Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok nekem véleményeket...

Tudnátok nekem véleményeket mondani a Lovassy László Gimnázium matematika tagozatáról?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekelne, hogy mennyire magasak a követelmények. Ezenkívül még arra is kíváncsi lennék, hogy az idegen nyelveket milyen magas szinten tanítják. Nekem sajnos rossz a nyelvérzékem és, ha esetleg bekerülök, akkor mire számítsak.

2017. jan. 30. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A követelmlnyek szintje eléggé tanárfüggő, pláne idegennyelveknél lehet eltérés első évben. Most már a Lovassyban is az első év főként nyelvi előkészítő, tehát nyelv órád lesz rendesen, érdemes rájuk rendesen készülni (már nem is veszi el az energiádat a fizika, töri, stb. ebben az évben, mert nem lesz), hogy felzárkózz, meg meglegyen a jó alapod. Utána már egyre kevesebb nyelv órák lesznek. Szerintem teljesíthető. Nekem sem volt soha jó a nyelvérzékem. Igaz, nekem első évben nem volt ennyi idegennyelvi órám, de túléltem.

Matek szintjén is tanárfüggő egy kicsit, hogy ki mennyire adja le jól, hogyan kéri számon, stb. De itt talán egységesebb az, amit elvárnak. Összességében szerintem ez se vészes. Nekem mondjuk az első pár évnél eléggé elment a kedvem a matektól, de most így végzős évemre ismét megszerettem.

Ha bekerülsz matekra, szerintem még kár előre aggódnod azon, hogy mennyire fog menni.

2017. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod!
2017. jan. 31. 21:05
 3/3 anonim válasza:

Még csak nyelvielőkészitős vagyok, de amit látok, hogy francia második nyelv nagyon kemény, de az angol is gyorsan halad. Első nyelvből angol egy nagy lazulás, de a németesek szenvednek rendesen.

A többi meg még annyira nem indult be.

De jó, ha tudod, hogy 10 óra első nyelvből igazából csak 9 idegennyelv, 1 az magyar nyelvtan, ami így elég szar.

Matekból meg épp a 3 oldalnyi függvényes definíciót tanulom, mert minden órán írunk belőle.

2017. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!