Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvben a valamiért/...

Az angol nyelvben a valamiért/valakiért típusú mondatokat hogyan kell összerakni?

Figyelt kérdés

Például:


"Péter lelkesedik a könyvekért."


Egyszerűbb lenne ezt a mondatot úgy kifejezni, hogy Péter szeretik a könyveket, de most nem erről van szó.


2022. okt. 23. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy mondanám, hogy Peter is enthusiastic about books. Az enthusiastic után about kell, viszknt ez nem azt jelenti, hogy mindegyik valamiért/valamiért abouttal van. Sokszor az igének van vonzata, vagyis maga az ige szerint teszed ki a prepozíciót.
2022. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez így elég bonyolultan hangzik, amiből egy szót sem értek. Gondolom ez már C1 szint.
2022. okt. 23. 12:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én nem vagyok c1-en. Az a lényeg, hogy sokszor ha van egy ige akkor aszerint dől el mi lesz a prepozíció utána.
2022. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Minden egyes igéhez meg kell tanulni, milyen prepozíció jár utána?
2022. okt. 23. 12:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ez baromian nem C1 szint, mert már A1-en tanult igéknek is van vonzatuk, pl listen to, look at. Minden igének meg kell tanulni a vonzatát, ha van neki, mert két nyelvben ez eltérhet. Rosszul tetted fel a kérdést, mert ez nem "valamiért típusú mondat", hanem a lelkesedni ige vonzata. Angolul meg to be enthusiastic about something, tehát valamiről. Ez angolul pont nem ige, hanem melléknév, de azoknak is lehet vonzatuk. [link]

[link]

2022. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, én sosem hallottam még erről az igék vonzatáról,.
2022. okt. 23. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom, hogy nem szervezetten tanulsz, hanem autodidakta módon.
2022. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell ezeket külön megtanulni minden igéhez. Ez nem igefüggő, hanem kifejezésfüggő.


Look at valami (nézd), look around (nézz körül), look out (vigyázz), look down on valaki (lenézni valakit)


Olvass sokat, vagy hallgass beszédet, és ha feljön egy ilyen kifejezés, guglizd ki. Angol tankönyvek biztos kitérnek a legfontosabbakra egyébként.

2022. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Iskolában sem hallottam erről. Habár lehet addig nem is jutottam el a tananyagban. Nem végeztem el a gimnáziumot, hanem otthagytam.
2022. okt. 23. 13:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanították, csak nem tanultad...

Javaslom, hogy inkább vegyél meg egy iskolásoknak való nyelvkönyv sorozatot és úgy menj végig a nyelvtanon, nem így összevissza. Pl New Headway sorozat. De iskolai könyvtárból is kilehet kölcsönözni szerintem, vagy valakitől használtan megvenni.

2022. okt. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!