Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 4 hónap alatt sikerülhet az...

4 hónap alatt sikerülhet az angol középfokú nyelvvizsga? (nagyon fontos, bővebben lent)

Figyelt kérdés

6 éve tanulok angolt,haladónak mondható vagyok.Tanultam eddig a zöld Enterprise-ből és a narancssárgából a 10.-dik leckéig.Valami intenzív nyelvtanfolyammal,heti rendszerességű különtanárral és sok tanulással sikerülhet?

Azért szeretném megcsinálni most,mert egész évben magántanuló leszek egészségügyi gondok miatt és jövőre újra kezdem a 9.-et(tehát elmenne 1 évem a semmibe),de januárban felvételiznem is kell,ezért csak 4 hónapom lenne rá.Sikerülhet?Személyes tapasztalat?Ja és nem tudom mennyire számít,de szeretem az angolt és elég jó a nyelvérzékem is.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.15/L


2010. okt. 26. 00:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

persze, ha már 6 évig tanultál és megy is, akkor sikerülhet.

nézegesd különböző nyelvvizsga típusok feladatait és abból tudsz következtetni arra, hogy hol vannak hiányosságok.

2010. okt. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszi:)

ok,hogy 6 évig tanultam,de az még nem volt ANNYIRA hatékony általánosban

2010. okt. 26. 00:40
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Öt évet tanultam németet, 14évesen kezdtem, heti két órában, nem jártam semmiféle tanárhoz, nem jártam tanfolyamra, nem gyakoroltam, csak nyelvvizsga előtt kb. két héttel és megcsináltam könnyen. Szóval, azzal, amit te belefektetsz, meg kell tudnod csinálni, nyugi. :)
2010. okt. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz, de meg lehet tanulni. Ha azt mondod, hogy rengeteg időd lesz, akkor csak a sok gyakorlás a lényeg. Tanulj minél több szót, szókapcsolatot. A szótárban azt is látod, hogyan kell kiejteni, illetve a neten is van hangos szótár. Feladatokat tartalmazó könyvet be kell szerezned. Hallgass sok zenét és keresd meg a számok szövegét, hogy egyszerre halld és lásd. Fordítás és szövegértés. Hát amint látod egyedül csak a kitartó munka segít.

De minden ellenére kell valaki, aki segít és ellenőriz legalább heti rendszerességgel. ( egy angol tanár)

2010. okt. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha intenzíven csinálod akkor sikerülhet. 4 hónap mire a papír kell, hogy megvan? Mert azt is számold bele, hogy 2 hónap mire a vizsga után megkapod a bizonyítványod.
2010. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én nyáron jártam intenzív tanfolyamra (5x5 óra / hét, 4 hétig). Én magam nem mentem vizsgázni, mert nem olyan vizsgát kellett tennem, csak a gyakorlás, tanulás miatt iratkoztam be. Nem is ez a lényeg, sok csoporttársam nem volt még haladó szinten, olyan épp hogy középfok, de ez a 4 hét alatt mindenki felkészült a vizsgára (TELC). Sokaknak sikerült is, akinek nem annak csak azért nem, mert nem készült kellően, lógott vagy mert el sem ment :D

Neked már nagy 'múltad' van az angolban, feltételezem szókincsed is, ami mindig jól jön :)

www.nyak.hu itt megtalálod az összes akkreditált (államilag elfogadott) nyelvvizsgákat, valamennyiből csinálj 1-1 mintafeladatot, abból látni fogod melyik milyen, melyik neked való. Aztán rendelj felkészítőkönyvet és csinálgasd meg őket. Jelentkezz a vizsgára és tedd le :) :)

Emellett olvass sokat, nézz/hallgass angol TV-t és rádiót, chatelj angolokkal... Menni fog, hajrá és jobbulást kívánok!

2010. okt. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Miután itt mindenki látatlanban nagyon biztat, én visszarántalak a földre: először is abszolut nem látom az összefüggést, hogy miért kéne neked azért hirtelen nyelvvizsgázni, mert jövőre magántanuló leszel. Egyébként nem te kérdezted már ugyanezt néhány hete?

Le kell hogy lombozzalak: a hat év tanulás általános iskolában nem jelent semmit, nem az évek számát kell nézni, hanem a tartalmát. Még a narancssárga Enterprise is csak A 2 szintű, a vizsga pedig B 2, tehát két könyvvel feljebb van.

A középfokú nyelvvizsgára komoly szövegértési és íráskészség kell, 3-4 ezres szókinccsel, emellett tájékozottság a felnőtt világban, hiszen bármilyen téma felmerülhet a munkanélküliségtől az ügyfélreklamációig. Semmi szükség arra, hogy halálra gyötörd magad, ráadásul nem tudom, milyen 4 hónapról beszélsz, az februárban jár le és még legalább egy hónap, mire megkapod az eredményt. Négy hónapra még annak is szüksége van, aki nálad sokkal előrébb tart. Intenzív tanulásra időd sincsen, hiszen iskolába jársz, a többi tantárgy (matek, magyar felvételi) és a vitt bizonyítvány is nagyon fontos. Tanulj angolul, de ne akarj rohamléptekben nyelvvizsgázni, erre semmi szükség és csekély az esély a sikerre.

2010. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem a legdurvábbnak kikiáltott nyelvvizsga központnál ilyen volt angolból: ismerősöd eltörte a lábát, ajánld fel segítséged, szoktál-e segíteni a házimunkában, mi leszel, ha nagy leszel, valami öregasszony magyarázott arról, hogy jártak piknikezni régen.


Németből: házigyógymód a megfázásra, valami összedarabolt hagymát zacskóba tenni és belélegezni mi a véleményem, autóval vagy vonattal szeretek-e utazni, hogy érzem magam stb.


Felmerülhetnek témák a mi van a szobába, mit csinál este a család szintűeken kívül is, de megoldaható úgy is, hogy nem tájékozott a világban, ez még nem felsőfok.

2010. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

kedves A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:29!

ebben a 2010/2011-es tanévben vagyok magántanuló.nem akarom elpazarolni az 1 évemet,egyébként is olvastam itt gyk-n,hogy hány 14,15 éves megcsinálta a középfokút.nem tettem fel még ezt a kérdést.


melyik könyveket ajánlanátok,hogy elérjek a b2 szintig?enterprise kék az hányas szint?

2010. okt. 26. 20:44
 10/15 A kérdező kommentje:
nekem egy nyelvtanár egyszer azt mondta,ha megvan a zöld,narancssárga és kék enterprise "kész" az angol középfok
2010. okt. 26. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!