Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2-ről C1-re otthoni...

Angol B2-ről C1-re otthoni tanulással?

Figyelt kérdés

Angol C1-es szint hogyan érhető el B2-es nyelvvizsga után egyedül otthoni tanulással? Filmek, sorozatok nézése, szótárazás stb?

Megugorható egyébként egyedül vagy tanár kell hozzá mindenképp?



2023. okt. 26. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megugorható, kellő talpraesettséggel.
2023. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kell valaki aki ellenőrzi a leírtakat. Hiába hiszed azt, hogy jó, szövegvak leszel a saját írásod felett.
2023. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy tanárod legyen, hanem hogy ne csak sorozatokat nézzél, hanem aktívan is használd a nyelvet, vagyis írjál és beszélj minél többet. És ne csak várd, hogy rád ragadjanak újabb szavak meg újabb nyelvtani szerkezetek, hanem tegyél is érte, hogy minél több ilyennel találkozz, azaz használj nyelvkönyvet, amit direkt erre fejlesztettek ki.
2023. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

"Megugorható egyébként egyedül vagy tanár kell hozzá mindenképp?"


2 felsőfokú nyelvvizsgám is van úgy hogy egyetlen alkalmat sem pazaroltam nyelvtanárra, az a gyenge képességűeknek való. Másfelől mi értelme annak hogy egy nyelvtanárral begyakorlod az adott nyelvvizsga típusfeladatait aztán sikerül a felsőfokú nyelvvizsgád de éles helyzetben ha kommunikálnod kell pl: egy üzleti tárgyaláson vagy konferencián akkor nem tudod kifejezni magadat? Sok ilyennel találkoztam a munkám során akik C1-es nyelvvizsgával rendelkeztek de a kifejezőkészségük 0 volt, a szaknyelvhez sem értettek... Legjobban pont hogy saját magad tudsz felkészülni ha kellő időt szentelsz a gyakorlásra és fejlődésre.

2023. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Easy peasy lemon squeezy
2023. okt. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

4-es, CSAK a nyelvvizsgapapírról szólt a kérdés, nem nyelvtudásról.

A kettő nem ugyanaz! :)

2023. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy a Gaál Ottó féle kreatív nyelvtanulás felsőfokú anyagával lehetséges. Nekem megvan, de még nem szántam rá magam.

Egy barátom viszont szinte évente csinált meg egy új felsőfokút otthoni tanulással, munka mellett, tanár nélkül.

2023. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Van aki tudja hogyan kell egyedül nyelvet tanulni, és nyelvvizsgázni.

És sokan vannak akiknek nincs seggük hozzá.

2023. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!