Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok francia tanulásához (szóbeli inkább)?

Figyelt kérdés

Vagyis leginkább egy bizonyos könyv létezésére vagyok kíváncsi! Szóval. Angolból és németből is van egy könyv, aminek a címe Egy híján húsz (társalgási témakör az angol/német nyelvvizsgára, v vmi hasonló). És nem tudom, hogy ilyen könyv franciából létezik-e. Már kérdeztem könyvesboltokban is, de csak néztek rám, mint Rozi a moziban, ők még a létező (angol/német) könyvről sem hallottak! Szóval ha valaki tudja, hogy van e ilyen könyv, v nincs, légyszi írjon, vagy ajánljatok nekem jó francia könyvet, (szóbeli anyag kellene leginkább, szókincsfejlesztés, szituációk, fordítás stb.)

köszi előre a válaszokat!

(bocs, hogy nem sok összefüggés van a kérdés, és a kérdés magyarázata között, de ez a szar nem engedi, hogy az eredeti kérdést kiírjam...)


2008. dec. 19. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, az Egy híján húsz nagyon jó könyv, de sajnos csak angolból és németből létezik.


Francia szóbelire ajánlom az 1000 kérdés, 1000 válasz c. könyv francia változatát (értelemszerűen 1000 Questions, 1000 Réponses a címe). Ez jól felkészít a témakörökre, illetve szituációs gyakorlatok is vannak benne.


Szókincsfejlesztésre én a Vocabulaire Progressif du Francais c. könyvet tartom a legjobbnak. Mindenféle szinten kapható (kezdő, középhaladó, haladó..). Feladatokon keresztül építi a szókincsedet.


Ha nyelvvizsgázni mész, talán az adott nyelvvizsga-típushoz is van kiadva könyv, ami direkt arra (esetünkben annak szóbeli részére) készít fel. Pl. az ITK-nak van ilyen.

2008. dec. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!!! :):)
2008. dec. 22. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!