Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs kozmetikus és...

Miért nincs kozmetikus és sminkes képzés egyetemen?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 10:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
11:41-nek: a felsőoktatás szinvonala a sok értelmetlen büfészak miatt van lent pl.művelődésszervező meg hasonlók. Állitom neked hogy én többet tudok szakmailag pl.a bőrről meg az anyagokról,mint aki fentebb nevezett szakot végezte ( nem akarok senkit bántani) de ne huzzuk már rá mindenre hogy jaj lent van a szinvonal.
2010. jún. 13. 12:27
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem nézek le semilyen munkát, mindegyikre szüksége van egy társadalomnak. Én P.U.R. habosítási technológiával foglalkozom.

De a kérdésem: Kozmetikus egyetemi végzetség nem büfészak lenne e?

Plussz még a fizetős helyek ahol nem a tudás számít, hogy bekerüljön az ember.

A Bolognai rendszer meg egyszerűen rossz.

Erre a jó péda amikor megkérdezték az Eötwös Loránd T. egyetemen a halgatókat Mi történik a tollal a holdon ha elengedi az asztronauta? Szerinted mi történik, és a becsületedre bízom, hogy nem használsz google-t.

2010. jún. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
65%

leesik ezt minden hülye tudja....

nem hiszem hogy ilyen hülyék lehetnek egyetemen...

2010. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
45%

A megkérdezettek 40% nem tudta a helyes választ.

És hatszor lassaban esik le mint a földön, mivel 1\6-a a földi gravitációnak a hold gravitációja.

2010. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%

" Állitom neked hogy én többet tudok szakmailag pl.a bőrről meg az anyagokról,mint aki fentebb nevezett szakot végezte"

Nem hasonlíthatsz össze egy kozmetikust egy művelődésszervezővel. Ahogy egy angoltanárt sem egy gépészmérnökkel. Nyilván többet tudsz a bőrről, mert azt tanultad. De kevesebbet tudsz arról, amit azon a szakon tanítanak, szóval ne legyél annyira oda, hogy bekerültél egyetemre, nem te vagy az egyetlen.

2010. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Megelőztetek a válasszal :)

Igen,leesik.

Csak azért ötlött fel bennem ez a kérdés,mert végiggondoltam hogy a felsőoktatásban mindenféle területen lehet tanulni,ott vannak még a művészetek is,de valahogy a kozmetika világa kimaradt. Pedig festő szak van egyetemen! Az is hasonlóan művészi mint a sminkes. Na mindegy.

Egyes emberek szerintem azért nézik le a szépészeti iparban tevékenykedőket mert az a sztereotipia hogy bunkók ( volt egypár sikhülye oszt.társam onnan,tudom),alig tanult,bukdácsolt, mégis megkapta a kozmi bizonyitványt dupla annyi idő alatt. Én meg végigtanultam a két évet,jó eszem van ( többek közt ezért is tanultam tovább) és ugyanoda sorolnak mint azokat akik lébecolva,nem tanulva végezték el. Hát kikérem magamnak!

Erre az egyre ugrom,ha valaki az értelmi képességeimet vonja kétségbe! Lehet az akár idegen is!

2010. jún. 13. 13:24
 17/28 A kérdező kommentje:

"Köszönd a bolognai rendszernek, hogy bejutottál az egyetemre, ha így haladunk a Wc-és néninek is diplomája lesz."


Ja,és nem vagyok nagyra semmivel,de a fenti mondat kiverte nálam a biztositékot. Hogy jön bárki is ahhoz,hogy ilyeneket irjon nekem? Öszehasonlitson egy wcs-sel? Idióta...:S

Neked valami nagy bajod lehet az agyaddal

2010. jún. 13. 13:35
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézem le a szépségiparban dolgozókat, és senkit sem külső alapján. Az egyetemen is vannak buta bukdácsoló emberek.

Beszélgetés alapján szoktam megitélni az emberek értelmi szintjén, nem vonom kétségbe a az értelmi szintedet, de lásd be elég butyuta kérdést tettél fel. Ennek alapján a cukrászoknak is egyetemre kellene járniuk, mivel előkészítés és sütés közben is kémiai reakciók mennek végbe, és esztétikus műalkotásoknak kell lennie a végtermékeiknek.

És nem nézem le a cukrászokat se, sőt szeretnék én olyan ügyes lenni mint ők. Csak ha már erröl nézzük a dolgokat.

2010. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

jó,csak kicsit máshogy is irhattad volna az elején,nem kell sértegetni idegen embereket.Ezen akadtam ki.

Ha igy kezdted volna az elején is,mint az utolsó válaszban,egy szavam nem lett volna. A válasszal meggyőztél,köszönöm a hozzászólást.

Várok még további véleményeket.

2010. jún. 13. 13:54
 20/28 anonim ***** válasza:
92%

Nem bunkóskodni akarok, de azért elég durva dolgokat írtál le. Szerintem sokan azért akadnak ki, mert tudják hogy egyes egyetemi karokon mennyit kell tanulni, ill. hallottak már arról, hogy pl. a kozmetikusok mennyit tanulnak (hidd el, a töredékét). Azzal, hogy te a kozmetikusokat "magasztalod", közvetve a többi "komoly" egyetemi szakot fikázod. Ezért akadnak ki jó páran az írásodra. Arról nem is szólva, hogy rengeteg ember szerint a "gyógytornász" sem tartozik a nehezebb egyetemi szakok közé, szóval készülj fel, hogy ezzel kapcsolatban is hallhatsz megjegyzéseket a jövőben, pláne, ha ilyen agresszív stílusban beszélsz...


"Kemény biokémia volt meg bőr anatómia stb. "


Akkor nevezz már meg pár benignus és malignus bőrdaganatot.


Biokémiához: ciklinekről, tirozin-kináz receptorokról, jelátviteli utakról, Krebs ciklusról, glükoneogenezisről stb. is tanultatok (ezek a nagyon alapok)?

2010. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!