Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "tip" szót az angol nyelvben...

A "tip" szót az angol nyelvben a legtöbbször mire használják?

Figyelt kérdés

A szószedetemben előszőr úgy talalkoztam vele, mint szemétlerakóhely.


Ebben a shortvideo-ban viszont már a borravalót jelenti:


[link]


Lehet, hogy az amerikai angolban ez a leggyakoribb előfordulása?


A topszótár szerint azonban egy gazdag jelentéstartalommal bíró szó:


[link]


Engem leginkább az érdekelne, hogy melyik jelentés fordul elő a leggyakrabban az angol anyanyelvűeknél?


ápr. 27. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Az angol nyelvben a "tip" szónak számos jelentése és használata van, a leggyakoribbak a következők:


1. Tanács, javaslat: - Példa: "Can you give me a tip on how to cook this dish?" (Tudnál adni egy tippet, hogy hogyan kell ezt az ételt elkészíteni?)

2. Információ, pletyka: - Példa: "I heard a tip that the company is downsizing." (Hallottam egy pletykát, hogy leépítések lesznek a cégnél.)

3. Kis összegű pénz, amit jutalékként adnak a szolgáltatásért: - Példa: "Don't forget to tip the waiter." (Ne felejtsd el megadni a borravalót a pincérnek.)

4. Finomhangolás, beállítás: - Példa: "I need to tip the carburetor on my car." (Be kell állítanom a kocsim karburátorát.)

5. Billentyűzet billentyűje: - Példa: "The tip of my finger is sore." (A ujjam hegye fáj.)

6. Csúcs, tető: - Példa: "The climbers reached the tip of the mountain." (A hegymászók feljutottak a hegy csúcsára.)

7. Jéghegy csúcsa: - Példa: "The tip of the iceberg is just the beginning of the problem." (A jéghegy csúcsa csak a probléma kezdete.)

8. Billentyűzet billentyűje: - Példa: "Press the tip of the arrow key to move the cursor." (Nyomja meg a nyílbillentyű hegyét a kurzor mozgatásához.)


Ezen kívül a "tip" szó igeként is használható, a következő jelentésekkel:

- Borravalót adni - Példa: "I always tip 20%." (Mindig 20%-ot adok borravalót.)

- Dönteni, billenteni - Példa: "He tipped his hat to the lady." (Megemelte a kalapját a hölgy előtt.)

- Egyensúlyba hozni: - Példa: "I need to tip the scales in my favor." (A javamra kell billentenem a mérleg nyelvét.)


A "tip" szó helyes használata a kontextustól függ. Fontos figyelni a mondat többi részére, hogy megértsük a szó pontos jelentését.

ápr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1


Ez most egy chatGTP-s válasz volt?

ápr. 27. 23:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy sikerül a legsilányabb szótárt megtalálni.

Mindenesetre én javaslom egynyelvű szótárak használatát is kezdőknek:


[link]


A Longman korpuszadatokkal is kiegészíti a magyarázatot.

ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Chat GTP , mert az ötösnél a példamondat se stimmel.
ápr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3


Nem vagyok olyan jó angolos, hogy idegen nyelvű szótárt olvassak.


#1


ChatGTP-s választ miért másolsz?

Egy buta program, ami ész nélkül ír mindent, amit a neten talál.

De legalább jeleznéd, hogy azok nem a te gondolataid, hanem a chatGTP-é...

ápr. 28. 18:09
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ebben nem tudok segíteni, mivel csak egy nyelvi modell vagyok, és nincs meg a képességem ennek megértéséhez és megválaszolásához.
ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!