Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltafolyam vagy magántanár?...

Angoltafolyam vagy magántanár? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
ill. konkrét személyt/tanfolyamot ajánlanátok Budapesten?

2022. júl. 3. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Magántanár, mert az csak veled foglalkozik, azonnal kijavít ha valami nem jó. Tanfolyamon kapsz egy társat, beszélgettek, de nyelvtanilag helytelen az egész, a kiejtés teljesen rossz, nem fognak kijavítani, azt tanulod meg és csodálkozol, hogy nem sikerül a nyelvvizsga.
2022. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de a tanfolyamon csak beszélgetés van? Én úgy képzelem el, mint egy tanórát (bár sose voltam, szóval javítsatok ki ha tévedek)
2022. júl. 3. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
A tanfolyam max annak való, aki csak belekóstolni akar egy nyelvbe, illetve aki csoportosan szeret tanulni, de őszintén megmondva, én sosem értettem hogyan lehet csoportosan tanulni. Egy tanfolyam nem sokkal olcsóbb, mint egy magántanár. A tanfolyamon feszengenek sokan, nem akarnak megnyilvánulni, így aztán az egész tanfolyam célja háttérbe szorulhat, de lehet csak én voltam szerencsétlen. A tanfolyamon a tanár nekem csak annyit mondott, hogy a kiejtésemen magánúton tudok csak javítani és több hónap kellene. De amúgy is csak magántanárral tudtam nyelvvizsgára készülni, előtte legalább szégyellnem sem kellett semmit. A tanfolyamot rengetegféle módszerrel lehet tartani, hogy amit éppen bevetnek, az hatékony-e számodra vagy sem, az majd ott derül ki. Kb. pont olyan volt nekem, mint egy iskolai nyelvóra, volt páros munka, volt házi, volt hallás utáni szövegértés, semmi extra. Emellett tudtommal előre kell befizetni egy összeget vagy a felét, amit elbuksz, ha nem csinálod végig, vagy nem hatékony, vagy csak akármiért nem tudsz elmenni az órára. A magántanárral átteheted máskorra, talán online is megtarthatjátok akkor vagy később, és ha 7-8 alkalom után úgy érzed, hogy valamiért nincs meg a szinkron a tanárral, vagy nem érzed jónak, akkor bármikor lemondhatod és kereshetsz másikat (azért írtam 7-8 alkalmat, mert szerintem ennyi idő alatt derülhet ki fixen, hogy egy tanár jó-e). Ha van valami, ami nem megy, arra rá tudtok feküdni. Tanfolyamon, ha ki is derül, hogy valami nem megy, akkor lehet, hogy rá tudsz később kérdezni, de ott haladni kell a kijelölt anyaggal, magadra maradsz a problémáddal - ugyanígy az sem kellemes, ha más lemaradása miatt hátráltatva van a csoport.
2022. júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anettbp ***** válasza:
A tanfolyamnak megvan az az előnye, hogy nem csak egy emberrel beszélgetsz, aki ráadásul jóval magasabb szinten van, mint te, vagyis a kommunikáció fejlesztésére ez nagyon jó. Ha célirányosan vizsgára akarsz készülni, akkor pedig a magántanár hatékonyabb.
2022. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magántanár jó ha célirányosan akarsz tanulni.

Nekem tanfolyam és tanfolyam között is van különbség. Ha senki nem akar megszólalni, vagy még alacsony a szint akkor azt mondom jobban megéri a magántanár. Viszont ha jó a csoport akkor sokat lehet egymástól is tanulni.

2022. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, ennek az utolsó kettőnek van igaza.
2022. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!