriási taps annak a néhány kivételes középiskolának, de sajnos felsorolni egyet se tudnék, a legtöbb ugyanolyan vagy még rosszabb, mint a Jaschik. Úgyhogy végül is mindegy, hogy hova mész, mert majdnem mindenhol életed legborzalmasabb négy éve fog rád várni. (Ne haragudj, hogy elkedvetlenítelek. Ha szerencséd van, akkor legalább olyan osztályod lesz, akivel el lehet ütni (lógni) négy évet, ami mondjuk a Jaschikban szerencsére meg szokott lenni (nem mindig, de általában igen).)


Egyébként ahogy én láttam, középiskolában inkább azt nézik, hogy milyen tanulmányrajzaid vannak, a Jaschik ezen felül kifejezetten jegy orientált. Én nem voltam/vagyok olyan hű de tehetséges rajzos, főleg a volt osztálytársaimhoz képest, de mivel egész általánosban kitűnő voltam mindig, a legtöbb pont számot elért tanuló lettem a felvételi eredmény listáján. A felvételin grafitceruzás hokedlit (nem nokedli) és két csendéletet kellett rajzolni (színes és fekete-fehér). Ez jó régen volt, és nem tudom mennyiben változott, de szerintem valami ilyesmi továbbra is a dolog. Rajzokból meg szerintem egy 10-15 elég, bár ez is elég sok mindentől függ. Az a lényeg, hogy a legjobb oldaladat mutasd, és ha azt 5 rajzban tudod kifejezni, akkor ötöt vigyél, ha 20-ban, akkor vigyél 20-at.

2017. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. :) Nem is ezt a sulit jelöltem meg elsőnek és megmondom őszintén nincs nagy kedvem ott továbbtanulni. (első a kis képző) Csak egy második lehetőségként jelöltem meg. Az otthoni munkák kiválasztásában bajban vagyok, és mivel a honlapon nem írták mennyit, hogy, miért, ezért kértem segítséget C:
2017. jan. 23. 18:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Á, így már világos. :) A Kisképzőről sajnos nem tudok sokat, a pletykák szerint jó (vagy legalábbis jobb), csak nehéz bekerülni. De sok sikert hozzá! Egyébként nálam is valahogy így volt, első a Kisképző és tartalék a Jaschik, de sajnos én nagyon elszúrtam a Képzőt, úgyhogy mehettem a másikba.
2017. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ha szabad kérdeztem mit szúrtál el?
2017. jan. 25. 20:49
 5/8 anonim válasza:
88%
Én imádom ezt a sulit. Az elején nagyon féltem tőle mert elég lepukkant a külseje meg elég érdekes embereket láttam elötte de uristen egy teljesen másvilág mindenki furcsa valamilyen szinten ezért nagyobb az elfogadás és a szaktanárok uristen *-* imádom őket olyan szinten el lehet hülyülni velük *-* a bejutás nem nehéz a felvételi csak egy csendélet hokedlivel fekete fehérbe és szinesbe:) én a kisképzőt nem ajánlom szerintem sznob suli :P
2017. febr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Otthoni munkának meg szerintem tök mind1 ami szerinted jo lett azt mind vidd el :)
2017. febr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem jo. Azt hittem jó suli de utálom.
2017. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utolsó,miért utálod?
2017. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!