Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most ezeket hogy lehet megtanu...

Most ezeket hogy lehet megtanulni?

Figyelt kérdés
Elkezdtem németet tanulni, de vannak ezek az akkuzatív, natív dolgok, pl gehen, gegangen meg ilyenek, na most arra lennék kíváncsi, hogy ezeket hogy lehet megtanulni. Most az összes igét, tanuljam meg? Mármint nyilván meg kell tanulni, de ezekre most konkrétan ezekre a dolgokra gondolok, hogy gehen gegangen, tehát az összeset így megtanulni elég sok.

ápr. 15. 21:18
 1/4 anonim válasza:
Próbáld meg olvasgatni, nézz német videókat, filmeket, stb., hogy szokd a hangzását. Próbálhatod bemagolni is a nagyon alap igéket.
ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a legtöbb eseteben szabályos igékröl van szó, nem kell az összeset megtanulni, csak annyit, hogyan képzik a múlt idö alakokat. Van néhány kivétel, ott a rendhagyó alakokat tényleg meg kell tanulni, de a többség nem ilyen.
ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szoktam nézni német videókat, illetve már egész bő szókinccsem van, viszont ezekkel az igékkel vagyok bajban, szerintem keresni fogok egy német tanárt, mert idővel szeretnék B2-re eljutni(később meg C1-re), és hát ez nagyon nem lesz egyszerű tanár nélkül.
ápr. 15. 21:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

igen általában nem árt, ha van egy szakképzett segítséged a nyelvtanulás során, akkor pl lehet hogy meg fogsz érteni dolgokat...

pl. hogy az akkusativ, Dativ, stb... eseteknek semmi közük az igeragozáshoz. amit te keresel, az a present-perfekt-präteritum szavak, és ja, néhány igénél be kell magolni hogy melyik hogyan ragozódik, de azért elég sok szabályos ragozású ige van a németben. amúgy sok gyakorlással, nyelvtani feladatokkal, ilyesmi.

ápr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!