Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok javasolni? (többi...

Mit tudtok javasolni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Idén leszek gimiben végzős és úgy döntöttem, hogy egyetemre szeretnék menni.

Ami érdekelne, azok a nyelvek, ugyanis a humános tárgyak érdekelnek a legjobban és ezen belül is a holland és a német nyelv.

Sajna az angol nem megy annyira, ezért is kérvényeztem a gimitől, hogy angol helyett németből szeretnék érettségizni, ami egy középfokúnak felel majd meg.


Volna még egy olyan kérdésem is, hogy.. én Szlovákiában lakok és itt fogok leérettségizni is, de egyetemre már Magyarországra szeretnék menni. Tudom, hogy a két ország oktatási rendszere nagyon eltér egymástól, ezért is kérek segítséget, hogy mi mindent kell tudnom az ottani felsőoktatásról és milyen egyetemeket tudtok ajánlani nyelvtanulásra, ahol holland szak van.

Persze már utána néztem dolgoknak, még régebben és találtam is 3 egyetemet, ahol van, holland szak (főleg a Károli tetszett meg), de őszintén szólva nem tudok róla semmit.


A felvételi is nagyon érdekelne, hogy ott ez hogyan müködik és egyáltalán kell-e felvételizni. Nekem mint külföldinek, mi mindenre lenne szükségem, hogy oda bejuthassak?


Főleg azoktól várok választ, akik jártasak ebben a témában. :)

Előre is köszi! :)

További szép napot!


19/F



2017. szept. 3. 18:24
 1/4 anonim válasza:
A károli neves egyetem de elvileg csak a pszichológia szak kiemelkedő, a többi gyér. bár inkább a jogot szidták, a nyelvekről nem tudok mit mondani. 2 ismerősöm is a károlira fog járni (az ő véleményüket max pár hónap múlva tudnám elmondani mert ugye most szeptemberben kezdtek) ők történelemre jelentkeztek. Egyébként a károli egy nyugis, családias egyetem (tehát nem több ezer ember jár oda ,a diákok jobban ismerik egymást, és a tanárok is pont a kisebb létszám miatt jobban odafigyelnek a diákokra míg pl az eltén pont nem érdekli a professzorokat hogy ki bukik meg és ki nem, a károli segítőkészebb) Itt ugye érettségizni kell és az utolsó két év+érettségi vagy csak az érettségi pontszámait viszed. lehet te is tudsz a felvi.hu-n jelentkezni (minden magyar diáknak itt kell leadni a jelentkezést február 15-ig) bár nem tudom hogy szlovákiában te tudsz-e így jelentkezni de ha magyar állampolgár vagy akkor lehet te is tudsz így. inkább azt javaslom, hogy hívd fel a felvit vagy a magyar oktatás hivatalt. visszatérve az egyetemekre, az elte neves egyetem és a legjobbnak mondható, valóban színvonalas a tanítás és igazi tudással fogsz kikerülni, viszont itt tényleg önállónak kell lenned és arra is számíthatsz,hogy sok lesz a sznob mert általában aki az eltére jár az el van telve magától (tisztelet a kivételnek)
2017. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ. :)


Igen, tervezem, hogy fogok írni egy emailt a felvi.hu-nak, ahol érdeklődnék a továbbtanulás "feltételeiről", volt is egy barátom, aki azt mondta, hogy sok határon túli magyar megy Magyarországra tovább tanulni éshogy a felvin lehet érdeklődni.


Mellesleg akkor nyelvtanulásra az ELTE lenne megfelelőbb?

2017. szept. 4. 17:36
 3/4 anonim válasza:
igen az eltét javasolnám ha bírod a gyűrődést és tanulni is akarsz :D
2017. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát sokszor el szoktam lustulni :D de szerintem menne, ha odatenném magam. :D


Viszont milyen átlaggal vesznek fel oda? Nem vagyom tiszta 5ös tanuló, olyan 3as kb.

2017. szept. 4. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!