Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pár hónapja megnéztem egy...

Pár hónapja megnéztem egy sorozatot magyarul, amit most elkezdtem angolul. Felirat nincs hozzá, és többnyire csak azért értem mi történik, mert már láttam korábban (azért előfordul, hogy egyszerűbb mondatokat megértek, de ennyi). Ez így ér valamit?

Figyelt kérdés

2022. jún. 29. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja, én alapfokon tudok japánul főként azért mert magyar felirattal animéztem és az angol tudásom is javarészt játékokból/videókból van

Mivel tudod kb mi történik kitudod találni mit mondanak felismerhetsz szófordulatokat stb

2022. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így elsőnek mindenképp keresnék hozzá angol(!) feliratot, és kikeresgetnék bizonyos szavakat, ha valami mondatot nagyon nem értesz. De egyébként úgysem egy sorozat után fogsz tanulni, hanem ha sokat nézel, és állandóan kiteszed magad a nyelvnek.
2022. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Volt néhány szó, amit ha sokat hallottam, akkor kikerestem a jelentését, de ennyi.. szóval ha ezt nem csinálnám, akkor kb semmi haszna nem lenne? Egyébként nem éppen rövid sorozat (Naruto, azt hiszem 700+ rész😅)
2022. júl. 1. 11:42
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Figyelj, kérdező, te lusta vagy? Agyilag renyhe? Ha nem teszed bele az erőfeszítést, sosem fogsz jobban tudni angolul. Illetve egészen pontosan, 300 éves korodra eljuthatsz akár a B1 szintre is, ha napi 40 órát nézel sorozatot.

Legjobb, ha más elfoglaltság után nézel, mondjuk faesztergálás vagy tortasütés, mert akinek nincs célja a nyelvvel, az nem is jut semmire vele. Akinek meg célja van, azt a cél hajtja annyira, hogy ne féljen annyira a tanulás szótól, mint vámpír a fokhagymától.

2022. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 mivan??? Konkrétan az előbb fejeztem be a kiejtésgyakorlást, tegnap nyelvtanoztam, nem az volt a kérdés, hogy csak így meg lehet-e tanulni, hanem hogy segít-e basszus..

hogyha nem segítesz/válaszolsz, minek fárasztod magad azzal, hogy ezt mind bepötyögd?

2022. júl. 1. 11:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne (bár másik nyelvvel kapcsolatban). Írásban egész jól megértek egyszerűbb szövegeket, pl wikipedia; de hallás alapján szinte semmit, rohadt gyorsan beszélnek. Egy-egy szót sikerül csak elkapnom, elég frusztráló (bár tisztában vagyok vele hogy még nem tanulom túl régóta a nyelvet, alapfoknál sem tartok).

Lehet hogy segítene az azonos nyelvű felirat ezen a szinten.

2022. júl. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, a felirat..

Csak sajnos ehhez a sorozathoz nincs :/

De majd keresek másikat

2022. júl. 2. 00:21
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
A Netflix nagyon jó ebből a szempontból: minden angol szinkronos sorozathoz/filmhez van azonos nyelvű felirat a hallássérülteknek. Az első hónap ingyenes.
2022. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyolcas: bő egy éve nem ingyenes a Netflixen az első hónap. Ezen kívül viszont valóban jó abból a szempontból, amiből írtad.
2022. júl. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hatos: én is sok éve tanulok angolul, de csak kedvtelésből kis intenzitással. Sokáig én sem értettem semmit sem a beszédből. Rákaptam a Duolingóra, naponta hallgatom a kiejtést és csinálom a feladatokat és mostmár ott tartok, hogy ha szépen lassan beszél egy riport alany, akkor már felét megértem. Úgyhogy csak folytasd, meglátod egy idő után már egyre többet fogsz érteni belőle. Nekem a filmnézés nem segít, még annyira nem megy. Majd talán egy év múlva.
2022. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!