Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingora mennyire éri meg...

Duolingora mennyire éri meg előfizetni hatékonyabb tanulás érdekében ?

Figyelt kérdés
Sokkal hatékonyabb ,megéri előfizetni rá ? 2èv alatt milyen szintre lehet eljutni ,mik a tapasztalatok?
ápr. 9. 10:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Akkor végülis milyen előnye is van tanulás szempontjából aki előfizető rá ? Mert rengetegen fizetnek elő rá igaz gondolom kulfoldiek
ápr. 10. 11:59
 12/14 anonim ***** válasza:

Én egy ideje duolingozok.

Elso nyelvkent nyilván az angolt csináltam, de az elso par honapban, fél évben igazabol céltalanul-tudattalanul. Haladtam elore, aztan rajottem a szintugrasos modszerre, ha gyorsitani akartam de tudtam az anyagot, nagy pontszám szerzésére pedig a temazaro leckeket hasznaltam, amik akkor meg ingyenesek voltak.

Tavaly májusban 1-2 hónappal azutan hogy befejeztem az angol kurzust, elkezdtem a spanyolt. Egy kis experiment-et akartam csinalni; milyen szintre lehet eljutni spanyol rajfilmek es a duolingo egyuttes használatával. Nyari szunetben csináltam napi 2-3 órát is, de néha többet, annyi hogy a Zorro rajzfilmsorozatot megneztem ezen felül szeptember közepére a nulláról A2-B1 szintre jutottam el a nulláról, de ehhez nagyon kellett a hatékony használata az appnak. Nyilván ez 1 nyelv és 1 ember, de B1-ig (alapfok) el lehet vele jutni, rajtad és a nyelben múlik, hogy mennyi idő alatt, utána viszont mar nincs magasabb szintű anyag.

A pro-rol nekem elég kifejezett véleményem van, ez egyszóval az, hogy penzkidobas. Nem tudom, hogy hogy lehet 1 leckeben 5 eletet elveszteni, ha fontosabb leckenek allsz neki, akkor legyen maxon az életed, egyebkent meg ha egy lecke alatt az összes eleted elfogy, akkor miért is kene neked azt jo eredmennyel fejezni be? Akkor még abból az anyagbol gagyi vagy, gyakorold, es jobb lesz. Ahogy itt valaki előttem írta, napi 1-2 leckére azert nem erdemes, mert (jo esetben) nem fogy annyi életed hogy megerje, több tanulásnal meg egyreszt majdnem mindegy, hogy életszerzo lecket csinalsz vagy rendeset, másrészt ha napi 1-nél több orat akarsz a nyelvre szánni, akkor van hatékonyabb modja is a nyelvtanulasnak, amivel ugyanannyi ido alatt 2x magasabb szintre juthatsz (en csak kísérleti jelleggel csinaltam igy, tudtam, hogy lehetne sokkal hatekonyabban).

Ha nem lenne eletvisszanyeresi lehetoseg, akkor teljesen más lenne a helyzet, de en akkor sem javasolnám, mert ennyi pénzt hatekonyabban is lehet nyelvtanulásra forditani, de ezt mar leirtam...


Sok sikert a nyelvekhez, irj te is kedves Kerdezo meg barki aki ezt olvassa, szivesen adok tanácsot, tippeket/beszelgetek nyelvekrol, duolingorol.


Üdv,

Egy 860 napos szériával rendelkező srác

ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én elég egyhangúnak, unalmasnak tartom a Duolingo oktatási mechanizmusát, ezért napi 1-2 leckén kívül nem is bír többet ki belőle az idegrendszerem :D Úgyhogy nekem semmiképpen nem érné meg. De amúgy van, hogy ugye hagyta az app, hogy ingyen super-duolingom legyen 3 napig, nem mondanám, hogy olyan nagyon nagy pluszt kapsz érte. Annyi az egész kb, hogy nem megy le az életed. Szerintem jobban megéri akkor a Duolingon kívül más forrásokra beruházni a kiválasztott nyelvedhez, egy-egy olyan nyelvű könyvre vagy akár direkt nyelvtanulós tankönyvre. Nekem inkább ez vált be, hogy a Duolingo mellett kis egyszerűsített olvasmányokat keresgélek, vagy átállítom néha a Netflixen a nyelvet, hogy legalább akkor hallgassam kicsit többször a nyelvet, stb.
ápr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Póbáld a szöveges részt újrahallgatni és a lassított felvétellel. Tudom, hogy nem motivál a hallott szöveg megértésére, de legalább nem veszted el az életeket. Ahol szótanulás van, előtte írd ki egy papírra, hogy a helyesírás ne legyen probléma.
ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!