Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs kozmetikus és...

Miért nincs kozmetikus és sminkes képzés egyetemen?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 10:58
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

én nem fikázom a komoly egyetemi szakokat. Isten ments. Minden tiszteleten az orvosoké,mérnököké,stb. Sajnálom ha ezt te félreértetted.Mi megvitattuk a kérdést a szóban forgó válaszolóval,nem veled vitatkoztam.

Nyilván egy orvoshoz vagy biológushoz képest nem egy szintű a tananyag,ami a kozm.suliban van,nem is ezt mondtam. De ne álljon le senki fikázni a szakmám mert azt nem tűröm. Ennyi.

Az meg hogy te mennyire vagy otthon a biokémiában,senkit nem érdekel. Ne gyere ide a kérdéseiddel.


Ennyi erővel én is megkérdezhetném tőled hogy diagnosztizálj egy bőrt amit életedben először látsz,tervezz meg egy kezelési tervet,mondd el hogy milyen hatóanyagok vannak a krémekben stb.vagy sorold fel nekem melyik izom hol ered és hol tapad,latinul, az összes csontnak az összes kis részét stb.

De mivel nem ugyanazok a szakmáink,ennek semmi értelme.

Nem értem mit jössz ide oltogatni.

2010. jún. 13. 15:06
 22/28 anonim ***** válasza:
71%
Azért jön ide oltogatni, mert nagyra vagy a kozmetikus végzettségeddel, hogy milyen keményen kellett tanulnod. Hát nem,baromira nem. Senki nem nézi le a kozmetikusokat, de te egy beképzelt liba vagy, aki azt hiszi, hogy rajta kívül senki nem tud elvégezni egy kozmetikus képzést. Úgy odavagy a kemény biosszal, tudtad, hogy ezt kell tanulnod nem? Jó lesz, ha befejezed a vinnyogást. Ráadásul az, hogy ilyen kérdést tettél fel, az értelmi színvonalad is tükrözi. Lehet lepontozni.
2010. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem fölösleges lenne ilyen szintű képzést csinálni belőle, mert nem igényli ez a szakma. Nem ez az egyedüli szakmacsoport, ahol nincsen fősikolai/egyetemi képzés. Pl.a fodrászoknál sincs, vagy a cukrászoknál. A szakma elvégzése után,és a megfelelő szakmai gyakorlat elsajátítását követően, és persze a kötelező tanfolyam elvégzése után letehető a mester vizsga. Nem egy szakmánál a mestervizsga megszerzése jelenti a legmagasabb végzettséget, és szükséges is sokszor ahhoz, hogy saját vállalkozást indítson belőle az ember.
2010. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
58%

A 14:40-es vagyok (aki feltette azt a pár kérdést):


"Az meg hogy te mennyire vagy otthon a biokémiában,senkit nem érdekel. Ne gyere ide a kérdéseiddel"


Azért írtam oda azt a pár kérdést, hogy lásd, hogy mégsem egyetemi szinten tanítják ott sem a biokémiát, sem a bőrrel kapcsolatos dolgokat (amúgy többek között itt is láthatod, hogy a kozmetikus miért nem egyetemi szak). Ezért túlzó a "Kemény biokémia volt meg bőr anatómia"-kifejezésed. Ha valaki ilyet állít magáról, akkor annak valóban tudnia kellene a nevezett dolgokat, legalább alapszinten.

Kemény biokémia van például a molekuláris biológus Msc-n, vagy az orvosin, több száz oldalnyi tananyaggal és szigorlattal a végén. Ezért "jöttem a kérdéseimmel", nem azért hogy "villogjak", hogy milyen f@sza gyerek vagyok... Remélem érted, hogy nem sértegetésből írtam ezeket.


"De ne álljon le senki fikázni a szakmám mert azt nem tűröm."


Én nem fikáztam a kozmetikusokat, inkább a stílusodba kötöttem bele.


"Ennyi erővel én is megkérdezhetném tőled, [...] hogy milyen hatóanyagok vannak a krémekben stb."


Én nem mondtam, hogy tudom, hogy melyik kencében mi van. Ha mondtam volna, akkor nyugodtan kérdezgethetnél.


"én nem fikázom a komoly egyetemi szakokat"


Nem is azt írtam, hogy fikázod, hanem azt, hogy KÖZVETVE fikázod...

Hogy értsd: ez kicsit sarkítva olyan, mintha, valaki egész nap döglene otthon sörrel a kezében, de közben sopánkodna annak, aki most nyáron államvizsgázik, hogy "Fú, de nehéz már nekem, megy a VB és fejben kell tartanom azt a sok meccset, mellesleg milyen messze van már a hűtő, és milyen nehéz már elmenni azért a hideg sörért... Én is annyira szenvedek, mint te az államvizsgáddal!".


"Nem értem mit jössz ide oltogatni."


Azzal kezdetem a válaszom, hogy nem bunkóságból írom azt amit...


Remélem, nincs harag :)


U.i.: A 15:32-essel teljesen egyetértek.

2010. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

15:32-es azt nem mondtam, hogy más nem tud elvégezni egy kozm.szakot. Valamit nagyon félreértettél.Lehet mellőzni a bunkóskodást. köszi

az azutáni kommentet köszönöm,valami ilyesmi válaszokat vártam volna. Ő legalább tényleg arra válaszolt amit kérdeztem.

kedves utolsó,azért ne hasonlitsd már a kozmetikus tananyagot sörrel való dögléshez!! Fogalmad sincs mennyit kellett tanulni a szakmai vizsgára ! Azzal viszont egyet értek,hogy valóban nem egyetemi szint. Az tulzás volt. Viszont azt továbbra is fenntartom hogy kellett annyit tanulni,mint egy GYENGE!!! fősulin. Egyik barátnőm műv.szervezőt végzett és röhöve mesélte hogy semmit nem kellett szinte tanulnia 3 év alatt és hogy 7 nap alatt meglett a diplomadolgozata. Hát belenéztem én abba és mit mondjak...:S :S

elnézést minden művelődésszervezőtől,csak jól példázza amit mondani akarok.

Egyébként értem,amit mondani akarsz. És egyet is értek pár dologban.

Nem akartam senkivel veszekedni, elég sz@r napom volt amikor kiirtam a kérdést,ezért kaptam fel a vizet olyanokon amiken máskor elsiklottam volna. Végülis sok elgondolkodtató válasz érkezett, de ha kérhetem,a beszólásokat ezekután mellőzzük.

Kíváncsian várok még véleményeket a kérdéssel kapcsolatban.

Ja,és 21/L vagyok :)

2010. jún. 15. 07:04
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Húha, mik vannak itt. Akár én is feltehettem volna a kérdést (tessék csak lepontozni), mert én is nagyon színvonalas oktatásba részesültem kozmetikusként és tényleg lehetne felsőoktatási szinten is oktatni, még egy kicsi plusszal. Ugyanis nekünk is meg kell állapítani olyan dolgokat, amit a bőrgyógyász diagnosztizál, úgyhogy...


No mindegy. Szerintem a baj ott van, hogy a nem 2 éves kozmetikus sulinál tuti nem tanítanak ennyi mindent, ezeket nem lehet majd 1 csoportba venni. Így is idegesít, hogy aki fizet 500e Ft-ot, és 2 hónap alatt elvégzi a kozmetikát ugyanolyan papírral fog dolgozni, mint én..


A másik, a kérdésre válaszolva, hogy végülis VAN ilyen suli. A műszaki szakoktató szakon belül van kozmetika szakirány, aminek az elvégzése végülis arra szolgál, hogy majd oktathasd a tárgyakat, de itt is nagyon mélyen újra tanulják a biokémiát, elektrokozmetikát, szakmai ismereteket, és mellette egy kis pedagógia, matematika meg egy csomó műszaki tárgy.

2010. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
16%
Hát igen 18 évesen én is el gondolkoztam h elvégezzek egy fél éves kozmetikus tanfolyamot vagy egyetemre menjek, Így esett, hogy építőmérnök lettem a BME-n :)
2010. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Személy szerint én is annak szeretnék tanulni és ebben mélyen jártas ismerősöktől tudom hogy bizony van képzés, ha jól tudom egyetem , de az még nem teljesen biztos. Legjobb tudásom szerint Budapesten van húzós árban de nagyon megéri emellett annak mondanám szép szóval h ny*lja ki a seggem aki azt állítja hogy nincs benne elmélet mert bizony a sminkesinek van olyan ága ahol a sminkeket te magad kell hogy elkészítsz különböző anyagokkal amihez kell egy nem alacsony kémiai tudás szóval nem olyan egyszerű az mint gondolnátok emellett persze kell tehetség de még azzal is gyakorolni kell. Szóval ha fel tudtok valamit mutatni ezen érvek ellenére csak lássam, én akkoris sminkes leszek és nem csak én még sokan mások is. Viszlát:) És kedves kérdező amint megtudok valami konkrétat írok:)
2017. nov. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!