Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mire számítsak egy Origo...

Mire számítsak egy Origo angol C1-es szóbeli nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném még ősszel letenni a C1-es nyelvvizsgámat, viszont ha az írásbeli résztől nem is, a szóbelitől nagyon félek.

Megnéztem rengeteg videót arról, hogy mit várjak, de még így is van pár kérdésem.

Mennyire nehéz? Mennyire nehezek a tételek, mennyire kell kifejteni egy-egy témát, mennyire kell tájékozódni ezekről a témakörökről? Mi a menete ezeknek a vizsgáknak?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2020. aug. 30. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nézd meg a dexamot is, szerintem jobb.
2020. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kifejezetten az Origósat szerettem volna, de megnézhetem a Dexamot is.
2020. aug. 30. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

A nyelvvizsga témakörei fent vannak a honlapon. Az elején vàlasztani kell 3 szàmot. Az elsőnél általános kérdést tesznek fel, mi a hobbid, mit szeretsz csinàlni úgymond bemelegítés. Utàna a képes jön, ehhez az elején választani kell 2 kép közül. Nem lesz odaírva melyik téma, hanem neked kell úgymond társítanod. De akàrmelyikhez társíthatod amihez illik szerinted. Utána van a szituáció, ez is a témakörök közül van.

Nem vészes, a lényeg hogy nem azt nézik hogy hogyan tudsz egy szakszöveget bemagolni, hanem azt, hogy mit tudsz. Fő a természetesség. (Én nem angolból voltam, de a lényeg ugyanaz.)

2020. aug. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fontos a folyamatos beszéd. Amit soha ne csinálj, az az hogy bemagolod a témákat, mert megeshet, hogy a vizsgáztató belekérdez (mert észreveszi, hogy betanult szöveget mondasz), és amikor ennek következtében megakadsz és összezavarodsz, dől az egész monológ, így pedig nagyon nehéz lesz folytatni, amit elkezdtél. Valóban a természetesség a lényeg. Nincs azzal semmi baj, ha nem tudsz sokat az adott témáról, hiszen ez nem gazdasági/környezetvédelmi/művészeti stb. vizsga, tehát nem az adott témakörről való tudásodat, hanem az angolt figyelik. Az is feltűnő, ha valaki túl sokat tud ezekről, mert az is mutathatja, hogy bemagolás történt. A lényeg, hogy néhány szót tanulj meg, ami kapcsolódik a témához, de ne tömd tele szakzsargonnal. A nyelvtani szabályokat és a folyamatosságot jobban figyelik mint azt, hogy milyen szavakat tudsz. Inkább az árnyaltabb, szebb kifejezésmód a fontos, ami megnyilvánulhat kötőszavakban, idiómákban is, nem feltétlenül jelenti, hogy természetellenesen választékos szavakat kell rakosgatni egymás után.
2020. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, így hogy tudom mire számíthatok kevésbé félek ettől az egésztől.
2020. aug. 31. 21:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!