Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanuláshoz jó tippek,fil...

Angol tanuláshoz jó tippek,filmek sorozatok ?

Figyelt kérdés
Duolingoztam 1evet ,de valami jobb módszer kéne angol tanulashoz,írjatok jó filmeket ,vagy ami nektek bevált
máj. 10. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
ALLO, ALLO című angol filmsorozatot javaslom!
máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sorozatokkal tanultam, először magyar felirattal angol nyelven (Stranger Things) aztán olyan sorozatot szerettem volna nézni, amihez nem találtam magyar feliratot, viszont nagyon szerettem volna megnézni (Teen wolf) ezért kénytelen voltam angollal nézni.

Itt kb 15 éves voltam, ekkor kezdtem a nyelvet, 2 év múlva felsőfokú nyelvvizsgám lett belőle. :)

Az elején nagyon nehezemre esett, mert sok mindent nem értettem, volt, hogy visszatekertem, lefordítottam stb, de egy idő után annyira megszokta az agyam, hogy már el sem tudtam képzelni, hogy magyar felirattal nézzek valamit.

Szóval az én tanácsom, hogy sorozatok sorozatok hátán és próbáld meg csak angol felirattal.


Ha később már kicsit jobban megy próbálkozz meg az angol könyvekkel, azok is rengeteget segítettek nekem.


Sok sikert!!

máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem egy jó magántanár kell elsősorban, de ha nem szeretnél pénzt kiadni erre vannak más jó megoldások is.


Ráírhatsz online egy magántanárra, megkérdezheted, hogy milyen könyvet/programot, stb. ajánl.


Esetleg nézhetsz rövid interjúkat, videókat angol nyelven, ha vagy azon a szinten, hogy megértsd őket.

máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hiába javaslunk olyan filmeket meg sorozatokat, amik neked nem jönnek be

olyat nézzél, ami neked tetszik, ami érdekel

konkrétan neked az a legjobb, ami konkrétan téged motivál, nem az, ami másokat

arra meg neked magadnak kell rájönnöd, hogy mi az

kezdjél el nézegetni mindenféléket, aztán majd látod, hogy mi köt le jobban

és ne csak filmeket meg sorozatokat nézz, hanem mindent is csinálj, hogy minden készséged párhuzamosan fejlődjön: írjál is, beszéljél is, tanulj nyelvtant is, célzottan szókincset is, olvass is sokat, ne csak a hallott szövegértés menjen egyre jobban!

tegnapelőtt 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!