Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol nyelv nehezebb,...

A spanyol nyelv nehezebb, mint az angol vagy a német (kb alap-közép szintig)?

Figyelt kérdés
Aki már tanult angolt és spanyolt is, vagy németet és spanyolt is, szerinte a spanyol nehezebb vagy könnyebb a másiknál? Milyen szempontból?

2023. febr. 8. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Angolnál sokkal nehezebb.

Angolban nincs igeragozás, nincs is annyi igeidő, mint spanyolban.

Én angol után kezdtem el tanulni oroszt, majd spanyolt.

Szerintem az angol a legkönnyebb és legkevésbé bonyolult idegen nyelv. Azután minden nehezebb.

2023. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nagyjából azonos nehézségű a három nyelv – mondom ezt úgy, hogy mindhármat beszélem.

Az igaz, hogy a spanyol igeragozása még a németénél is kiterjedtebb, de "cserébe" a helyesírása még a németénél is jobban tükrözi a kiejtést, hiszen a német nem jelöli se a szóhangsúlyt, se azt, hogy az "e" betű az [e] hangot vagy az [é] hangot jelöli-e (pl. continuo/continúo/continuó vs. Stefan/stetig, weg/Weg). Ez nyelvtanulás szempontjából kicsit sem elhanyagolható tényező, hiszen főleg az angolnál tud nehézséget okozni az, hogy egy szó helyes kiejtése igen sokszor nem derül ki annak leírt alakjából (pl. women, enough, beard/heard/heart). Így aztán nehéz rangsort felállítani, mert ami az egyikben könnyebb, a másikban nehezebb, és fordítva.

2023. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az angolnál minden nehezebb. Én tanultam mindhárom nyelvet, és tudom, hogy a némettel szokták ijesztgetni a gyerekeket, de nem vagyok benne biztos, hogy nehezebb, mint a spanyol. Egyszerűen más.

Pl. a németben nekem amit nagyon nehéz megszokni, az a Kati szórend. A melléknévragozás is elég bonyolult, de egy idő után rááll az ember agya. A spanyolban viszont a kötőmód használatával a mai napig hadilábon állok. Szóval nem lehet összehasonlítani a kettőt, szerintem.

2023. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!