Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A debreceni Fazekas Mihály...

A debreceni Fazekas Mihály Gimnázium humán szakáról mit gondoltok? Vagy inkább a francia két tannyelvű? Többi lent

Figyelt kérdés
Most még csak hetedikes vagyok, de érdeklődök a pályaorientáció iránt. Csak sajnos nem tudok dönteni. Hajdúböszörményi vagyok. Nagyon hálás lennék a válaszokért :)

#Debrecen #pályaorientáció #Fazekas Mihály Gimázium
2019. márc. 6. 17:54
 1/2 wasipasi válasza:
Humán jó nagyon. Francia kéttan nehéz tanulni kell fiúknak nem ajánlott.
2019. ápr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Nem tudom ki írta az előzőt, de jót mosolyogtam rajta.

Nem gondolom, hogy egy fiúnak nehezebb egy nyelv tanulása, mint egy lánynak. Az tény, hogy nem sok fiú jelentkezik kéttanra, általában 2-3 (néha azért több) de attól még ugyanolyan jó szak az is.


A kérdésre válaszolva : Ha mindenképpen franciával szeretnél foglalkozni a jövőben is akkor a kéttan ajánlott (az 5 éves, első évben azt hiszem 18 francia van egy héten).

Nehéz viszont dönteni, mert ha humán franciára jössz, akkor heti 5 franciád lesz egy héten, 11.-től pedig felveheted faktnak (én is felvettem) DE ezen a szakon nem csak a francia lesz az amire nagyon kell koncentrálnod, hanem a töri, magyar és matek. (Mivel már általános a szak, ezért a reálos tárgyaknál a tanárokat nem igazán érdekli, hogy humános vagy-e vagy sem) Emelt francia érettségit pedig csak akkor fogsz tudni csinálni, ha jársz külön tanárhoz, már ha vannak ilyen céljaid, de ez még messze van.


Ha kell több segítség, esetleg van még kérdésed, írj privátban! ;)

2019. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!