Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni folyékonyan angolul, milyen módszereket javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemrég terveztem el, hogy miután befejeztem a tanulmányaimat, az USA-ba szeretnék költözni. Van egy alap angol tudásom, amit felszedtem az évek során, egyszerű hétköznapi beszélgetéseket le tudnék bonyolítani és valamennyire meg tudnám értetni magam, de a gond az, hogy komolyabb szituációk lebonyolítására ezzel a tudással még nem lennék alkalmas, továbbá rendkívül nehezemre esik a beszéd, amikor meg kell szólalnom, egyszerűen nem jutnak eszembe a megfelelő szavak és csak később jövök rá, hogy ezt hogy kellett volna mondani. Emellett még ott van, hogy aki gyorsan beszél, valami háttérzaj elnyomja a hangját, vagy nem éppen tisztán és irodalmian beszél, akkor örülök, ha néhány szót megértek abból, amit mond. A nyeltani pontatlanságot pedig csak nagyon mellékesen tenném hozzá, mert az nem mindig jelent akkora gondot, max ha az igeidőkben kell ugrándozni. Erre a problémára szeretnék valami megoldást. Több angol iskolában is voltam régebben, több tanárom is volt, de ezek a problémák nem nagyon oldódnak meg. Aki esetleg járt hasonló cipőben és sikerült túl lendülnie ezeken a hibákon, nyugodtan leírhatja, mi segített neki.

2023. jan. 23. 22:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
:))
2023. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!